Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nazubljeni fontovi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 29.08.2007 13:02    Post subject: nazubljeni fontovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!

Kako izbjeći da se fontovi "nazubljuju" kada su im je size nešto veći...

Npr. imam definiran H1.
h1 {
color:#CC0000;
font-family:Arial, Tahoma, Helvetica, sans-serif;
font-size: 2.3em;
}

A prikazuje se:
http://www.prospekt.hr/icici/index.htm

iako je arial, tahoma, helvetica ili nešto što ne bi trebalo imati problema pri prikazivanju font se sav iskrha. Zašto? Kako? I Kako da to riješim?

Hvala.

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 29.08.2007 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pod pretpostavkom da mislis na "krhanje" koje je rezultat toga da korisnik na kompu ima
isključen ClearType, odnosno neki drugi oblik font smoothinga, jedino što ti preostaje je
zamjena heading-a sa background silkama, ili sIFR, ili neka slična varijanta.

Ili na tom specifičnom kompu s kojeg je prijavljen problem uključiš ClearType i "meni radi (tm)" : )

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 29.08.2007 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, to je nešto poboljšalo situaciju kod mene, ipak nije rješenje ići okolo i ljudima to uključivati. Preko swf-a mi se čini besmisleno ispisivati fontove koje svi imaju, a ni za svaki naslov radit img...

Ako nema drugo rješenje.. najoptimalnije što se tiče omjera rezultata i vremena mi se čini smanjiti font.. Bleh. Sad

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 29.08.2007 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Font smoothing je navodno ukljucen po defaultu na IE7 i XP-ima.

Ja bih na tvom mjestu ostavio kako je, oni koji to imaju iskljuceno, imaju s razlogom i ne mogu
ti zbog toga prigovoriti da site izgleda ovako ili onako... A i uvijek si mogu sami smanjiti font-size
ako im izgleda cudno.

Bilo bi dobro imati neke statistike o tome koji postotak korisnika ima uključen/isključen font
smoothing... ako takvo sto uopce postoji.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 30.08.2007 06:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Bilo bi dobro imati neke statistike o tome koji postotak korisnika ima uključen/isključen font
smoothing... ako takvo sto uopce postoji.


LOL, pošto je to sistemska postavka, teško bi se takvi podaci mogli sakupiti osim anketiranjem Sad

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 30.08.2007 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
LOL, pošto je to sistemska postavka, teško bi se takvi podaci mogli sakupiti osim anketiranjem Sad

Ili nekom activex kontrolom, ili java plugincicem, koji imaju pristup sistemskim postavkama
(nekim)? Mozda se da s jos necim... silverlight-u bi to dobro doslo kao informacija,
mozda bude nesto o tome u 1.1?

S activex kontrolom bi moralo radit, jer i MS to tako radi.

Evo i c# klasa (iako mi se cini da nije bas najsretnije napisana, winApi pozivi se vide nutra,
i to je ono sto bi eventualno trebalo pozvat kako god se moze (silverlight, activex, voteva):
http://www.dotdeek.dk/quicktype/FontSmoothingController.cs

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group