Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Trebam helpanja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 17.09.2007 10:21    Post subject: Trebam helpanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok.
Radi se o http://www.id-julius.com/proba/
E sad. Znaci imam pocetnu stranicu i u ovih 9 kvadrata mi tebaju biti radovi koji bi trebali raditi an principu da kad se klikne na rad da se vrati animacija od nastajanja ovih 9 krugova i otvori kao kako se sada otvara prvi lijevi pravokutnik. I onda kad se klikne na njega da se zatvori.
Kako to izvesti? Nadam se da ste me skuzili?

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 17.09.2007 14:20    Post subject: Re: Trebam helpanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Julius wrote:
da se vrati animacija od nastajanja ovih 9 krugova


Kakvih krugova?

Najbolje bi ti bilo radit možda odvojene swf. fajlove i onda sa loadMovieNum(kvadrat1,this.getNextHighestDepth()); vadit ih van.

ili možda napravit sve animacije na jedan MC i kontrolirat sa AS-om.

ili bolje još pojasni.....

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 17.09.2007 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi to na balkanski način... najjednostavniji za izradu i ažuriranje... naravno, ako možeš to uopće izvesti s obzirom na to kako je sada otvaranje napravljeno...

Znači, imaš naslovnicu sa devet kockica koje su npr. gumbići... oni su se otvorili animacijom na timelineu... ta animacija na kraju stane naredbom "stop"... u nastavku te animacije na tajmlineu se napravi izlazna animacija, odnosno sve animiraš u nazad... kada se sve zatvori kažeš animaciji "stop"... znači stat će skroz na kraju timelinea...

E sad... napraviš nevidljivu varijablu koja se zove npr. "otvori" i ona je pri ulazu na stranicu potpuno prazna... klikom na kockicu, odnosno gumbić određenog projekta, daš naredbu da u tu nevidljivu varijablu upiše ime projekta npr. "projekt01". te da na release krene izlazna animacija... na kraju te animacije, tamo gdje smo stavili stop skroz na kraju te izlazne animacije, staviš neku funkciju ili jednostavni stejtment "if" koji provjerava sadržaj varijable ukoju smo mi upisali "projekt01"... znači, varijabla sadrži "projekt01" te ga "if" čita kao "projekt01"... u "if" staviš ako je varijabla "otvori" jednake vrijednosti kao "projekt01" da ti otvori npr. "projekt01-slika.swf" u kontejneru na glavnom tajmlajnu... znači, klikom na gumb smo upisali što se učitava te smo zatvorili onih devet kockica, dok je "if" na kraju pročitao što želimo učitati...

Sada nam se učitala velika slika, odnosno, što već želiš staviti u opis projekta... klikom na tu sliku ili opis projekta zatvaraš projekt kao što si ga i otvorio, odnosno napraviš animaciju unazad... na kraju animacije zatvaranja projekta staviš naredbu u kojoj prazniš kontejner u kojem si prikazao projekt kako se on ne bi počeo učitavati ispočetka, te ciljaš početak animacije onih devet kockica kako bi ti se nakon zatvaranja projekta ponovno otvorile...

Naravno, sad sve ovisi o tome kako si uopće izradio ove kockice i njihovo otvaranje, ali umjesto animacija koje bi trebao napraviti unazad možeš napraviti i funkciju koja će ih zatvoriti kako su se i otvorile, te na kraju funkcije pozvati onaj gore spomenuti "if"...

No, za ovakvo što postoji puno rješenja, a za to bi trebao zaviriti u ovaj tvoj probni file kako bi vidio njegovo funkcioniranje i što je zapravo moguće...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 17.09.2007 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm...ska...to je meni sve potpuno jasno ali nisam u mogucnost u as-u to sve napisati. Ovaj kod do sada sam prekopirao iz jednom tutorijala.

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 17.09.2007 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma onda najbolje izanimiraj svaki kvadrat (ulazak) onda to sve selektiraj i kopiraj frame-ove na kraj te animacije i opali reverse frames tako ćeš postić da ti opet izađe i vrati se u početno stanje i tako napravi za sve i to je to.

E sad valjda znaš play(); , stop(); i one gotoAnd.... naredbe, to bi treba znat.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 17.09.2007 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije meni problem animirati ulazak i izlazak. Muci me samo ovaj dio kaj je SKA rekao sa if.
Znači da kad odaberem jedan od ovih 9 kvadrata da mi ide izlazna animacija, tj zatvaranje i da mi onda u tom zadnjem frameu loada ono kaj sam stisnuo prije nego je krenula animacija zatvaranja.

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 17.09.2007 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa onda mu daj naredbu prvo da odigra animaciju do kraja znači da izađe i dpđe do zadnjeg frame-a, a na zadnjem frame-u stavi naredbu da ode na taj željeni (odabrani) symbol i pokrene njegovu animaciju, odnosno sljedeći kvadratić.

npr.

kvadrat1.onPress=function(){
gotoAndPlay(20); //uzmimo da je do dvadesetog ulazna a od 20 izlazna animacija
}

na 40-tom frameu stavi _root.kvadrat2.play(); //ako su ti svi na _root-u naravno. a ako nisu onda mu stavi putanju do tog simbola.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2007 07:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prouči si Array. Možeš pridjeliti da svaki prozor gura naredbom push naziv npr. "projekt01" u array, i to na CLICK event. Zatim imaš funkciju ENTER_FRAME koja ti se stalno vrti i gleda koja je animacija aktivna, odnosno što je u array-u a nazive provjeriš sa .indexOf. Kad zelis micati vrijednosti iz arraya, stavi -1 u indexOf.

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 18.09.2007 08:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
na 40-tom frameu stavi _root.kvadrat2.play(); //ako su ti svi na _root-u naravno. a ako nisu onda mu stavi putanju do tog simbola.

Daj bi objasni kak to ide s putanjoj pljiz.

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 18.09.2007 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Npr. ako su ti ti kvadrati na _root-u onda staviš na taj zadnji frame npr. animacije prvog kvadrata naredbu _root.kvadrat2.play(); tako da kad ta animacija završi on odma počne sa kvadratom 2 i njegovim timelineom. To isto napraviš i na kvadrat2 samo na zadnji frame staviš sljedeći kvadrat, kvadrat3.

E sad ako su ti kvadrati npr. u MC-u zvani kvadratBig, a on je na _root-u, onda putanja do njega ide _root.kvadratBig.kvadrat2.play();

E da, sada vidim da ti ustvari želiš da ti se na kraju zatvori ova velika kocka i pojavi ona početna kad se otovori sajt, jel tako?
Ako je to slučaj onda jednostavno na zadnjem frame-u mu daj da ti počne........


ma znaš šta pošalji taj .fla pa da mi vidimo šta si ti to radia, može???

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group