Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Frontpage vs. Dreamweaver

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
loop



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 45

PostPosted: 13.06.2007 18:09    Post subject: Frontpage vs. Dreamweaver Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozete mi bacit usporedbu Frontpagea i Dreamweavera.

opcije?
mogucnosti?
prednosti?
mane?
jednstavnost?

jesu li kompatibilni? - mogu li napravit web u jednom a onda ga uciitat u drugom
i nastavit radit?

fala
Back to top
View user's profile Send private message
loodi.sale



Joined: 15 Feb 2006
Posts: 99

PostPosted: 13.06.2007 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa odma da ti kazem daaaavno sam koristio ta dva programa kada sam pocinjao uciti o izradi web stranica... i Frontpage je kanta..
Dreamweaver je beton kad je u pitanju WYSIWYG... mnogo vise opcija... uglavnom kao si majstor notepad.exe i udri ako nisi Smile onda Dreamweaver... nemoj se uopce zamarati Frontpageom..

A so se tice hoces li moci poceti raditi u jednom pa nastaviti u drugom.. zasto nebi mogao ? svaki cita html format.... :/
Back to top
View user's profile Send private message
M@T



Joined: 23 Oct 2004
Posts: 51

PostPosted: 14.06.2007 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FrontPage 2007 više ne postoji pod takvim imenom, sada se naziva SharePoint Designer 2007

_________________
www.crostudio.com
Back to top
View user's profile Send private message
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 14.06.2007 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TopStyle & NotePad Very Happy

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 14.06.2007 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FrontPage preskači tj. zaobilazi u širokom luku govorim iz vlastitog iskustva netreba se zamaratit time, dodaje razne gluposti u kod.

Kao što su već prije mene rekli ako već ponešto znaš počni koristiti Notpad++, Ultra edit ili nešto tome slično, ako baš voliš grafičko sučelje ili se još ne snalaziš u kodu tako dobro onda koristi Dreamweaver.

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 14.06.2007 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dreamweaver je puno bolji i napredni, ali ja opet koristim FP, i sam editiram kod koji on generira, stvar navike Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.06.2007 14:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ova prica se ponavlja po neznam koji put.

dok sam radio na PCu DW nisam gasio. ne zbog toga sto sam volio da radi sve sam, nego jer je bio jedan od najnaprednijih editora zbog prepoznavanja i zatvaranja tagova i onih preljepih boja, naravno design view nisam niti palio jer bi poludio.

tako dok ova ekipa gore u notepad.exe slozi u sat vremena site, ja isti napisem u 15min. osim ako netko voli gubiti vrijeme Very Happy

sada koristim Coda na macu i definitivno ga mogu preporuciti svima
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 14.06.2007 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ova prica se ponavlja po neznam koji put.

dok sam radio na PCu DW nisam gasio. ne zbog toga sto sam volio da radi sve sam, nego jer je bio jedan od najnaprednijih editora zbog prepoznavanja i zatvaranja tagova i onih preljepih boja, naravno design view nisam niti palio jer bi poludio.

tako dok ova ekipa gore u notepad.exe slozi u sat vremena site, ja isti napisem u 15min. osim ako netko voli gubiti vrijeme Very Happy

sada koristim Coda na macu i definitivno ga mogu preporuciti svima

+1 Smile Coda je zakon!

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.06.2007 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
:cosmos: wrote:
ova prica se ponavlja po neznam koji put.

dok sam radio na PCu DW nisam gasio. ne zbog toga sto sam volio da radi sve sam, nego jer je bio jedan od najnaprednijih editora zbog prepoznavanja i zatvaranja tagova i onih preljepih boja, naravno design view nisam niti palio jer bi poludio.

tako dok ova ekipa gore u notepad.exe slozi u sat vremena site, ja isti napisem u 15min. osim ako netko voli gubiti vrijeme Very Happy

sada koristim Coda na macu i definitivno ga mogu preporuciti svima

+1 Smile Coda je zakon!


pa mogu reci da sam probao dosta editora i ovo je sada ono pravo, u kombinaciji sa cssedit2 mrcina, iako, po je po meni, coda malo skuplja, iako u sebi ima nekoliko funkcija, vrijedi svaki dolar kao i cssedit2
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.06.2007 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:


tako dok ova ekipa gore u notepad.exe slozi u sat vremena site, ja isti napisem u 15min. osim ako netko voli gubiti vrijeme Very Happy


care!
da mi ih je vidjet prepravljat tudji prljavi kod u notepadu Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.06.2007 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
:cosmos: wrote:


tako dok ova ekipa gore u notepad.exe slozi u sat vremena site, ja isti napisem u 15min. osim ako netko voli gubiti vrijeme Very Happy


care!
da mi ih je vidjet prepravljat tudji prljavi kod u notepadu Laughing


pa da, na stranu 'rucno' pisanje koda i slicno, zasto si zagorcavat zivot.?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 14.06.2007 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
pa mogu reci da sam probao dosta editora i ovo je sada ono pravo, u kombinaciji sa cssedit2 mrcina, iako, po je po meni, coda malo skuplja, iako u sebi ima nekoliko funkcija, vrijedi svaki dolar kao i cssedit2

Meni je u stvari Textmate bolji editor ali fale mi totalno kod njega Site-ovi, da mogu radit publish na server. Coda to ima odlicno rjeseno.
Ima jos dosta nedostataka, pogoto kod syntax highlightinga, ali svakim updateom je sve bolja Smile
Kad bude u potpunosti sve sredjeno sigurno kupujem, do tada imam "produzeni" trial Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.06.2007 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
:cosmos: wrote:
pa mogu reci da sam probao dosta editora i ovo je sada ono pravo, u kombinaciji sa cssedit2 mrcina, iako, po je po meni, coda malo skuplja, iako u sebi ima nekoliko funkcija, vrijedi svaki dolar kao i cssedit2

Meni je u stvari Textmate bolji editor ali fale mi totalno kod njega Site-ovi, da mogu radit publish na server. Coda to ima odlicno rjeseno.
Ima jos dosta nedostataka, pogoto kod syntax highlightinga, ali svakim updateom je sve bolja Smile
Kad bude u potpunosti sve sredjeno sigurno kupujem, do tada imam "produzeni" trial Smile


hehe,, istina.
i ja sam poceo sa textmateom, i jos ga koristim ali uglavnom za actionscript i nesto asp-a.
produljeni trial Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
damir



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 49

PostPosted: 15.06.2007 07:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:

Meni je u stvari Textmate bolji editor ali fale mi totalno kod njega Site-ovi, da mogu radit publish na server.



http://mac.pqrs.org/sshfs/ Razz

_________________
pass the joint ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 15.06.2007 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

damir wrote:
strija wrote:

Meni je u stvari Textmate bolji editor ali fale mi totalno kod njega Site-ovi, da mogu radit publish na server.

http://mac.pqrs.org/sshfs/ Razz

A nije to bas to. Ima slicna fora sa Transmitom, ali meni treba da mogu filove editirati i testirati lokalno pa onda Publish na server.
Za sada Coda ima to odlicno rjeseno, ima i Dreamweaver ali ne volim ga bas Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group