Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
php 5
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 29.05.2005 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lako što blamira sebe, ali par postova gore i firmu je potpisao...
Back to top
View user's profile Send private message
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 30.05.2005 03:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čekaj stani malo , ja blamiram sebe - po čemu to molim te ? uuuu... nisam dodao THE i sad sam odmah lame?

Ne ja se ne uspoređujem s nasom nego samo navodim primjer kako staro može biti dobro..

Uglavnom sve se uvijek svodi da su ovdje svi najpametniji... srzi ako je tako lako imati php5 hosting - što ga ti onda ne otvoriš i administriraš? Na kraju krajeva i sam mi3 je hostan na 4.3.11 ( barem mislim tako )...

Ova priča sa cpanelom je istinita ( ensim zaboravi jer nije toliko popularan niti pozdan kao cpanel ) - no dečki iz cpanela rade na tome da to omoguće ( iako smo mi uspjeli i bez njihove pomoći ) , no kao što rekoh to ne drži vodu. Isti slučaj je i sa Apache web serverom , naime sama jezgra i modularni način na kojem je sam cpanel upravljački program pisan nije kompatibilna sa Apache 2 , pa zbog toga na skoro svim serverima koji imaju cpanel nema apache 2 , nego 1.3 - vjerujem da će se ovo promjeniti do jeseni ( barem tako pišu po forumima ).

srzi wrote:
Ozbiljan hosting ima PHP5, pa ima i ozbiljne klijente.
U tom slučaju postotci se bitno mijenjaju. Smile


a da ? koliko je postotak php5 hostova u svijetu naspram onih koji to nisu , drugim riječima ako mi u ponudi nemamo php5 hosting pakete i nemamo probranu programerski klijentelu ( kao npr. gosp. srzi, koji znaju sve o php5 ) onda nismo profesionalni i nismo dostojni ponuditi hosting usluge ? - e pa nisu svi pametni ko ti ... situacija na tržištu je takva kakva je i začudio bi se kolko malenih i normalnih ( ovdje mislim znalce html-a i ponešto php-a ) ima u hrvatskoj naspram onih koji su "So called" stručnjaci.

Jedan malo bolji server ( tu mislim 2x64bit procesor i najmanje 4gb rama ) može hostati 500-1000 klijenta , ajde nađi mi 500 ljudi u hrvatskoj koji mogu , znaju žele i hoćem i otvorit ćemo php5 server sa apache 2.0 ( bez cpanela ) .. ali nađi ih 500... ja znam za možda 5 ljudi koji uistinu znaju iskoristiti pogodnosti novog php-a , pa eto ako nađe ostalih 495, neka mi se slobodno javi.

Ja vas dečki stvarno ne kužim , glavna stvar ( po meni ) u novom php5 je POTPUNA podrška za objektno programiranje , no kao što sve ptice na granama znaju takva POTPUNA podrška se može dobiti sa 4.3.11 ! - znam da će se sad neko pametan javiti i počet objašnjavati POTANKO o tome , no u suštini to je tako.

Ja sam administrator , i slučajno sam naletio na ovaj post gdje ste pitali zašto i ja sam vam odgovorio , nemojte mene sad napadat , no omalovažanje ne želim niti neću trpit.

@ Ilija Studen : nisam nikad niti rekao da nije moguće , samo neću niti reći da je najstabilnije kada se ide u takve pothvate.

Last edited by 1ONE on 30.05.2005 13:43; edited 1 time in total

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 30.05.2005 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
PHP5 =
  1. bolja (prava!) OOP podrška
  2. exception model ! Surprised
  3. mysqli extension
  4. simpleXML


_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 30.05.2005 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nismo djeca 1ONE. Ne radi se o omalovažavanju već poslovnoj politici.
Ja razumijem stanje tržišta u RH, ali tebi mora biti jasno da kao hoster moraš ponekad napraviti neke stvari nauštrb sebe za ozbiljne klijente.
Kupi server samo za PHP5. Jednokratna investicija od cirka 30000 kuna će ti se isplatiti kroz vrijeme više nego ušteda zakidanjem prisutne i potencijalne profesionalne klijentele.
Tvrtka u kojoj radim (iz principa ne želim napisati ime ovdje), mnogo puta radi slične poteze koji se dugoročnije isplate nekoliko puta.
No nisam ja tu da te učim poslovnom menadžmentu.

Svako dobro ti želim u daljnjem poslu.
Back to top
View user's profile Send private message
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 30.05.2005 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:

Kupi server samo za PHP5. Jednokratna investicija od cirka 30000 kuna će ti se isplatiti kroz vrijeme više nego ušteda zakidanjem prisutne i potencijalne profesionalne klijentele.


To ja potpuno razumijem i podržavam... Rolling Eyes i vjerujem da će kroz neko dogledno vrijeme moja kompanija uzeti jedan takav stroj...

Pozdrav

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
AnteD



Joined: 07 Jun 2005
Posts: 2
Location: Ljubljana - Zagreb

PostPosted: 07.06.2005 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čisto ako nekog zanima...novosti u php5..

http://www.php-hr.net/index.php?str=clanci&id=27

Inače sam imam tu sreću da već duže vremena radim sa php5 na kojem sam inzistirao prije jedno pola godine kad se kretalo sa jednim ogromnim projektom. Za sada oko 9000 linija kode..sve u php5..iskustva ko u priči Smile. .istesiran je do krajnjih granica....

onima koji ne prate internu php listu jedna informacija...uskoro dolazi beta php 5.1 sa PDO podrškom..Q3 2005 možemo očekivati i php 5.5/6....

_________________
AnteD
www.php-HR.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sasko



Joined: 28 Apr 2005
Posts: 26

PostPosted: 04.06.2007 07:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel se do sada ikaj pomaknulo s PHP5 hostingom u Hrvata? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2007 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Komentiraš post iz 2005... ja mislim da PHP5 sad možeš naći kod vecine HR hostera.

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 04.06.2007 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitanje prvog posta je bilo da li netko ima PHP5 u ponudi, ima

www.plus.hr

i to i u Linux i u Windows paketima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sasko



Joined: 28 Apr 2005
Posts: 26

PostPosted: 04.06.2007 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1ONE wrote:
Komentiraš post iz 2005... ja mislim da PHP5 sad možeš naći kod vecine HR hostera.


Um.. znam da je stari post, tim je veća ironija što većina hosting providera nema podršku za PHP5... ili su zaboravili updejtati specke na webu Rolling Eyes

Enivej, InsideInternet ima Smile To mi se čini dovoljno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group