Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Scroll - gallery - images - meni.... Kako ovo napraviti?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 28.09.2006 12:41    Post subject: Scroll - gallery - images - meni.... Kako ovo napraviti? Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.carldekeyzer.com/

Preskocite intro i odete na books, exhibitions, itd.... (svi funkcioniraju na isti nacin)
Zanima me kako da napravim nesto slicno tamosnjem up-down scrollu koji pritiskom na "gore-dolje" mjenja tekst i sliku?
Samo sto u mom slucaju imam recimo matricu fotografija koje bi htio rolati na slican nacin,
Dakle nesto ovog tipa:

0 0 0 0 UP gumb
0 0 0 0
0 0 0 0
DOWN gumb
0 0 0 0
0 0 0 0

Recimo istovremeno bi se vidjali samo crveni redovi dok bi do ostalih slicno kao kod carla dolazio klikajuci na up-down gumbe.

Potraga za tutorima bas i nije urodila plodom, pronalazim donekle slicne stvari, al nazalost moje znanje actionscripta je premalo da zakrpam sve missing linkove....
Najbliza stvar koju sam pronasao je ovo:
http://www.kirupa.com/developer/flash5/slidingmenu.htm
Ali kao sto vidite to nazalost nije ono sto trazim (bar ne u potpunosti).
Back to top
View user's profile Send private message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 29.09.2006 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Views 55 : Replies 0
Sad

Nego u medjuvremenu sam nasao dosta jednostavniji primjer onoga sto mi treba.
http://www.tportal.hr/maxtv/fset.html
"novi filmovi u videoteci" flash

Rastrancirao sam ga s swfdecompilerom i dobio ovo:
cega vise nema Smile

Last edited by Frikec on 30.09.2006 14:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 29.09.2006 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

s obzirom da si sa decompilerom izvadio tudju skriptu i postao je na javni forum najbolje bi bilo da kontaktiraš njenog autora i pitaš za savjet... Rolling Eyes

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 30.09.2006 01:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma siguran sam da mozes biti i konstruktivniji od ovoga.... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 30.09.2006 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm... Nisam bas siguran da je to open source... Pazi da ne bi maca dosla na vratanca... I ne smijes stavljat tudji kod koji se ne moze vidjet bez decompajliranja... (za razliku od htmla, css-a i ostalih markupova)...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 30.09.2006 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BlizZ wrote:
Hm... Nisam bas siguran da je to open source... Pazi da ne bi maca dosla na vratanca... I ne smijes stavljat tudji kod koji se ne moze vidjet bez decompajliranja... (za razliku od htmla, css-a i ostalih markupova)...

Nisam to znao, mislio sam da se sve sto se (na ovaj, ili onaj nacin) moze iscitati smije objaviti.

U redu dakle da modificiram pitanje. Moze li mi netko objasniti kako napraviti ovo http://www.tportal.hr/maxtv/fset.html (kao i prije pricam o skrolajucem "novo u...." djelu).
Back to top
View user's profile Send private message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 24.05.2007 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Frikec wrote:
BlizZ wrote:
Hm... Nisam bas siguran da je to open source... Pazi da ne bi maca dosla na vratanca... I ne smijes stavljat tudji kod koji se ne moze vidjet bez decompajliranja... (za razliku od htmla, css-a i ostalih markupova)...

Nisam to znao, mislio sam da se sve sto se (na ovaj, ili onaj nacin) moze iscitati smije objaviti.

U redu dakle da modificiram pitanje. Moze li mi netko objasniti kako napraviti ovo http://www.tportal.hr/maxtv/fset.html (kao i prije pricam o skrolajucem "novo u...." djelu).



Jesi li ti to rijesio??? i ja trebam nesto tako!!
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 24.05.2007 21:41    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

empty MC u njega trpaj XML u kojemu su definirane slike koje sve posjeduješ, napravi botune, za smooth scroller potraži na netu kako ćeš napravit, maskiraj taj MC da se uvijek prikazuju samo ta tvoja dva reda.

Ovo je najjednostavnije za sada, a sa AS-om se da još finije rješit.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 25.05.2007 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za tweening bi ti ovo moglo pomoci:
http://hosted.zeh.com.br/mctween/

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group