Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
php mail problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
deki



Joined: 28 Apr 2007
Posts: 4

PostPosted: 03.05.2007 10:06    Post subject: php mail problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima!
imam jedan problem a to je slanje maila preko php-a! skinuo sam sa googla razne skripte za slanje maila ali ni jedna mi ne radi ni lokalno ni kada je podignem na server... prilagodio sam i smtp za localhost ali i dalje ne radi, mislim da je nesto krivo sa skriptom...isto tako nekada radi nekada ne...
dali mi netko moze dati skriptu koja sigurno radi tj da ju je i sam isprobao i da mu radi
hvala
Back to top
View user's profile Send private message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 26.09.2007 22:24    Post subject: Pogledaj ako ti odgovara nesto ovako... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogledaj na stranici skole u kojoj radim....(moje djelo...mislim jos sam pocetnik u svemu tome)
Skripta je napravljena pomocu flash-a i php...vrlo je jednostavna...ak ti odgovara...posaljem ti...ili si pretpostavljam nasao vec sto ti treba...Very Happy

www.osang-kc.hr
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group