Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jednostavniji sajt??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
durutti



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 3
Location: Floating in space

PostPosted: 08.03.2004 13:33    Post subject: jednostavniji sajt?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odmah cu prijeci na stvar. Sajt je zgodan, prilicno uredan, boje ugodne oku, par slikica i sl. Samo, sve zajedno se jako sporo vuce (mislim da brzinu ucitavanja i browsanja po njemu). Morate uzeti u obzir da nemaju svi posjetitelji ultra brze masine i broadband ili isdn2x vezu da to leti. Vidim da dolazi nova verzija sajta prvog maja. Lijepo, nadam se da ce to biti malo bolje slozeno.
Ili da napravite neku lite verziju sajta, ono samo xhtml, css, i sl. Bez pretjerane uporabe slika.

Less is more ljudi, less is more.

Tenks.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2004 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na komentarima!

Jedna od pretpostavki je da vecina ljudi koji posjecuju ovaj site ima nesto jaci hardver i >56k vezu
Zbog toga je i layout napravljen za min 1024px.

Ideja da se napravi light verzija je kul. Bilo bi s tim dosta posla ali nikad se ne zna, mozda.

Nova verzija ne dolazi may 1st, to je fora Smile

Bez pretjerane upotrebe slika ne moze, oko slika se vrti velik dio sadrzaja (tj galerija). Tj, definiraj 'pretjerano'...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2004 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Morate uzeti u obzir da nemaju svi posjetitelji ultra brze masine i broadband ili isdn2x vezu da to leti.

smatram da ipak nekakvih 95% je na 56k + isdn
ja sam na 56k i nije mi problem pricekat. jel vrijedi. isto kak mi nije bed pricekat 1.3mb intro na nekom sajtu.
a btw, 'slike' mi3a ti udju u keš, one se ne skidaju. a lite verzije galerije bas i nema smisla, rajt :)

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 08.03.2004 19:38    Post subject: a ne, nece proci... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo jednostavno nisam mogao a da ne odkomentiram (citaj pljujem po HTu ponovo).

Fakat nije bed pricekat pol mege - megu za intro ak pretpostavljas da je dobar (assumung
da imas isdn bar jedan kanal). Modem NEEEE!
Relativno nedavno sam se prebacio na isdn i fakat je razlika neopisiva (koristim samo
jedan kanal), iako nije razlika u bandwidthu ping je manji i sve brze ragira....

anyway da nastavim o modemima. 56k modem NE GARANTIRA 56k vezu!!!!!!
MOJA VEZA JE KATASTROFA (iako mi instalacije nisu stare, zgrada je stara 16g.
a instalacije su mijenjali prije 4g. sto bi trebalo znaciti da imam dobru vezu). WRONG! Mad

Mijenjao 4 modema jer sam mislio da je do njih (na kraju sam imao USR v92 i banana!)
ali SVE je do HTa, Gadovi... Mad

Da ne bi mislili da neosnovano pljujem, najveca veza na koju se ikad spojio je bila 38k
a prosjek je bio oko 28k... (thankfully sad me spaja na 64k svaki put sa pingom 60 na carnetu
i 80 na Hinetu)
AKO NEMATE PARA ISDN IS A MUST!!! any other case nabavite kabl preko DCMa
(ili ovaj novi DSL u ciju nisku cijenu zbilja sumnjam... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2004 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

offtopic: nove cijene adsla su gore te su jednake ocekivanim.

ontopic: s isdnom je definitivno drukcije surfat, tko nemre nabavit adsl/kabl nek poslusa kolegu stripea i nek ubode isdn.
inace, trebat ce se trpit ukoliko ste na nekoj analognoj vezi.
tehnologije idu naprijed, idu i sajtovi Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Blue Fusion



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 92
Location: Detroit

PostPosted: 08.03.2004 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
Hvala na komentarima!

Jedna od pretpostavki je da vecina ljudi koji posjecuju ovaj site ima nesto jaci hardver i >56k vezu
Zbog toga je i layout napravljen za min 1024px.

Ideja da se napravi light verzija je kul. Bilo bi s tim dosta posla ali nikad se ne zna, mozda.

Nova verzija ne dolazi may 1st, to je fora Smile

Bez pretjerane upotrebe slika ne moze, oko slika se vrti velik dio sadrzaja (tj galerija). Tj, definiraj 'pretjerano'...


Kontam da bi Lite verzija bila nepotrebna. I čak uz mogući odabir između Lite i tzv. Heavy Verzije , odabrao bih potonju - pa zaboga, pogledajmo malo tematiku site-a.

Ovaj intro od 1.3 MB bih lagano preskočio Smile)

_________________
Brija Dot Com
@ www.brija.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blind*dragon



Joined: 05 Jan 2004
Posts: 46

PostPosted: 08.03.2004 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma site je stvarno, ne dobar, nego +odličan, em lijepo izgleda,
em je koristan.
A i isplati se nešto pričekati! Smile

Radite novi site?
Pa ovaj je već dovoljno dobar! Zar može bolje? [Hm, šala ---> naravno da može]
Laughing

Ja se spajam preko CARNeta s 56k modemom i maksimalno se uspijem
spojiti sa 40k vezom, ali još jednom, naglašavam, isplati se pričekati.
Laughing Very Happy Surprised

_________________
blind dragon
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2004 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Blue Fusion wrote:
Kontam da bi Lite verzija bila nepotrebna. I čak uz mogući odabir između Lite i tzv. Heavy Verzije , odabrao bih potonju - pa zaboga, pogledajmo malo tematiku site-a.


U varijanti za PDA uređaje bi vjerojatno bila kul. Samo sto je trenutni broj PDA korisnika koji surfaju prek GPRS.a zanemariv, tak da ta prica ostaje za sretnija vremena.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
durutti



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 3
Location: Floating in space

PostPosted: 08.03.2004 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Blue Fusion wrote:
Kontam da bi Lite verzija bila nepotrebna. I čak uz mogući odabir između Lite i tzv. Heavy Verzije , odabrao bih potonju - pa zaboga, pogledajmo malo tematiku site-a.


A sto je s onim korisnicima koji koriste Lynx za web browser. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.03.2004 01:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm...ljudi koji koriste lynx vjerojatno ne surfaju po dizajnerskim portalima Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 02:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

durutti wrote:
A sto je s onim korisnicima koji koriste Lynx za web browser. Very Happy Very Happy Very Happy


http://www.mi3dot.org/download/mi3dot_lynx.gif
Gdje je problem?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.03.2004 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
offtopic: nove cijene adsla su gore te su jednake ocekivanim.

Gdje?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
durutti



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 3
Location: Floating in space

PostPosted: 09.03.2004 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ona moja recenica s lynxom je bila sala. Zato sam postavljao i te Very Happy Very Happy Very Happy , a mozda sam trebao staviti ove Laughing Laughing Laughing da se vidi, al nema veze.
Znam kako izgleda stranica u njemu, jer ga imam doma.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se na carnet s modemom spaja na 52-54k stalno, tako da je meni to čisto dovoljno
štaće mi više Smile

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

durutti wrote:
Ona moja recenica s lynxom je bila sala. Zato sam postavljao i te Very Happy Very Happy Very Happy , a mozda sam trebao staviti ove Laughing Laughing Laughing da se vidi, al nema veze.
Znam kako izgleda stranica u njemu, jer ga imam doma.


Skuzio sam ja tebe da je bila sala pa sam ti se nasalio natrag. Mozda sam ipak trebao staviti Cool Cool Cool

Ti znas kak izgleda na lynxu al mozda drugi ne znaju, a iz tvog posta je ispalo da je mi3 na lynxu negledljiv which is not true

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 09.03.2004 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Gdje?


stavili su gore cijene http://www.htnet.hr/adsl/fset.html ali su papci jucer navecer opet maknuli!
Bilo je sve gore (cjenik, dostupnost ako upises broj telefona...)
Od sutra vrijedi taj cjenik tako da pretpostavljam da ce ga sutra opet staviti
(vrijede provjereno, frend je zvao HT da pita)...

long story short:
386/64 (149kn +PDV)
768/128 (25xkn +PDV) x=ne sjecam se Smile

Uglavnom ukljuceno je 512Mb i svakih dodatnih 512 je 20kn!!!
POZLATILE MI SE RIJECI Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.03.2004 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dabog da ti se pozlatile Cool
bit će gejmanja od domaaaaaa...a Razz

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Blue Fusion



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 92
Location: Detroit

PostPosted: 09.03.2004 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
Blue Fusion wrote:
Kontam da bi Lite verzija bila nepotrebna. I čak uz mogući odabir između Lite i tzv. Heavy Verzije , odabrao bih potonju - pa zaboga, pogledajmo malo tematiku site-a.


U varijanti za PDA uređaje bi vjerojatno bila kul. Samo sto je trenutni broj PDA korisnika koji surfaju prek GPRS.a zanemariv, tak da ta prica ostaje za sretnija vremena.


E, PDA je druga priča Smile) Nešto slično je i sa WAP-om, od te tehnologije ništa - možda jer je preskupa ! Baš bi bilo zgodno npr. surfati WAP-om po šta ja znam, 30 lipa po minuti. Tad bi se po raznim portalima tipa sport, news itd dalo surfati i pronjuškati fresh information.

Sviđaju mi se ove DSL vijesti Smile Keep it comin'

_________________
Brija Dot Com
@ www.brija.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 09.03.2004 22:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
zytzagoo wrote:
Gdje?


stavili su gore cijene http://www.htnet.hr/adsl/fset.html ali su papci jucer navecer opet maknuli!
Bilo je sve gore (cjenik, dostupnost ako upises broj telefona...)
Od sutra vrijedi taj cjenik tako da pretpostavljam da ce ga sutra opet staviti
(vrijede provjereno, frend je zvao HT da pita)...

long story short:
386/64 (149kn +PDV)
768/128 (25xkn +PDV) x=ne sjecam se Smile

Uglavnom ukljuceno je 512Mb i svakih dodatnih 512 je 20kn!!!
POZLATILE MI SE RIJECI Very Happy



Da te nadopunim ako smijem... Wink

384/64 - 181kn
768/128 - 364kn
1536/192 - 739kn

Aktivacija - 350kn
Instalacija - 549kn

Na cijene je dodan PDV...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 23:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedno kaj mene zanima (dosta vazno meni osobno)
el mogu ja njima rec, dajte vi meni stavite limit od 4gb mjesecno da nebi ja poludio?
tobi ful tio
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 09.03.2004 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislis da nece primijetiti da vec jesi? :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 23:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

paaa. nadam se da oce. mozda dobim neki popust? :)

anyway, da nebi prekoracio limit, evo.... don't draw a straw :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 10.03.2004 01:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

offtopik ali kad ste vec krenuli... Wink :
@ vi koji ste na carnetu: uspijevate li se spojiti od cca 22-0h. meni stalno daje zauzece, ali kad se uspijem spojiti onda shibaaa Very Happy ???

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.03.2004 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[shilokko] wrote:
offtopik ali kad ste vec krenuli... Wink :
@ vi koji ste na carnetu: uspijevate li se spojiti od cca 22-0h. meni stalno daje zauzece, ali kad se uspijem spojiti onda shibaaa Very Happy ???


a jebiga, porast korisnika (srednjoskolci, osnovnoskolci..), veli tip jedan da im oprema stalno rikava, blabla uglavnom
http://www.cmu.carnet.hr/stanje/zauzece/

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 10.03.2004 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
el mogu ja njima rec, dajte vi meni stavite limit od 4gb mjesecno da nebi ja poludio?

uglavnom, nemogu, sad sam zvao i provijerio. ima web di se kontrolira bw (ko i do sad) al that's it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group