Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Help!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 01.06.2007 11:06    Post subject: Help! Add user to your forum ignore list Reply with quote

poz..
e ovak..imam jedan cudan problem s kompom..
naime,isti takav sam problem imao i sa starim kompom, no posto se nikom to nije desilo kog znam, nisam znao zasto i otkud to..
uglavnom, dogada se to (ne uvijek iz prve), da kad kliknem na neki vodoravni skroll (bilo koji, bilo na netu, usred rada na nekom programu..) mis se freeza u tom redu pixela, znaci mogu ga micat samo lijevo-desno, i za par sekundi se pojavi blue screen sa cudnim znakovima i zatim se komp resetira..

uglavnom cudan problem i ubija u pojam jer nesmijem slucajno nis skrollat lijevo desno, il cak draggat u nekim slucajevima lijeodesno, i odma blackout ..ak se nekom slucajno to desilo..

postao sam ovo već na jednom forumu pa je teorija bila da je grafička otišla il da probam nove drivere instalirat, to sam bio napravio i neko vrijeme je bilo sve ok no sad je opet počelo s tim, samo je još češće..
mislio sam formatirat komp no pojavljuje mi se i bluescreen, tak da..

neki savjet, anything!

thnx!
_________________

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 01.06.2007 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristiš li kakav firewall?

Znam, pitanje se čini čudnim...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 01.06.2007 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koristim da Smile

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 01.06.2007 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji?

Možda NVIDIA? WINDOWS?

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 01.06.2007 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

windows..
i da, zaboravio rec, dole pri dnu monitora par pixela vodoravno su konstantno u cyanu ..Smile..mozda moze pomoc..

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 01.06.2007 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

isključi ga... deinstaliraj... štogod... samo ih makni da se ne vrte...
slične probleme sam imao sa WINDOWS i NVIDIA firewallom iako nisu bili ni uključeni... svake tri minute plavi ekran smrti...
možda upali jer je situacija slična onoj koja je bila kod mene...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 01.06.2007 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanimljivo, probam, thnx!

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.06.2007 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako nije firewall, mozda su driveri od miša? Koji je miš? Ili uopće nemaš drivere za miša, a neophodni su?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group