Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Indesign cs3 i resize objekta

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.09.2007 20:52    Post subject: Indesign cs3 i resize objekta Add user to your forum ignore list Reply with quote



u CS2 sam navikao selektirati objekt, te ukucati gore vrijednost tj velicinu npr slike koju zelim, enter i objekt promjeni velicinu.

u CS3, su nesto mjenjali i sada ako napravim isto, samo se smanji vidljiva povrsina (plavi okvir fotke), znaci slika ostaje ista. OK, ko tu koga, stisnem 'A' (direct selection) i super,, sada radi ono sto zelim, ali okvir ostaje na starim dimenzijama..a slika je OK.

jel ima neka shema u Prefences da se to vrati na staro? ili sam ja vec zahrdjao Sad
da, ironicno je ako idem manulano sa 'E', transform i smanjujem, ti brojevi (velicine) se smanjuju, ali cim unesem moje vrijednosti,, slika se ne smanji samo vidljiva poversina slike Sad

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 14.09.2007 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se cini da je to novi feature Surprised)) mada zakaj ne koristis metodu da samnjes (ja sam na piceku, pa neznam kak to ide na macu) s kombinacijom shif+kontrol, naravno u kombinaciji s select tolom?

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.09.2007 01:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
meni se cini da je to novi feature Surprised)) mada zakaj ne koristis metodu da samnjes (ja sam na piceku, pa neznam kak to ide na macu) s kombinacijom shif+kontrol, naravno u kombinaciji s select tolom?


opaki feature! Very Happy
mislim da metodu koju spominjes, ovdje sa cmd-shift, i identicna je kao da stisnes 'e' transform, pa onda sa shift.. ali opet,, nikad ne mozes s tim biti precizan..

nemoguce da su ubili taj feature jer ne moze neeee!!! grrrr

thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.09.2007 06:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a cuj onda linija manjeg otpora Surprised)) numericki smanji pa napravis fitting Very Happy

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.09.2007 07:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
a cuj onda linija manjeg otpora Surprised)) numericki smanji pa napravis fitting Very Happy


hehe... ma i to sto kazes Very Happy
ali opet,, to je dosta korisna operacija,,, pa mi cudno kako nitko ne koristi,, iako, niti ja ne koristim tolko, ali opet.. neznam,, probao sam guglati,, ali neznam kako da opisem problem Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 15.09.2007 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jos nisam radio s CS3 al ak su to napravili onda OK. Upises dimenzije i transformiras dali sliku ili okvir, kaj vec zelis... pa onda fitting cmd+alt c ili cmd alt e. malo glupo kaj moras radit dvije operacije al kaj je tu je...
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.09.2007 18:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Jos nisam radio s CS3 al ak su to napravili onda OK. Upises dimenzije i transformiras dali sliku ili okvir, kaj vec zelis... pa onda fitting cmd+alt c ili cmd alt e. malo glupo kaj moras radit dvije operacije al kaj je tu je...


da, jos nisam nasao zasto su isli na tu foru, iako ako se ispraksiras, mislim da ce ici brzo,, al kako kazes, malo je glupo ako si se navikao na jednu operaciju, sada raditi dvije Very Happy, al nema veze.. ak je novi pristup,, sigurno ima i razlog zasto su to napravili..

kul
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.09.2007 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
Bond wrote:
Jos nisam radio s CS3 al ak su to napravili onda OK. Upises dimenzije i transformiras dali sliku ili okvir, kaj vec zelis... pa onda fitting cmd+alt c ili cmd alt e. malo glupo kaj moras radit dvije operacije al kaj je tu je...


da, jos nisam nasao zasto su isli na tu foru, iako ako se ispraksiras, mislim da ce ici brzo,, al kako kazes, malo je glupo ako si se navikao na jednu operaciju, sada raditi dvije Very Happy, al nema veze.. ak je novi pristup,, sigurno ima i razlog zasto su to napravili..

kul


navodno su kao s preko nekoliko heavy usera (valde ne misle na one s 200+ kila Very Happy ) gledali kako koriste i na koji nacin upotrebljavaju pojedine funkcije te su na osnovu toga definirali novi workspace i shortcuteve...

mene najvise smeta kaj si u paragraf stylu vise nemrem dati drugu boju -podton za "bulets and numbering", vec ju moram definirati kroz charatcer style ....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.09.2007 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
:cosmos: wrote:
Bond wrote:
Jos nisam radio s CS3 al ak su to napravili onda OK. Upises dimenzije i transformiras dali sliku ili okvir, kaj vec zelis... pa onda fitting cmd+alt c ili cmd alt e. malo glupo kaj moras radit dvije operacije al kaj je tu je...


da, jos nisam nasao zasto su isli na tu foru, iako ako se ispraksiras, mislim da ce ici brzo,, al kako kazes, malo je glupo ako si se navikao na jednu operaciju, sada raditi dvije Very Happy, al nema veze.. ak je novi pristup,, sigurno ima i razlog zasto su to napravili..

kul


navodno su kao s preko nekoliko heavy usera (valde ne misle na one s 200+ kila Very Happy ) gledali kako koriste i na koji nacin upotrebljavaju pojedine funkcije te su na osnovu toga definirali novi workspace i shortcuteve...

mene najvise smeta kaj si u paragraf stylu vise nemrem dati drugu boju -podton za "bulets and numbering", vec ju moram definirati kroz charatcer style ....


ma jasno mi je,, zato kazem, ako oni misle da je to bolji nacin,, mislim da cu se lako prilagoditi, i nadam se da nije puno toga mjenjano,, jer kako ti kazes,, ovo sa paragrafom i ostalo,, ne mogu ocekivati da mogu samo tako promjeniti neke bitne shortcuteve i cekati da se ostali samo tako prebace na 20 novih shortcuta Smile

mi smo se tek nedavno prebacili na CS3 tako da jos nisam ni koristio previse,, svega so bojim da cu tek vidjet sta su mjenjali da ce biti "fak,, ovo sam mislio da tu stoji" Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.09.2007 21:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemas tak puno promjena.. trebas se u biti naviknut na multiplace fila, te da mozes placati indd fajlove i te tricarije, na workspace ces se brzo naviknut pogotovo na kozmetiku

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.09.2007 00:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
nemas tak puno promjena.. trebas se u biti naviknut na multiplace fila, te da mozes placati indd fajlove i te tricarije, na workspace ces se brzo naviknut pogotovo na kozmetiku


ma ovo sto sam do sada radio, jako mi se svidja,, a ponajvise brzina kojom radi na macu Smile
evo, nasao sam nesto.. i neznam kako nisam prije to skuzio,, al nema veze..

http://gilbertconsulting.blogspot.com/2007/08/scaling-objects-in-indesign-cs3.html


default postakva scale je % ali samo se upise 'mm' i radi bez beda,, tako da na kraju gledano,, izgleda super sa okvirom i kasnije sa scaleom.

"bug" rijesen Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 20.09.2007 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ohoho, bravo majstore! Sad ću bit heroj u firmi Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dada_ch



Joined: 20 Sep 2007
Posts: 11

PostPosted: 20.09.2007 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na macu, selektiras sve i slike i tekst , pa grupiras, pa stisnes istovremeno komand+alt+shift i rastezes ili smanjujes propocionalno
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 20.09.2007 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dada_ch wrote:
na macu, selektiras sve i slike i tekst , pa grupiras, pa stisnes istovremeno komand+alt+shift i rastezes ili smanjujes propocionalno


:cosmos: wrote:
mislim da metodu koju spominjes, ovdje sa cmd-shift, i identicna je kao da stisnes 'e' transform, pa onda sa shift.. ali opet,, nikad ne mozes s tim biti precizan..


citati postove Smile


skombra wrote:
ohoho, bravo majstore! Sad ću bit heroj u firmi


ma ja samo nasao rjesenje koje su mi dali na jednom drugom dizajnerskom forumu..
ovo nije neki problem da ne mozes zivjeti bez toga,, jer ima puno nacina da ze zaobidju, al su ili komplicirana, ili ti treba vise vremena,, ali ovo je bas fora sto su napravili i moram priznat da mi je falio taj 'feature' Smile

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group