Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Hrvatski sabor - novi web

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 06.06.2007 20:20    Post subject: Hrvatski sabor - novi web Add user to your forum ignore list Reply with quote

Listam neki dan zadnji broj PC Chip-a i zapne mi za oko naslov- Novi Sabor – Godinu dana radilo se na novim web stranicama Hrvatskog sabora. Iako mi screenshot nije baš ulijevao povjerenje ipak sam odmah otišao na nove stranice Hrvatskog sabora i – totalno se razočarao.

Citat iz članka: U povodu pokretanja u potpunosti obnovljenih i unaprijeđenih internetskih stranica Hrvatskoga sabora njegov tajnik Josip Sesar 21. svibnja održao je konferenciju za medije na kojoj su predstavljena poboljšanja novih Saborskih stranica.

Stvarno ne znam kako su prije izgledale web stranice Hrvatskog sabora ali ako je ovo „poboljšanje“ bolje da i ne znam. Prvi dojam koji su na mene ostavile Saborske stranice – amaterski uradak. Header je izuzetno loše napravljen, kolaž od nekoliko sličica koje se loše pretapaju i hrvatski grb izguran na desnu stranu koji je zbluran/zblendan ili što već, uglavnom jedva se vidi da je to grb RH. Ne znam da li se grb uopće smije ukomponirati na takav način. Postoji i tražilica koju nećete baš na prvu odmah uočiti, „fino“ je uklopljena u header. Ostatak dizajna stranica je otprilike na nivou 90-ih odnosno bolje rečeno na nivou defaultnog skina većine besplatnih CMS-a (a ovaj to nije).
Ispod glavnog menu-a uočio sam neke ikonice, naslovna, mapa weba, ispiši… ok, to kužim što je, ali tu su i dvije ikonice – povećaj i smanji. Što da povećam ili smanjim, slike, glazbu (čudim se što nema neke fine midi glazbene podloge), aha, povećaj – smanji veličinu fonta. Briljantno rješenje javascriptom, sva sreća da nisam neki freak koji surfa sa isključenim javascriptom jer bi mi te ikonice ostale vječna misterija. To je valjda ona „pristupačnost“ web stranica svima o kojoj se danas toliko puno priča. A imaju stranice bogami i RSS, http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=1082 , i to popraćeno sa najvećom RSS ikonom koju sam valjda ikad vidio na bilo kojim web stranicama. Samo ili se ja ne znam služiti RSS feedovima ili nešto ne radi kako treba, a i feed validator mi kaže – Sorry, this feed does not validate. Validaciju samih stranica nemojte ni pokušati raditi, ako ste baš mazohistički raspoloženi – view source.

Ma ne bi to sve ni bilo toliko strašno da tajnik nije rekao i ovo, citiram iz PC Chipa:
Na sam projekt, rekao je tajnik, Hrvatski je sabor potrošio 196 tisuća kuna (uključujući PDV), što je u okvirima planiranih proračunskih sredstava za projekt.

Zanimljivo, mislim da su stranice vlade RH koštale negdje oko 200 tisuća kuna, dakle zanemarivih 4 tisuće više, ali su zato profesionalno odrađene. I slijede smjernice o upotrebi open source rješenja što očigledno za Hrvatski sabor ne vrijedi (vidi link u footeru).

Eto toliko od mene, ne smatram se nekim web profesionalcem i sve ovo gore izneseno (osim naravno citata) je moje osobno mišljenje. Ipak zanimao bi me i koji vaš komentar na ovu „poboljšanu“ prezentaciju Hrvatskog sabora.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 06.06.2007 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

falio si topic.. ovo je tribalo u trash.. i to CroTrash

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 06.06.2007 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
falio si topic.. ovo je tribalo u trash.. i to CroTrash


znas da sam se dugo dvoumio kud da ovo stavim, skoro je i otislo pod trash Smile
Back to top
View user's profile Send private message
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 06.06.2007 20:53    Post subject: Re: Hrvatski sabor - novi web Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
A imaju stranice bogami i RSS, http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=1082 , i to popraćeno sa najvećom RSS ikonom koju sam valjda ikad vidio na bilo kojim web stranicama.

Laughing

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 06.06.2007 22:47    Post subject: Re: Hrvatski sabor - novi web Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
Briljantno rješenje javascriptom, sva sreća da nisam neki freak koji surfa sa isključenim javascriptom jer bi mi te ikonice ostale vječna misterija.

Embarassed

header kao da je radjen prema nekom pocetnickom photoshop tutorialu "how to blend pictures", "how to add outline/drop shadow" i slicno.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 06.06.2007 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel'chee moram priznati da sam mislio na tebe kad sam pisao ...freek sa iskljucenim javascriptom... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 06.06.2007 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar je dotle došlo Laughing

(ali ipak nisam tako ortodoksna, imam listu trusted domena Mr. Green)

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 07.06.2007 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stranica im je da se rasplaces od muke...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 07.06.2007 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
Stranica im je da se rasplaces od muke...


kakava sabor, takva stranica.... Laughing

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 07.06.2007 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedonstavno ocajno, bolje da su dali ekipi iz Neomedie da to naprave, pa da stvore nekakav povezani sistem sa Vladinim stranicama
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
j_a_w_s



Joined: 26 Apr 2007
Posts: 13
Location: Rijeka

PostPosted: 07.06.2007 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
kakava sabor, takva stranica....

Smrc... to sam bas i sam mislio napisat... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.06.2007 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

putain de doctype!
table rulez!!

ocigledno je da je cilj bio nekome dat' 200 soma kuna a ne napravit sajt!

kako vec netko rece:
KAKAV SABOR TAKAV SAJT

lopovi!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 07.06.2007 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opa okrutni odgovori, al nema veze. pridružujem se svemu već navedenom. Laughing

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group