Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Akelos PHP Framework?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 06.08.2007 13:44    Post subject: Akelos PHP Framework? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto još jedan u nizu "portova" RoR-a na PHP.
Ono što bi domaće developere moglo najviše zanimati je svakako podrška za višejezičnost i unicode. Popis ostalih fičura možete naći ovdje.

A mene zanima jel probao to netko?

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 07.08.2007 02:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo je totalna kopija RORa pa ne vidim onda zasto ne koristiti ROR (ako se vec ide ovako brutalno ga duplicirati).

orginal je uvijek bolji od kopije, zar ne? pogotovo ako ima jaci community iza sebe...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 07.08.2007 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam kakva je trenutna situacija, ali zadnji put kad sam gledao podrška za Ruby kod domaćih hosting providera je težila ka nuli. Ima situacija u kojima si jednostavno osuđen na PHP.
A ne bi bio tako ekskluzivan da je original uvijek bolji od kopije...

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 08.08.2007 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne izgleda nista spektakularnije za razliku od codeignite, cake ili zendovog frameworka.

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 08.08.2007 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liban0n wrote:
Ne izgleda nista spektakularnije za razliku od codeignite, cake ili zendovog frameworka.

Probao si ih sve?

Ja sam malo bacio oko (prelistao dokumentaciju) na svakog, ali sam se poigrao samo sa Cakeom. Dobio sam dojam da je ZF "najsiroviji " od svih tj. da ima najmanje automatizacije, dok je recimo Cake tu otišao najdalje. To ima svoje dobre i loše strane. Hoću reći, čini mi se da je bezveze raspravljati koji je bolji. Dapače, vidio sam da ljudi koriste ZF klase unutar Cakea...

Kao što sam i naveo u prvom postu, meni izgleda jako zanimljiva ugrađena podrška za višejezičnost (i to na nivou modela) kod Akelosa.

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 09.08.2007 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Neznam kakva je trenutna situacija, ali zadnji put kad sam gledao podrška za Ruby kod domaćih hosting providera je težila ka nuli. Ima situacija u kojima si jednostavno osuđen na PHP.
A ne bi bio tako ekskluzivan da je original uvijek bolji od kopije...

mislim da je lose birati tehnologiju izrade po tome "kakav hosting imas". ako radis neki veci projekt tj.

naravno, kako ko izvoli, vjerojatno je nekome i tlaka uciti Ruby itd...

Last edited by carr on 09.08.2007 12:05; edited 1 time in total

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 09.08.2007 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Kao što sam i naveo u prvom postu, meni izgleda jako zanimljiva ugrađena podrška za višejezičnost (i to na nivou modela) kod Akelosa.

ti si to probao, ajde da sad ne browsam tamo po sajtu - kako se editiraju podaci za vise jezika, kako se dodaju itd..

jer ror nema nesto spektakularno rijesenu visejezicnost - barem defaultno ne, ima nekih dodataka ali znam da zadnji put kad sam gledao nije nista bilo rijeseno u samom frameworku
(sulien ce vjerojatno vise znat o ovom)

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.08.2007 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

filozofija ror-a je da se ne trpaju nepotrebne stvari u framework, cak ce jos dosta stvari prebaciti u pluginove u verziji 2.0

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 09.08.2007 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
ti si to probao, ajde da sad ne browsam tamo po sajtu - kako se editiraju podaci za vise jezika, kako se dodaju itd..

Nisam probao. Zato sam i stavio post, da neko podjeli iskustva, a ne da trkeljamo koji je framework bolji i kako birati hosting!

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group