Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pop up layer - on mouse over efekt

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 20.10.2007 22:06    Post subject: Pop up layer - on mouse over efekt Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebao bih neki kvalitetno cssiran kod koji je u stanju na mouse over neke slicice prikazati layer u kojem bi se nalazio meni ( koji bi koristio sulienovu teniku img rollovera (2 polja - 2 slicice) hooh.. nadam se da ste uz mene =)
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 20.10.2007 23:19    Post subject: Re: Pop up layer - on mouse over efekt Add user to your forum ignore list Reply with quote

klompa wrote:
trebao bih neki kvalitetno cssiran kod koji je u stanju na mouse over neke slicice prikazati layer u kojem bi se nalazio meni ( koji bi koristio sulienovu teniku img rollovera (2 polja - 2 slicice) hooh.. nadam se da ste uz mene =)


Kakva je to sulienova tehnika?
Može netko objasnit?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 21.10.2007 01:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://mi3dot.org/tutorials/comments/65/
Ta tehnika Smile

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 21.10.2007 03:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskreno, sumnjam da je itko uz tebe, mislim "mislima" Very Happy

Daj probaj jasnije objasnit sto detaljnije (barem jedan A4 Very Happy ) nema smisla da ja sad napisem i nagadjam 10 razlicitih metoda kad neznam sta ti tocno trebas.

Dali tebi treba dropdown(padajuci) meni iz jedne slicice(koja se kad proodjes preko napravi onover efekt)?
Ili pak "remote rollovers" da kad predjes na slicicu negdje dalje nepovezano se pojavi neki layer?
Ili mozda hoces unutar "tabova" isfurat neki meni?

Ajd objasni bolje pa cemo ti odgovorit. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 21.10.2007 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
http://mi3dot.org/tutorials/comments/65/
Ta tehnika Smile

Aha, čitao sam to, ali nisam znao da je to sulienova tehnika...
Dobar tutor

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 23.10.2007 06:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbomez wrote:
iskreno, sumnjam da je itko uz tebe, mislim "mislima" Very Happy

Daj probaj jasnije objasnit sto detaljnije (barem jedan A4 Very Happy ) nema smisla da ja sad napisem i nagadjam 10 razlicitih metoda kad neznam sta ti tocno trebas.

Dali tebi treba dropdown(padajuci) meni iz jedne slicice(koja se kad proodjes preko napravi onover efekt)?
Ili pak "remote rollovers" da kad predjes na slicicu negdje dalje nepovezano se pojavi neki layer?
Ili mozda hoces unutar "tabova" isfurat neki meni?

Ajd objasni bolje pa cemo ti odgovorit. Wink


recimo..

vidio sam fol na http://www.coolinarika.com .. moj izbornik (gornji desni ugao) fol.. ono gdje na mouse over dobijemo hiden layer u visible one Smile eh sad.. momci iz web burze su poprilicno eliminisali mogucnost da jedan semi-profesionalac digne kod i css 'tog' fola.. pa bi mi ono stvarno really stvarno znacilo da kada bi me neko uputio jednim linkicem uputio na kvalitetan resurs gdje dok kupim ovaj fol mogu kao ono i nesh zapamtiti i nauciti kako to profesionalci rade Laughing hvala hvala.. i tako to Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 23.10.2007 10:15    Post subject: Re: Pop up layer - on mouse over efekt Reply with quote

klompa wrote:
trebao bih neki kvalitetno cssiran kod koji je u stanju na mouse over neke slicice prikazati layer u kojem bi se nalazio meni ( koji bi koristio sulienovu teniku img rollovera (2 polja - 2 slicice) hooh.. nadam se da ste uz mene =)


to radiš pomoću behaviora... napravis layer, i stavis on mouse over i on mouse out... u layer staviš šta želiš, pozicioniraš ga cssom i to je to...
Back to top
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 23.10.2007 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesi mu pomogao Laughing

Mislim da ce ti ovo pomoci (nisam mogao ubaciti code ovdje u post): - http://paste-it.net/4099/html4strict

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 23.10.2007 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bez ljutnje ali mislim da ce mu vise pomoci ova "tehnika" od Jay-a posto u DW-u je to poprilicno lako za napravit.
Btw: imas na http://www.totaltraining.com/prod/outlines/adobe/dreamweaver8_adv.asp u 9 lekciji ljepo to objasnjeno, pa si "nabavis" taj tutorial i naucis to i jos puno toga Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Sk-8-eR



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 27
Location: Umag

PostPosted: 24.10.2007 00:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitanje u vezi toga:koliko je to "pametno" koristiti? Buduci da onaj ko ima dizejblan javaskript nece viditi nista...
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 24.10.2007 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa dobro neću sada postavljati riješenje svih mogućih problema Smile al evo.... postaviš da je vidljiv onaj block gdje je login, i ako ima javascript - sakrij ga, inace ce uvijek biti vidljiv pa bi bilo dobro da ga uglaviš u design (stavis mu clasu "login_nojavascript" npr koja ce login box uklopiti u design) a ako ima javascript staviš mu postojecu klasu (trenutna login) i eto riješeno i to.

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 24.10.2007 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mmm, i like it Very Happy

Vidis ja ni ne koristim toliko js pa se nebi ni sjetio tako neceg, a ovo rjesenje funky mi je moram priznat totalno sexy Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group