Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Izrada sajta za oglašavanje poslova

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Randall Flagg



Joined: 20 Sep 2007
Posts: 3

PostPosted: 20.09.2007 20:30    Post subject: Izrada sajta za oglašavanje poslova Add user to your forum ignore list Reply with quote

***molio bih moderatore ako je ikako moguće da ovu temu ne zatvaraju jer volio bih odgovoriti ovdje na par pitanja kojih će sigurno biti***


Evo bit ću kratak, pošto ni ne mogu ponuditi previše informacija ovog trenutka.

Trenutno razvijam ideju za jedan portal za oglašavanje poslova za strano tržište.Fokus je na SAD-u i EU zemljama.Dakle firma će moći otvoriti svoj profil, te kupovati kredite za postanje poslova putem kreditnih kartica .(dakle sve mora biti automatizirano , nakon što kreditna kartica prođe i naplata bude izvršena ,broj kredita mora biti dodan kod njihovog profila i onda on te kredite može iskoristiti u roku od 360 dana).

To je najvažniji dio, ostatak stranice bit će razni intervjui, savjeti, recenzije opreme vezane uz posao i slične stvari.Ništa revolucionarno s gledišta funckionalnosti sitea.

Site mora prije svega imati kvalitetan dizajn i optimizaciju.

Da skratim priču nešto poput Moj-Posao.net ,samo ne u tako širokom obujmu, ne treba mi ni pola funkcija koje oni nude na svojim stranicama.

Znam da nisam dao mnogo informacija, prije svega jer cijeli posao moram samostalno financirati iz sredstava koje još uvijek nemam u rukama, a ovaj site s poslovima je tek jedan od internet projekata koje namjeravam izrealizirati kad tad.
Iza cijelog projekta će stati moja registrirana d.o.o firma .


No osnova sajta je da se firma registrira, dobije username i password , i onda kad popuni svoj profil (kojeg u svakom trenutku može editirati) i kupovanjem kredita (1 kredit = 1 oglas za posao) počne postati oglase za posao.

Za sada u mojoj "radnoj verziji" na papiru, moguće će biti kupiti kredite za 2 oglasa. Standard i Featured. Standard je standardni , a Featured će biti istaknuti na glavnoj stranici , poput onoga "Predstavljeni poslodavci" s desne strane ekrana na Moj-Posao.net

Također je bitno da bude omogućeno firmama da objavljuju oglase za svoje podružnice (ili u slučaju agencija koje vode brigu o kadrovskoj selekciji za druge firme).Da objasnim:

Registrirat će se firma Algoritam d.o.o sa sjedištem u Zagrebu.E sad žele oni objavljivat oglase za svoju trgovinu u Splitu.Algoritam Split se neće morat ponovno registritat kad posebna firma, već će ALgoritam d.o.o moći pod svojim profilom kliknuti na KREIRAJ FIRMU/LOKACIJU i kreirati novu firmu/lokaciju "Algoritam d.o.o Split" i kad budu postali posao kod LOKACIJE samo će izabrati u padajućem izborniku "Algoritam Split d.o.o" .Ovaj dio je iznimno važan jer želim omogućiti firmama koje posluju sa više lokacija da na najbolji način koriste usluge ovog sajta.

Dakle napredno iskustvo s radom s bazama podataka je osnova svega,jer apsulutno sve treba biti automatizirano.

Što se tiče dizajna stranice i kako bi ona trebala izgledati ,ne želim klasičan "korporativan dizajn" i po mom mišljenju prilično nezanimljiv dizajn poput onoga na moj-posao.net ili posao.hr ,a zašto ću objasniti ukoliko i kad dođe , dovoljno da kažem da će stranica biti usmjerena na sektor "zabave", pa tako želim dizajn koji će biti bliži onom music.vip.hr nego nekom klasičnom situ za poslove.Na glavnoj stranici bi u sredini trebao biti vertikalan popis zanimanja, sa pripdajućom ikonicom ,te u zagradi će pisati koliko postoji trenutno aktivnih poslova za to zanimanje.Ostatak glavne stranice je još uvijek u stvaranju, no bit će tu intervjua ,raznih savjeta, anketa ,foruuma i sličnog, RSS-a, što vjerujem da iskusnom dizajneru neće biti teško uklopiti.Za mijenjanje intervjua, vijesti i sličnog mora se napraviti CMS sustav.

Također želim ponuditi mogućnost ljudima da postaju svoj CV ,kojeg ćemo mi spremiti u našu bazu podataka ,te ponuditi poslodavcima na uvid. Taj CV oni (posloprimci) mogu editirati kad god hoće.Možda bi se dalo povezati ta baza CV-a sa forumom, tako da se ljudi ne moraju regati 2 puta.Već kad se registriraju na forum dobiju mogućnost postanja svog CV-a.

Eto ,ne bih htio odavati više detalja, no nadam se da sam barem uspio dobro prezentirati barem dio onoga što bih želio na sajtu.

Prvotno sam se htio obratiti nekoj firmi s "jeftinijih tržišta" , no sve više sumnjam u to, jer bi radije volio da je firma ili freelancer iz Hrvatske, tako da se možemo naći oči u oči te razgovarati o sajtu , te da Vas mogu nazvati na telefon da dogovorimo neke izmjene ,promjene ,dodatne ili slično.

Samo me zanimalo može li se s 2000 - 3000 € napraviti proizvod koji će zadovoljiti i standarde USA web produkcije?

Slobodno se i dalje javljajte ,komentirajte ja ću Vam dati što više informacija što mogu.

Što se tiče vremenskog roka, meni se nigdje panično ne žuri. No nadam se da 2- 3 mjeseca je pristojan rok za napraviti stranicu ovog obujma.Znači ne 2-3 mjeseca od danas , već od dana kad se dogovorimo za suradnju.
Back to top
View user's profile Send private message
indigo_child



Joined: 28 Jan 2007
Posts: 58
Location: Right here, right now!

PostPosted: 20.09.2007 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Budjet ti je zasigurno premali, probaj u indiji, sretno.

_________________
Hello!
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 21.09.2007 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dao sam si truda sve procitati i mislim da ces stvarno, s obzirom na obujam projekta, morati malo podebljati taj budjet!

Alternativno, probaj se dogovoriti sa izvodjacem da platis fiksno €3000 (ukoliko je to maksimum s kojim raspolazes), a da ostatak prebite nekim postotkom u dobiti. Klasican princip IF THEN Smile

Takodjer se mozes registrirati na aukcijskim i inim sajtovima gdje mozes naci ljude za tvoj projekt koji ce mozda i pristati sve odraditi za navedenu cifru. Znam da si napisao da bi radje radio s nekim domacim, ali jbg. Evo ti par linkova pa baci pogled: LINK 1 LINK 2 LINK 3

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Randall Flagg



Joined: 20 Sep 2007
Posts: 3

PostPosted: 21.09.2007 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
Dao sam si truda sve procitati i mislim da ces stvarno, s obzirom na obujam projekta, morati malo podebljati taj budjet!

Alternativno, probaj se dogovoriti sa izvodjacem da platis fiksno €3000 (ukoliko je to maksimum s kojim raspolazes), a da ostatak prebite nekim postotkom u dobiti. Klasican princip IF THEN Smile

Takodjer se mozes registrirati na aukcijskim i inim sajtovima gdje mozes naci ljude za tvoj projekt koji ce mozda i pristati sve odraditi za navedenu cifru. Znam da si napisao da bi radje radio s nekim domacim, ali jbg. Evo ti par linkova pa baci pogled: LINK 1 LINK 2 LINK 3


Dijeljenje profita neće se raditi , radije ću podebljati budžet Very Happy No kako je više faktora u igri, ne mogu dati neku konačnu cifru kojom raspolažem, već sam ovo stavio kao jedan probni balon koji bi mi omogućio da vidim koja bi bila realna cijena izrade ovakvog nekog portala.

Hvala ti na linkovima, ja bi dodao još GetaFreelancer.com Cool , a iako mi je prvotna ideja bila da sve zajedno dam indijcima, rumunjima, ukrajincima na izradu , još uvijek nisam našao niti jednog jedinog freelancera koji bi zadovoljio moje kriterije što se samog designa tiče.
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 21.09.2007 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

3000e je mnogo novca. Ne znam zasto covjeka odmah demoralisete. Ja sam PHP programer i programiram uglavnom sisteme koji se vece od ovoga ali radio sam i na ovakim srednjim projektima.

Sto se tice progamiranja to mozes da uradis za 1500-2000e. Naravno u zavisnosti da li ti trebaju neki feat. cija izrada trazi mnogo vremena. Za ovakav projekat prosjecnom programeru treba 20ak radnih dana da radi po 6 sati dnevno, to je 120 sati. Da plati 10e po satu to je 1200e i bonus 300e to je 1500.
Dizajn takvog sajta nebi trebao kostati iznad 500e.

Nisam siguran za Vas ostale, ali izgleda da svi imate platu vecu id 1500e mjesecno kad vam ovaj iznos malen, i ako ja mislim da 70% ljudi na forumu (koji zive na balkanu) ima 1000e maksimum ali se "gadjaju" svedskim platama Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Randall Flagg



Joined: 20 Sep 2007
Posts: 3

PostPosted: 21.09.2007 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš mi je drago što si se javio.

Jasno mi je da svi hoće dobro zaraditi, a posebno ljudi koji su vezani za računala i internet i imaju priliku vidjeti koliko za isti posao dobijaju u Zapadnoj Europi i Americi, ali mislim da se zaboravlja da je minimalna plaća u Hrvatskoj 1700kn.I mene je malo začudilo kad sam vidio komentare, ovdje i na webmajstori.net da je to premalo, da se tu baš puno ne može.

No ja svejedno mislim da bi za 3000 € ,mogao dobiti odličan proizvod.

A u biti ovaj moj sajt uopće nije toliko kompliciran tehnički, barem ne vidim ja neku veliku teškoću , osim u tome što se moraju malo zasukati rukavi ,a ne samo skidati gotove skripte i ugrađivati ih.
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 21.09.2007 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem kod tog sajta je "post produkcija" tj. dok se on ustima 100%. To najvise zavisi od tvog angazmana oko svega toga. Poenta ja da znas sta hoces i to navedes u specifikaciji da ne dodje do famozene problematike u komunkiacijia KLIJENT <-> PROGRAMER
Back to top
View user's profile Send private message
indigo_child



Joined: 28 Jan 2007
Posts: 58
Location: Right here, right now!

PostPosted: 21.09.2007 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

/dev/null wrote:
Pozdrav,

3000e je mnogo novca. Ne znam zasto covjeka odmah demoralisete. Ja sam PHP programer i programiram uglavnom sisteme koji se vece od ovoga ali radio sam i na ovakim srednjim projektima.

Sto se tice progamiranja to mozes da uradis za 1500-2000e. Naravno u zavisnosti da li ti trebaju neki feat. cija izrada trazi mnogo vremena. Za ovakav projekat prosjecnom programeru treba 20ak radnih dana da radi po 6 sati dnevno, to je 120 sati. Da plati 10e po satu to je 1200e i bonus 300e to je 1500.
Dizajn takvog sajta nebi trebao kostati iznad 500e.

Nisam siguran za Vas ostale, ali izgleda da svi imate platu vecu id 1500e mjesecno kad vam ovaj iznos malen, i ako ja mislim da 70% ljudi na forumu (koji zive na balkanu) ima 1000e maksimum ali se "gadjaju" svedskim platama Smile


Ti ces to odraditi za 2000 €? Pa evo ja cut e zapolisti odmah, daj mail. Smile Moja ponata nije bila u tome da ja zaradjujem (ili ostali) 3000 € mjesecno, nego da je to puno posla. Samo na komunikaciju uskladjivanje detalja ces potrositi cca 20 sati, da ne govorim na svo moguce testiranje, debugiranje i na kraju cisto programiranje, govorim ovo u smislu da programiras nesto od nule. Sada ako ti racunas sebi da imas neki CMS ili neku platformu na koju nadogradujes onda je to druga prica, ali onda se ne naplacuje 10 eura po satu gdje ti je setup tvog cms 3 sata pa onda neces naplatiti 30 eura. Potkopavas si svoju profesiju Smile Usput ja govorim ovdje o vrhunskoj kvaliteti, onda ne mozes to dobiti za 2000 eura. Ipak postoji i neka razlika izmedju uspjelih sajtova i gomile pokusaja da se nesto izvede i stvori neki biznis, mislim da je tu i dobar dio toga u samoj izvedbi a nju se tesko postize sa manjim budjetom.

Sto se tice Randalla, radje ulozi i 5000 eura pa da dobijes sto zelis nego 3000 pa da ne budes zadovoljan i zavrsis sa freelancerom odnos kao sa najgorim neprijateljem Smile, na kraju cijlj ti je vjerovatno zaraditi 100 000 eura od toga, pa ce ti na kraju biti nebitno koliko si ulozio a ako vjerujes u taj projekt onda nemas problema Smile

_________________
Hello!
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 21.09.2007 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2000 eura malo za 20 dana posla???.. koje purgerske priče Evil or Very Mad

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 21.09.2007 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav indigo_child,
iz tvog posta se vidi da si napcen radeci sa timicnim "homos balkanikusima", u potpunosti te razumjem.

Quote:
Samo na komunikaciju uskladjivanje detalja ces potrositi cca 20 sati

Ovo se desava sam kad ti klijent pokuca na vrata, a taj klijent nema pojma ni sta zeli ni zasto je dosao. Za takve ljude je specifikacija misaona imenica.

Quote:
da ne govorim na svo moguce testiranje, debugiranje i na kraju cisto programiranje, govorim ovo u smislu da programiras nesto od nule.

Ja kad pisem software prvo programiram pa malo testiram i onda debugujem. Smatram da je taj redosljed nekako prikladniji.

Quote:
Sada ako ti racunas sebi da imas neki CMS ili neku platformu na koju nadogradujes onda je to druga prica, ali onda se ne naplacuje 10 eura po satu gdje ti je setup tvog cms 3 sata pa onda neces naplatiti 30 eura. Potkopavas si svoju profesiju

Apsolutno, ako covjeku pokusavas za 2000e naplatiti Drupal ili Jomlu.

Ovaj projekat je poprilicno jednostavan, ovako na prvu najvise vremena covjek ce izgubiti dok napise dio za placanje, tj. integrise paymant getwaye (uvjek bude nekih problema) i napise administratoru dio u kojem ce moci da prati uplate svih klijenata.
Ostatak softwera se svodi na dobro isplaniranu bazu podataka.

Usput ako angazujes PHP programera koji je iole iskusan taj sigurno nece svaki projekat pocinjati ispocetka. Vecina PHP programera (bar sa kojima se ja druzim) ima neki svoj 'sistem' tj. neki osnovi framework koji obicno ukljucuje neku osnovnu verziju CMS, ako nista bar sistem autorizacije, logovoanja, komunikacije sa bazom itd itd.

120 sati rada je mnogo. Medjutim ako u 120 sati sjedenja za racunarom budes 180 puta posjetio 10 razlicitih forma i budes malo azuriro profile na myspace-u i pride jedno 10 sati klikto na stumble buttonu onda se ne moze nista napraviti.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group