Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
London Olympics 2012 logo
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.06.2007 15:04    Post subject: London Olympics 2012 logo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Digli su gadnu frku radi samog logotipa (jel debilan ili genijalan). Sad imaju i frku jer navodno prezentacijski spot izaziva epilepsiju (a bas je dobar).
Da je logo u kombinaciji divljackih boja kao u spotu (prije nego postane monokroman) bio bi mi super fora.


the logo, the site: london2012
logo design by: Wolff Olins
spotkojinavodnoizazivaepileptičkinapad

Prosudite sami. (možete čak i potpisati peticije za i protiv)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 07.06.2007 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

logo je bezveze, a spot mi je ok

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 07.06.2007 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

baš, zašto bi bezveze komplikovali kad tako to rade veliki Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 07.06.2007 16:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Spot je iritantan ali ipak je izvucen maksimum od smeca kao sto je logotip. Takodjer motivirajuce jer je pitch nesto od pocetka lose. Kao kad vodis bitku u vec od pocetka izgubljenom ratu. Svaka cast svima na osobnom misljenju ali nema nista osobno u polemici o necemu sto je katastrofalno odradjeno. Sto se tice dizajnera, on je car. Moze se skrivati koliko hoce iza svojega ruha kad je zapravo goli da ne kazem kur*..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 07.06.2007 16:41    Post subject: Re: London Olympics 2012 logo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Sad imaju i frku jer navodno prezentacijski spot izaziva epilepsiju (a bas je dobar).





Btw zar nisi vidila skok u vodu? I eksploziju boja? E to je epileptično, jedino ako nisu makli. Sam logotip stojeći je smeće ( ali i ostali na natječaju) ali cijeli identitet i apliciran ok izgleda. Ideja je kul al izvedba nije Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.06.2007 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je, Garden, kuzim ja sto moze NAVODNO izazvati epilepticni napad u spotu, (a NAVODNO pise jerbo to prenosim iz nekog clanka, i nitko o tome zasad sluzbeno jos nije presudio.... ako izaziva napadaje, a izgleda da je istina, maknut ce ga sigurno... a i pritisak 45.000 potpisa radi toga nije malen)....
Ostaje to sto je meni spot ok - dobro izanimirana prica (loseg) logotipa

staticni monokromni logo je koma, onaj u vise boja iz spota mi je fora (ali to je samo prijelaz animacije, pa se valjd ni ne racuna kao logo).

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 07.06.2007 17:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ostaje to sto je meni spot ok - dobro izanimirana prica (loseg) logotipa

staticni monokromni logo je koma, onaj u vise boja iz spota mi je fora (ali to je samo prijelaz animacije, pa se valjd ni ne racuna kao logo).


Točno ovo. A sami ti bljeskovi, i boje makar mogu malo uzrokovati epileptični napad...NAVODNO. Neki lik je komentira da se njegova djevojka kao počela loše osjećati, a kao ima epilepsiju. A opet more biti rekla-kazala, jer ima svakakvih bolesnika...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.06.2007 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa nije uopce upitno izaziva li spot epilepticne napadaje ili ne... upitno je je li ovo dobar logo za london 2012... i sto mislis o spotu koji prezentira taj logo (bez obzira sto moze izazvati napadaj, to je kompletno drugi problem)


edit: btw, poznaniku je nedavno skoro pozlilo jer su mu pomicali neke stvari u jarkim kontrastnim bojama pred nosom... ima epilepsiju i rekao je doslovno: "prestanite s tim, dobit cu napad"... pa nekako vjerujem da je i ovo s animacijom vrlo vjerojatno...

Last edited by 4thshadow on 07.06.2007 17:37; edited 1 time in total

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 07.06.2007 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.productionpoint.co.uk/2012/olympic_.html

možda 1-2 eventualno valjaju nešto...

nešto su ovi dinamični identiteti u modi u zadnje vrime...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 07.06.2007 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://news.bbc.co.uk/2/hi/talking_point/6729823.stm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 07.06.2007 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaki glas protiv kocepcije izabranog loga je obicno prdekanje Rolling Eyes Exclamation Question Arrow
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 07.06.2007 20:05    Post subject: london Add user to your forum ignore list Reply with quote

logo je bez veze, a spotova sam vidia i boljih, pogotovo kad su OI u pitanju.
Nekako te boje stvarno vrište, a i ne daje mi neki feeling OI-a kao drugi spotovi.
Ne budi onaj osjećaj OI-a.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 07.06.2007 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.sitepoint.com/marketplace/contest/2071 Very Happy
Ovo u svojem portfoliju!!!

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 07.06.2007 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Logo je potpuno bezveze, a u reklami su stavili svaku boju koju su mogli.
Ne znam kako je kod epilepticara, ali ja znam da se meni malo zavrtilo u glavi kad je onaj skocio u bazen Very Happy - reklama nije losa, naprotiv sasvim je u redu koncipirana i slaze se s logoom, ali taj logo opet kvari cijeli sistem...
U natjecaju je bilo barem 2-3 logotipa koji nadmasuju ovaj pobjednicki.

EDIT: Na Nemesisovom linku vec vidim barem 2 logotipa koji mi se zbilja svidjaju i koji bi po meni mogli biti potencijalni pobjednici...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 07.06.2007 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

definitivno se slažem da je logo loš...ima daleeko boljih...kolko sam malo prelistao, našao sam 5 - 6 jako zgodnih
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 07.06.2007 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brr .. ovako recimo ja gledam stvari .. a nadam se, vrelo, ali bas vrelo se nadam da ce te kroz neko vrijeme shvatiti o cemu sam ja to govoro kroz nekih par mjeseci unatrag, a mislim da iskustva Hvala Bogu imam, pa ono znam uglavnom:

- ovaj logo nije radio nekakav bijedan student za nekakve bijedne pare !

- kocept loga nije bas tako kako neki vide ono ofrlje izmisljen pa je ono fol spot sam od sebe guba a ono logo nije, ono de bre ljudi !

- ovaj logo koliko sam shvatio iz njihovog skrto namazano prestavljenog story boarda javnosti odlicno predstavlja internacionalni pogled na sport i samu organizaciju olimpijskih igara, a valjda znamo da to nisu nikakve igre na srecu

- ovaj logo ovako otvorenim predstavljanjem londona kao zaista jedne od vodecih svjetskih metropola cak po mojem nekom skromnom misljenju predstavlja sliku vrlog novog svjetskog poretka

- ovaj logo da se ja pitam, jer stvarno mnogo lajkam njegov adrenalinom nabijeni boom (big bum) kocept uzeo bih kao zastitni znak same olimpijade !

- ovaj logo tako lijepo i nesebicno ce da stoji kao zastitni znak olimpijade u Londonu 2012 i da predstavlja ovo danas ako Bog da !

EDIT: jedina mana je ta sto eto neki ljudi otkrise da je sve ovo prejako za njih, ali bukvalno Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 07.06.2007 21:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zapravo htjedoh reci da je neko nesebicno shvatio da je kljucna stvar promocija sporta a ne Londona Embarassed

EDIT: a to naravno jest najbolja promocija danasnjeg grada Londona !
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 07.06.2007 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Björk, anyone?


_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 07.06.2007 23:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:
http://www.productionpoint.co.uk/2012/olympic_.html

možda 1-2 eventualno valjaju nešto...


složio bi se... neke bi čak nazvao i pomalo smješnim.... Shocked

jedna stvar me posebno razveselila kod jednog loga... "where everyone is a winner".... Laughing Kak se ono piše "turbo lejm klišeizirani slogan"? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 07.06.2007 23:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:
http://www.productionpoint.co.uk/2012/olympic_.html
nešto su ovi dinamični identiteti u modi u zadnje vrime...


Od shortlistanih (samo sam njih i prosao) definitivno David Watson -Trebleseven (zadnja strana), odlicna ideja

dinamicni su svi za olimpijade, pogledaj i nominacije, imaju pokret, boje, neizbjezno je, na svu srecu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 08.06.2007 00:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda su ovi osvojili utješne nagrade:

http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_R_V/Steven_Pagomenos.html
http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_R_V/Susan_Buchan.html
http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_G_K/Jon_Donohoe.html
http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_A_F/549_design.html
http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_A_F/CMG.html
http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_G_K/Infoplop.html

Laughing

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.06.2007 00:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ovaj: http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_L_Q/Paul_King.html

rrrrrrrah

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 08.06.2007 00:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
i ovaj: http://www.productionpoint.co.uk/2012/COMP_L_Q/Paul_King.html

rrrrrrrah


Laughing mislim, kako mi je mogal promaknit....

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 08.06.2007 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije navodno nego je sigurno da ovako nesto izaziva napade.
u egiptu su robovlasnici provjeravali njihovu osljetljivost na epilepticke napade tako sto bi im zavrtili kotac od kola kontra sunca i tako dobivali brzo bljestanje sunca. epilepticari su odmah imali napad.
ovo mi dodje ko neki suvremeni test za epilepsiju Laughing

logo koma, tako im i treba kad nisu htjeli dat nama igre a gle kako je nas bio lijep Cool

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 08.06.2007 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh...a ja mislila postavit ovu temu..bas me zanimalo kaj nasi ljudi imaju za reci o ovome...logo je ocajan meni osobno jer me previse podsjeca na 80te i rane 90te (90,91), te boje, ti oblici...u glavi mi se vrte tajice, rozi stretch materijal (ili jos gore onaj boje marelice) biciklisticke hlacice od sjajne sintetike i natapirane siske. Ja od toga dobivam epilepticni napad. Misljenja sam da trendovski pristup nije uvijek i najbolji pristup, barem u ovom slucaju. Ima veri najs trendi rjesenja, ali ovo je goddamn plain ugly. Npr vizuali za Torino su mi bili skroz OK, jedino kaj nisam pohvatala vezu izmedju loga i ostalih pratecih materijala koji su mi bili onak prejeb...

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group