Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ime ruze
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 16:58    Post subject: Ime ruze Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel uspio koji posjetitelj ovog foruma zgrabit knjigu uz Jutarnji?

Kakva je? Jel vrijedilo stajat u redu od 7h ujutro? Rolling Eyes Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 09.03.2004 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nigdje nema, j$"#5"#$... ono - nula faqin bodova.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.03.2004 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno da nema. odjednom su svi u metropoli zesci ljubitelji knjige... koja smo mi drzava jebote

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yap, trebali ste otic u studentska naselja, tam ima :)

anyway, ja bio bas u gradu u 8.20 navece jucer i gledam, koji kurac se dijeli jebote 100ljudi oko 2 kioska.... cekali jutarnji. rasprodali u 15minuta.
na putu do doma zamolio ove u lokalnom tobacco shopu da rezerviraju jednu jel moja seka je 'book person'. rasprodali sve od pol 7 do 7 al zato stara pokupila ovo u 7.15

that's called smart thinkin'
a ovo kaj zit prica me fakat jebeno rastuzilo. jadna knjiga
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
TilT



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 117
Location: Lovran

PostPosted: 09.03.2004 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SVE STO JE MUKTE RULA!!!!!11

Evo i u Opatiji kaže treba iz kioska da je danas dosla ranije na poso znajući da ce bit sranja dakle dosla je u 6:30 i cekalo ju je 10 ljudi on dnjih je jedan tip uzo 12 komada a ostali 2-3. Sad ce imat sta djelit za rodjendane. E sad kolko puta sam cuo recenicu: Jebote oni oče da radim od 7-15 jebote ko če se dič!!!11 Ovi bez posla ce se dič Wink


Bit će lakše slijedeći utorak kad bude knjiga 35 kn Wink
Back to top
View user's profile Send private message
mia



Joined: 04 Feb 2004
Posts: 52
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je najžalosnija činjenica što velika većina ljudi koji su je masovno pokupovali nikad neće pročitati tu knjigu i znati je cijeniti.

jutros sam u 7.15 srela susjedu, stariju gospođu lošijeg zdravlja, kako se vraća kući iz dućana nešto tužnijeg lica nego inače. veli da je jutarnji rasprodan i da je trebala ustati puno ranije. ta žena, već 5 goina koliko ja tu živim i koliko je ona otprilike u mirovini, svkai dan, od proljeća do jeseni, na klupi ispod mog prozora čita. sve. od onoga što smo morali čitati s mukom za lektiru, do onoga što pišu ferić i jergović. kaže da je previše toga propustila u životu radeći i da je zadnji čas da nadoknadi onoliko koliko još može, a ono što sigurno možre je čitati. i pritom uživati!
ta žena danas nije uspjela kupiti knjigu, a od svih za koje znam da su je kupili, najviše je zaslužuje.
e TO mene ljuti!
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 09.03.2004 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mia wrote:
mislim da je najžalosnija činjenica što velika većina ljudi koji su je masovno pokupovali nikad neće pročitati tu knjigu i znati je cijeniti.


word. Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Skytten



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad gledaj za par dana u Jutarnjem di stoji "radi velikog interesa, u neki drugi dan cemo ponovno diliti 'Ime Ruze'".

Uvik dile karte Hrvatske, kojekakve priloge i slicno po par puta iz gore navedenog razloga, pa zasto ne bi i ovu knjigu. Jebiga, koji vise prodani primjerak Jutarnjeg lista nikom nece skoditi. Trosak dizajna, prijevoda, lekture, korekture i tiska su pokrili i prije odluke o izdavanju.

A kad iduci put ljudi budu tribali pljuniti 29 kn za Jutarnji+knjigu - budite bez brige - svi koji ju UISTINU BUDU ZELJELI SVIM SRCEM I SVOM DUSOM SVOJOM ce uspiti doci do svog primjerka. Bit ce i remitende!

Znate, kad malo bolje razmislite 29 kuna je jebeno puno para i mogu se iskoristiti puno bolje. Npr., na cevape.

Bez brige, iman feeling da ce nam Jutarnji u svojoj lakomosti ipak uspiti podariti besplatan primjerak "Imena Ruze". Pa i par komada ako se ukaze potriba.

Zapravo, vise i ne znam tko je tu lakom. Spomenuta dnevna novina ili ljudi koji su trcali s trafike s 10-ak primjeraka pod rukom...

P.S. Sta se bake tice, ako ne uspije doci do svog primjerka, ja cu joj kupiti "Ime Ruze". Deal? Deal.
Back to top
View user's profile Send private message
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 09.03.2004 19:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se sa tim da ce vjerovatno opet djelit tu knjigu...barem se nadam jer je ni ja kao svi ostali ovdje nisam uspila kupit iako sa prva usla u merkator cim je zenska otkljucala vrata, da bi mi rekla da su svi rezervirani...heh Smile

no meni je još zalosnija činjenica koju sam nacula da se te knjige uopce nisu tiskale u hrvatskoj vec kao u portugalu ili negdje na poluotoku?!
jeli ima ko kavkvu informaciju o tome, bas me zanima?! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.03.2004 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ehehehehehe bas sam si zamislila..... da li ce to ikad biti moguce u hrvatskoj Very Happy
www.bookcrossing.com

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 09.03.2004 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

reklama je definitivno upalila, iako jeftina i kopija jedne od mnogih talijanskih za istu stvar (cesto tako dilaju knjige, a mislim da sam prije nekoliko godina vidjela bas gotovo istu...)

meni nije bed sto su ljudi nahrlili na to: ako zanemarim svu hipokriziju koja se vrti oko toga, ostaje to da ce je mozda tako dobiti i netko mladji i zavoljeti citati radi te knjige.. a to mi je dovoljno. (slobodno me ispljujte radi nadobudnosti, ali mislim da je bolje da se ljudima na ovakav nacin da knjiga za 29kn - inace nemoguce za kupiti u hr prijevodu ista za tu lovu - nego da propagiranja citanja uopce nema... sumnjam da ce ikome skoditi, a i netko od onih koji je dobiju na poklon od lika koji je kupio 12 kom. ce biti sretan ako je procita)

bolje od toga kada ljudi cekaju u redu radi Thompsonovog mega postera...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 09.03.2004 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se s ovim sto kaze 4th,da jedan od 10 ljudova koji dobije knjigu stvarno ju i
procita,ucinio si je veliku uslugu,a i drustvu u cjelini.Svakako bolje od Markeca i mega poster i Gradiski Laughing .
A povod zbog kojeg to jutarnji radi,nije ni vazan,kao ni kad bogatas da neki doprinos u humanitarne svrhe i biva oslobodjen dijela poreza,vazno je da nekom taj novac stvarno i pomogne...

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 09.03.2004 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad je mukte, makar povraćao.

(a o kojoj se knjizi radi uopce, ja sam totalno van svih zbivanja?)

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.03.2004 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Umberto Eco:" Il nome della rosa" predpostavljam.

meni je.. onako...solidna. nikakvo ludilo.
ako netko poludi nek' se javi pa napise kratku recenziju Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 10.03.2004 01:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene zivca jer sam namjeravao skupiti sva izdanja, a sad mi fali prva iz niza Sad
evo u mom mjestu jutarnji uopce ni nije stigao do mnogih kioska (kao ono,uzimali ljudi vec s kombija, yeah right Evil or Very Mad ) ako ima tko da moze nabavit na blackmarketu neka mi javi Wink . iam filing da je u sve to umijesana mafija,podzemlje,karteli... Shocked Laughing Laughing
i ima tu jos jedan problem. ima i mnogih ljudi koji svakodnevno kupuju jutarnji bez obzira na knjigu i sada su eto, popushili-ostali bez njuza (tako da je i kafic di ispijam prvu jutarnju kavu ostao bez, tj. nisam imao sto citati Crying or Very sad Crying or Very sad ) mozda je trebalo pustit u prodaju dvije verzije jutarnjeg: jednog s knjigom, jednog bez

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
TilT



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 117
Location: Lovran

PostPosted: 10.03.2004 08:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No sikiriki ja sam gotovo 97,5% siguran da ce kaming sun u jutarnjem biti onako jedan fensi kuponić na kojem ces lijepo moc stavit kvačice kraj knjiga koje ti fale i moći ih naručiti. Na kupončiću će pisat jutarnji edišn. Onda ces ti napisat da oces dobit poštom i platit u kešu ili s kartic. Svi hepi i zadovoljni čak i pošta Wink
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.03.2004 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Treba li Vlada intervenirati protiv Imena ruže? "
http://www.iskon.hr/kultura/page/2004/03/10/0137006.html

e pa ja se nadam da vlada nece intervenirati i da ce ovi hrvatski izdavaci sniziti cijene na knjige ili promijeniti posao.
barem se klasici mogu prodavati po nizimi cijenama zar ne?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.03.2004 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene ful jucer raspizdilo sto se kreteni bune jer ce im "propasti posao"...pa za to su si krivi sami + vlada koja nedovoljno financira izdavastvo i kulturu...
pa u Danskoj (koj isto ima malo stanovmika i jezik koji samo oni kuze, dakle, ne mogu to po svijetu prodavati kao sto se prodaju eng., spanjolska, fra i dr. izdanja) Vlada full financira izdavastvo... jer im je bitno da im ljudi budu pismeni i da mogu citati, da se mogu obrazovati... (ne mogu se sjetiti da li participiraju s 1/3 ili vise na sva izdanja na Danskom)

ja bi da sve novine stalno to rade... bilo bi svima bolje.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.03.2004 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda ce na lomaci spaliti 150 000 primjeraka "Imena ruze" i proganjati svakoga koga nadju s primjerkom iste... ili: vratis "Ime ruze" a dobijes "Bespuca povijesne zbiljnosti"....

jos nesto: tuzno je sto knjiga nije tiskana u Hrvatskoj...to dosta govori o nasim izdavacima i stanju na tom podrucju, dakle i cijeloj kulturi.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.03.2004 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u potpunosti se slazem sa 4th.
tuzno je da mi je jeftinije naucit novi jezik pa citat u originalu nego kupovat hrvatske prijevode.
a ovo o stranoj tiskari sve govori. mozda bi ipak trebalo malo vise raditi a malo manje naplacivati neke usluge i cmizdriti "mamici vladi" kad vide da to netko radi bolje od njih. a ako nisu sposobni nek ih konkurencija zbrise s lica zemlje.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.03.2004 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro, ali vlada dere i njih sa cijenama i trebala bi odraditi i ona svoj dio da sve bude ok

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.03.2004 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tocno samo sto oni ne traze od vlade da ih ne dere cijenama nego da zabrani konkurenciju Exclamation

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 10.03.2004 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
ja bi da sve novine stalno to rade... bilo bi svima bolje.


Svima osim izdavacima. Jedan izdavac u Hrvatskoj istu knjigu jedva moze prodati u 1000 primjeraka. A gdje su troskovi oko autorskih prava, tiska, reklame, distribucije itd. Po vama svi bi se izdavaci trebali zaceprkati, a dnevne novine neka od nas prave budale svojim genijalnim marketinskim trikovima.

Nemojte me krivo shvatit. Nisam ja protiv jeftine ili besplatne knjige jer i saam citam, ali ne zelim da me netko natjera da kupujem pod uvjetom.
Vjerojatno cu i ja slijedeci tjedan kupiti Jutarnji kako bih dosao do jeftine knjige, ali to je kao da moras na ulazu u disko kupiti kartu za 6kn kako bi dosao do blagajne i kupio kartu za D.J. Krmka za 29-. Dancing

Zao mi je izdavaca, drago mi je zbog ljudi, a prezirem sustav. Izgleda da je rjesenje ovog problema puno kompliciranije nego se cini.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.03.2004 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
A gdje su troskovi oko autorskih prava, tiska, reklame, distribucije itd. Po vama svi bi se izdavaci trebali zaceprkati, a dnevne novine neka od nas prave budale svojim genijalnim marketinskim trikovima.


ako je jutarnji uspio to strpat u 29+6 kuna (a i oni su morali platiti autorska prava, tisak i ostale stvari) ne vidim zasto to izdavaci ne mogu.
pazi postoji velika razlika izmedju best sellera i novih knjiga i klasika a jutarnji kao sto sam citala ima namjeru publicirati knjige kao lolita od nabokova koju bilo gdje mozes naci za 5-6 eura ako hoces fino tiskanu knjigu.
a moze i jeftiniju ako ti ne smeta zuti papir i manje dimenzije.
a meni ako knjiga ne stane u dzep nije knjiga.

ma nek isprintaju to i na wc papiru ako je jeftinije al dajte da ljudi citaju!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 10.03.2004 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sasac wrote:
Nemojte me krivo shvatit. Nisam ja protiv jeftine ili besplatne knjige jer i saam citam, ali ne zelim da me netko natjera da kupujem pod uvjetom..



sori, ali to se trenutno zove - IZBOR. nitko te ne tjera da je kupis....

osim toga, problem izdavaca je (osim vlade koja se ne trudi kao Danska vlada) da se katastrofalno reklamiraju... jutarnji je ovo postigao reklamom (stoji da im je u novinama bila besplatna, ali na telki nije, isto tako lakse je njima to izvesti nego vecini izdavaca, ali s druge strane izdavaci se oko reklame niti ne trude...pa pogledaj samo tko i sto se reklamira: neke mizerne kvazi-okultne nadri-ser-kenj knjige u ponocnjem terminu HRT-a....pa ako se takvi bijednici mogu reklamirati, moze i pristojan izdavac)

znas, tuzno je kad odes na sajam knjige u Pulu ili Zagreb, a tamo se sva ta ekipa samo nateze i preserava medjusobno... jadno ih je za slusati (ok, sigurna sam da nije bas svaki izdavac takav)... a i tamo mozes kupiti knjigu jeftinije - sumnjam da se na sajmovima bacaju u minus, dakle, knjige MOGU biti jeftinije, da oni nisu ocito pregramzivi...

jos nesto.... da se u Italiji knjige ne dilaju i na taj nacin i da ne postoje jeftina paperback izdanja ja bih bila siromasnija za stotinjak knjiga na tal. i eng... a mnoge ne bih ni mogla kupiti i procitati na hrv jednostavno zato sto nisu nikada prevedene.... pa ti vidi da li je to zlo...

gle, ne sumnjam u to da Jutarnji list zabole za pismenost itd. i da je njima to sve dobar marketinski potez, ali ovaj put netko realno moze imti koristi od toga (osim njih)... nece se procitati svih 150 000 primjeraka, ali nesto hoce. a nitko nije primoran kupiti i procitati te knjige. gdje je bed? osim toga, netko ce te knjige procitati i u najboljem slucaju, kupit ce si (u knjizari! od "nasih" izdavaca! za vece pare!) neku drugu knjigu od autora koji im se eventualno svidio u izdanju jutarnjeg...

posljednje: nije to trziste psenice ili automobila ili treceg: nad kulturom, znanjem i opismenjavanjem nitko ne smije imati monopol! sto jeftinije knjige - to bolje za sve!
a izdavaci (vec kad kukaju) neka prvi pokazu da su odlucni uci u sukob s vladom da bi dobili sto im treba da smanje cijene - tek nakon toga bi to trebali uciniti i ostali, jer do sada samo su cendrali, a malo je izdavaca prevelo i tiskalo dobre knjige, vecina je gledala samo svoju korist i tiskala zadnji sund (gore spomenuti), sto bi trebalo opteretiti dodatnim porezom samo zato jer zatupljuje ljude....

mah, enivej....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group