Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Halftone pitanje!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2007 17:51    Post subject: Halftone pitanje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako napraviti da mi je bijela pozadina transparentna dakle da se samo vide crne točke?znači u ovom slučaju bi trebalo biti tako da se umjesto bijele boje vidi ova plava boja od pozadine!btw radim u illustratoru!
http://img162.imageshack.us/my.php?image=untitled2copypc0.gif
Back to top
View user's profile Send private message
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 04.06.2007 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U ps-u , ako ti je flatenovana slika, prvo otkljucaj layer (dupli klik, ok), zatim na paleti kanala sa ctrl klikni na crni (ili grey) kananl i ps ce ti selektovati belu boji, zatim tu belu sa delete obrisi i dobices layer sa samo crnom bojom. Snimi ga kao psd ili tif sa transparenijom, pa onda ubaci u ilustrator.
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2007 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok ovo sam uspio ali kad sam ovo napravio:"zatim na paleti kanala sa ctrl klikni na crni (ili grey) kananl i ps ce ti selektovati belu boji, zatim tu belu sa delete obrisi"nije mi ostala skroz crna već crna sa recimo 50% opacity(vidi se kroz te "crne"točke).. i jel znaš kako se onda tome regulira boja,znači hoću da mi je to recimo plave boje a ne crne?
Back to top
View user's profile Send private message
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 05.06.2007 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na ovaj nacin kad napravljena selekcije je inteziteta istog kao i vrednost boje u odabranom kanalu. Ako ti je ova crna bila napravljena iz 100% crne, i same tackice ce biti 100%. Proveri na info paleti. Ako je npr, na mestima gde je prelaz imadju crne i bele malo umeksan, tj ako imas sivu i posle brisanja bele boje ce na tom mestu biti pikseli providni u meri u kojoj je bila pomesana crna i bela, tj ako si imao npr na nekom mestu crnu od 40 % posle ove intervencije ce na tom mestu pikseli biti 100% crni, ali sa providnoscu od 40%. Nisam ti mozda najbolje objasnio, ali ovo je najbolji nacin da uradis to sto ti treba. Posle toga, ako hoces da farbas u plavu boju, samo odaberi zeljenu boju kao boju prvog plana (foreground color), obrni selekciju sa ctrl+shift+I, i ofarbaj sa alt+delete. Druga varijanta, deselektuj, zakljucaj providnost na paleti leyera i opet ofarbaj bojom prvog plana.
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 05.06.2007 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlično sve radi za 5! hvala ti puno! još sam našao i ovaj način,što mi se ćini korisno i efekt je ok..pa ću tu stavit link za taj tutorial ako će nekom kasnije zatrebat,meni je pomogao...
http://www.designsequence.net/data/v2/index.php?page=dots
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group