Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problem oko ActionScript-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gasjun



Joined: 23 Dec 2005
Posts: 43
Location: Beograd

PostPosted: 18.10.2007 14:56    Post subject: problem oko ActionScript-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam mali problem oko ActionScript konkretno se radi o onEnter frame barem tako mislim,
dakle ideja je sledeca,
napravio sam scroler koji se sastoji iz maski i sad u polju maske se vide po 5 fotografija i kad sad kliknem na dugme gore ili dolje napravio sam da se smjenjuju nove koje su iza posto imam 20 fotki recimo kad stiskam dolje u nekom trenutku dodje do kraja i nece vise, e sad moja je ideja da se to kad dodje do samog kraja opet vrati na sami pocetak.
neznam kako se radi ali sam ubedjen da je on enter frame.
ako neko zna molim da mi barem kaze dali idem preko enter frama ili na neku drugu foru jer 5 dana lomim glavu oko isprobavanja svih varijanti..
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 18.10.2007 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda bi bilo dobro da das taj dio koda, ili da stavis .fla file. Da li radis sa zasebnim as file-om ili pises sve u .fla file?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gasjun



Joined: 23 Dec 2005
Posts: 43
Location: Beograd

PostPosted: 18.10.2007 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo je teze jer mi je citam sajt sa scrolerom u fla file pa cu iskombinovat da samo taj scroler odvojim pa cu postaviti
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 18.10.2007 18:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, to mozes napraviti pomocu onEnterFrame, ali isto tako i pomocu setInterval, svejedno je.

Kad dođeš do kraja (galerije) mozes tom svom MovieClipu stavit npr. mc._y = 125; da bi ti se postavio na početak (naravno ti trebas svoju y ili x koordinatu Smile. Ili mozes pomicati MovieClip u svakom frameu za nekoliko pixela... najbolje je izračunati ukupni pomak pa ga dijeliti s 2,3 ili 4.. (što veći broj to sporije ide... ).

E sad nadam se da sam ti barem malo uspio pomoci.

edit:

ups sorry... sad sam tek procitao zapravo Smile

a kako ih smjenjuješ ... mijenjaš dubinu ili šta?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 19.10.2007 09:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lomis glavu bezveze Smile

onEnterFrame je vremenski interval - desava se svako 1/25sec ili kako je vec film postavljen i pokrece funkciju koju zelis u tim vremenskim razmacima.
to ces iskoristit za animaciju, za kontrolu necega negdje ....

to sta tebi treba je ovo:

nadji Array (polje) koji sadrzava sike koje se prikazuju (njihova imena ili linkove ili ...)

sustav ti garant radi na principu da uzima 5 po 5 iz tog arraya i prikazuje ih. Nadji tu FOR ili IF petlju koja to vrti.
Najlakse ces je nac kad vidis sta poziva botun kojeg kad klikens prikaze slijedecih 5.

stvar je jednostavna: kada ta petlja dodje do maksimalne duzine Arraya (npr. slike.lentgth) onda neka pocne ponovo od 0 (vrati se na pocetak)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group