Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zašto je mac bolji za grafiku?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Plexihack



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 53

PostPosted: 16.10.2007 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislio sam da ne mogu to zbog OS-a...znam da se može win Very Happy

Za igre x360 Elite rula...dvije riječi : Assasins Creed
(sada će neki pametnjaković reći "dvije riječi: wii mote")
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 16.10.2007 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
svi briju neku svoju briju, meni se uvijek ?ini kao da poku?avaju opravdati to ?to su pljunuli 5t0% vi?e ?u?kavih za maca...


Hmm, iMac 24": 2,4 GHZ proc, disk 320 GB, memorija 1GM = cca. 15 000 kn
Dell + 24 monitor Dell: 2,66 GHZ proc, 500 GB disk, 2 GB memorije = cca. 13 000 kn

Del je neznatno ja?i stroj, no fale mu FireWire (nema ni FW1 ni FW2), bluetooth, be?i?na mre?na kartica, kamera, mikrofon, zvu?nici i daljinski. Kad bi to sve nadokupio/nadogradio, imao bi i dalj ene?to ja?i stroj od iMaca 24", ali bi i ceh pre?o 15 000 Kn, vjerojatno bi se popeo i na 17.

Tolko o 50% + cijeni. Sumnjam da je puno druk?ije i sa HP/IBM strojevima.
________
volcano vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
phllp



Joined: 12 Oct 2007
Posts: 10

PostPosted: 16.10.2007 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Računaj na to još cca 700kn za dodatnih GB memorije na iMacu. I recimo da kupiš HDD od 500GB, to je nekih 1000 kuna.
I na kraju ispadne da Mac uopće nije skuplji od sličnog PC-a. A ima bolji dizajn, veću kvalitetu, itd... i naravno Mac OS X. Smile A to je po meni najbitnija stvar. I ako baš moraš imat Windowse, postoji Boot Camp...

Svi oni koji pljuju po Macu jer je višestruko skuplji od PC-a još uvijek žive u prošlosti i trebali bi malo pogledati aktualne cijene... Dosta toga se promjenilo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 16.10.2007 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledam ja cijene i ne mogu vjerovat kolika je razlika između nas i US. Ali ono prestrašno. Još je sada dolar slab, ma katastrofa.

Ja već neko vrijeme razmišljam o tom meku, moram priznat. Još k tome uskoro jedan frend putuje u US of A na proljeće... pa si sve nešto mislim... premišljam.....

tko zna možda i ja prijeđem na dark side... nadam se samo na se neću prevech feminizirati Embarassed Laughing

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 16.10.2007 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radio na različitim Macovima i više nikada. Imao sam poprilično ograničavajuća iskustva, PC mogu PUNO bolje prilagoditi svojim potrebama i workflowu.

Ali koga veseli shiny design, nek izvoli.

I prije nego počnu flejmovi - zašto li je zašto Mac omogućio windowse na Macu ?

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 16.10.2007 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-juxa- wrote:
Radio na različitim Macovima i više nikada. Imao sam poprilično ograničavajuća iskustva, PC mogu PUNO bolje prilagoditi svojim potrebama i workflowu.

Kad smo kod toga, Linux se može najviše prilagoditi. Po njemu možeš mrdat kolko god hoćeš...

-juxa- wrote:

I prije nego počnu flejmovi - zašto li je zašto Mac omogućio windowse na Macu ?

Zašto? Zato da ljudi mogu testat neke stvari i na Windozama, iliti možda pokrenut neke aplikacije koje nisu dostupne za Mac platformu...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 16.10.2007 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
-juxa- wrote:

I prije nego počnu flejmovi - zašto li je zašto Mac omogućio windowse na Macu ?

Zašto? Zato da ljudi mogu testat neke stvari i na Windozama, iliti možda pokrenut neke aplikacije koje nisu dostupne za Mac platformu...


Ili igre, koje nisu svakidašnja pojava na macu. E jel mi može netko reći, kako funkcioniraju Windowsi na Macu? Treba se restartat pa ponovno pokrenuti? Ako imam neku mjuzu na MacOS-u, hoću li moći tu istu mjuzu pokrenuti sa bootanih windowsa? Postoji li razlika u stabilnosti i brzini između windowsa na Macu i na regularnom pc-ju istih performansi?

Evo, konkretno, sad kad izađe novi COD4 (ili UT2007), hoću li moći na Mac Pro pokrenuti ovu igru preko bootanih windowsa bez trzanja?

dunga wrote:
Nemesis wrote:
A nindendovi su najgori, ljudi su pljunuli lovu na konzolu koja je preslaba, a jedino što ima su dobri wii joystici. Čak su igre lame jer je vrhunac ponude SuperMario.

da pogodim - nikad nisi sa ekipom zaigrao nešto na wii-u?
naime, nakon 24 godine gejmerskog iskustva i previše vremena provedenog uz match day i spy vs. spy (spectrum), sensual soccer i international karate (c64), swiv (amiga), doom, mortal combat i unreal tournamen (pc + mac), tekken i pro evolution soccer (ps + ps2) i dead or alive (xbox), odgovorno tvrdim da je wii najbolja društvena gejming platforma.


Igrao sam wii, zapravo tenis na wii-ju, jako dobro izvedeno, no mislim da kaska generaciju za sadašnjim konzolama, današnje konzole imaju dual DVD-e i BluRaye, hardove, bežične joystickove i visoku rezoluciju. Wii nema ništa od toga te se (imho) može mjeriti samo sa xboxom i ps2.

Sa ekipicom više volim nabaciti PES ili NFS, još bolje Grand Turismo. Možda je pitanje društva u kojem se nalazimo. Recimo, kod mene je dosta ekipe okrenuto prema Call Of Dutyju i PES-u.

A što se tiće wiija, ne vidim tu nikakve budućnosti. Jednostavno su igre lame, veselio sam se manhuntu, ali su ga promjenili. Wii su zaobišli mnogi veliki naslovi, a ostali su samo neki go karts i pizdarijice. Možda je tebi to oke, ali kad bi kupovao samo jednu konzolu, wii bi zaobišao. Oke su ideje kao zapper gun, ali osim resident evila nema baš igara za upotrebu takve igračke. A s druge strane, mogućnosti kamere na PS3 su predobre. No sve je neizvjesno do veljače slijedeće godine kada za PS3 izlazi oko 20 prekvalitetnih naslova te tv recording (za Europu) i SIXAXIS Rumble. A šuška se o tv recordingu na x360.

Što se tiće portable konzola, PSP je definitivno bolji, nema rasprave. Šteta što microsoft ne želi ući na to tržište, bilo bi zanimljivo...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 17.10.2007 06:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
brijem da ce nakon tvog posta bar 65% ekipa sa ovog topica napravit switch Razz

Misliš switch sa maca na pc? xD

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 17.10.2007 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
dunga wrote:
Nemesis wrote:

Kao prvo, muško sam...

draga/dragi nemesis, u profilu ti stoji "curica".
Smile


haha.. valjda sam i ja zato mislio da je curica jos od pocetka Very Happy



wtf? pa postavio sam spol da je "male", ali svejedno piše curica. Možda je problem u forumu, pa postavim da je female, kao obrnuta psihologija i opet curica! Treće opcije nema, što sad?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 17.10.2007 09:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Ili igre, koje nisu svakidašnja pojava na macu. E jel mi može netko reći, kako funkcioniraju Windowsi na Macu?

kao i na svakom drugom pc-u... dakle - ne baš najbolje. Smile
velika je prednost što ti prilikom instalacije windoza boot camp zaprži cd sa svim driverima za sav macov hardware, pa se instalacija drivera pod windozima svodi na ubacivanje cd-a.

Nemesis wrote:
Treba se restartat pa ponovno pokrenuti?

ako želiš bootat čiste windoze - da.
ali možeš i pod osx-om vrtit parallels desktop
http://www.parallels.com/en/products/desktop/

Nemesis wrote:
Ako imam neku mjuzu na MacOS-u, hoću li moći tu istu mjuzu pokrenuti sa bootanih windowsa?

treba ti macdrive - software koji windozima omogućava čitanje / pisanje po osx particijama. s tim sve šljaka. na jednom sam miniju bez ikakvih problema složio šeranje itunes libraryja između osx-a i windoza.

Nemesis wrote:
APostoji li razlika u stabilnosti i brzini između windowsa na Macu i na regularnom pc-ju istih performansi?

ne. kad se mac boota pod windozima ponaša se kao svaki drugi pc.

Nemesis wrote:
Evo, konkretno, sad kad izađe novi COD4 (ili UT2007), hoću li moći na Mac Pro pokrenuti ovu igru preko bootanih windowsa bez trzanja?

da.

Nemesis wrote:
Igrao sam wii, zapravo tenis na wii-ju, jako dobro izvedeno, no mislim da kaska generaciju za sadašnjim konzolama, današnje konzole imaju dual DVD-e i BluRaye, hardove, bežične joystickove i visoku rezoluciju. Wii nema ništa od toga te se (imho) može mjeriti samo sa xboxom i ps2.

jebo hardware. kad vidiš sobu punu likova starijih od 30 godina koji urlaju od smijeha, blue ray i hdtv padaju u drugi plan. ludilo takve vrste zadnji sam put vidio tijekom tekken 2 turnira (no, u to vrijeme se igralo i svjetsko prvenstvo u francuskoj, pa doživljaj baš i nije objektivan...)

Nemesis wrote:
Sa ekipicom više volim nabaciti PES ili NFS, još bolje Grand Turismo. Možda je pitanje društva u kojem se nalazimo. Recimo, kod mene je dosta ekipe okrenuto prema Call Of Dutyju i PES-u.

kao što rekoh - multitap i pes su pokriveni prašinom... btw, pes je najbolji u 2 na 2, 10 minuta tekma, 4-6 ekipa. Smile

Nemesis wrote:
A što se tiće wiija, ne vidim tu nikakve budućnosti.

tja, brojke govore drugo... ps3 i x360 suxaju big time. no, bumo vidli.

Nemesis wrote:
Što se tiće portable konzola, PSP je definitivno bolji, nema rasprave. Šteta što microsoft ne želi ući na to tržište, bilo bi zanimljivo...

psp je zakon, no ja se portabilno igram samo na mobitelu... btw, nedavno završih destroy all humans 2. ludilo od turn based taktike, nešto tipa starog ufo-a...
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 17.10.2007 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-juxa- wrote:
I prije nego počnu flejmovi - zašto li je zašto Mac omogućio windowse na Macu ?

heh...
http://www.macworld.co.uk/mac/news/index.cfm?newsid=19255
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 17.10.2007 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Majstore, da dalje ne "zagađujem" thread, dat ću ti samo jedan link...
http://www.youtube.com/watch?v=Afoh-Clwbiw

Smile
care! nisam znao za ovo...
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 17.10.2007 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga hvala na odgovorima, imam još par pitanja

    1. Naletio sam na par torrenta koji daju mac os na download, navodno se napravi particija i sve radi oke. Jel netko zna o čemu se radi?

    2. Imam naviku svaki ponedjeljak prije spavanja ostaviti Heroese, Weedse i Earla da se skidaju preko torrenta, jer sam fan tih serija, a domaće televizije kasne za prikazivanjem. Kakav je mac po pitanju torrenta i sličnih stvari?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 17.10.2007 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
dunga hvala na odgovorima, imam još par pitanja

    1. Naletio sam na par torrenta koji daju mac os na download, navodno se napravi particija i sve radi oke. Jel netko zna o čemu se radi?

Jako stara stvar, radi, samo sto ima nekih problema sa driverima za razni hardware (nisam probao, citao po netu)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 17.10.2007 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
1. Naletio sam na par torrenta koji daju mac os na download, navodno se napravi particija i sve radi oke. Jel netko zna o čemu se radi?

mac os za macove ili za piceke?
postoji način da se osx instalira na ne-apple hardware... ako te to zanima: http://www.osx86project.org/

inače, uz svaki mac dobiješ instalaciju osx-a, a na torrentima se standardno nalaze ilegalne verzije softwarea. btw, osx ne traži aktivaciju i nema serijski broj.


Nemesis wrote:
2. Imam naviku svaki ponedjeljak prije spavanja ostaviti Heroese, Weedse i Earla da se skidaju preko torrenta, jer sam fan tih serija, a domaće televizije kasne za prikazivanjem. Kakav je mac po pitanju torrenta i sličnih stvari?[/list]

torrenti šljakaju najnormalnije. mojih par desetaka gigabajta prometa na demonoidu govori tome u prilog Smile
tu možeš nać info o clientima:
http://tinyurl.com/yuhxs5

za p2p - ne znam. ne koristim ga već 5-6 godina...
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 17.10.2007 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oke, sad ste me totalno zagrijali za mac. Gledao sam malo po jubitou snimke half lifea preko boot campa, izgleda predobro. Jedino što me još drži za PiCek su igre. Pa me zanima još nekoliko stvari. Vidio sam da se igre predobro pokreću, ali me zanima koliko se isplati kupovati nabrijani mac pro. Isplati li se više kupiti sada nabrijani komp koji će mi utažiti žeđ za ubijanjem botova sada, a nakon par mjeseci, ili pola godine, iMac koji će mi PiCeka olakšati po pitanju photoshopa, kodiranja, surfanja za vrijeme gaminga itd. To mi se čak čini puno boljim jer dok mrtav ležim u COD2 S&D volim surfati, mjenjati mjuzu, gledati video itd...

Što je isplativije, čekati pola godine da se skupi još neka para i uzeti mac pro, ili sada u roku od dvadeset dana uzeti piceka, a onda kasnije solidni iMac?

Fora je u tome da bi jeftinije prošao na kupnji novog PC-a sada jer imam dual layer pržilicu, hardove od 200GB i dobar proc pa je pitanje samo nove grafičke i matične...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.10.2007 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mac pro će uskoro biti apdejtan sa novim xeonima ( 45-nanometarski "Harpertown", quad core, 3.2 GHz) ... tako da se možda isplati čekat ...

al vidim da su ti igre bitne ... nabrij pc sa novim procom i grafičkom i kupi iMac ili neki neki mac lap za ulaz u OSX ... (sad kad izađe napokon Leopard)

ali ne zaboravi ... možda je kasno

http://www.geekculture.com/joyoftech/joyarchives/957.html

Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 17.10.2007 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Oke, sad ste me totalno zagrijali za mac. Gledao sam malo po jubitou snimke half lifea preko boot campa, izgleda predobro. Jedino što me još drži za PiCek su igre. Pa me zanima još nekoliko stvari. Vidio sam da se igre predobro pokreću, ali me zanima koliko se isplati kupovati nabrijani mac pro.

imo - ako ti je igranje prioritet za 30-ak soma kuna, koliko košta najjači mac pro, možeš složit fini gejming stroj sa 24" lcd-om + kupit wii i ps3.
ako ti treba komp za rad, koji će se kroz taj rad isplatiti - onda uzmi mac pro. to je heavy-duty stroj kojeg možeš gazit sa svime što ti padne na pamet, a on će pičit i dalje.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.10.2007 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po pcworldu i testu laptopa, najbrzi vista laptop je Macbook pro..
ne samo najbrzi nego i najljepsi Very Happy

sada zamislite sta mu radi osx koji je nekoliko godina ispred viste Very Happy
http://www.pcworld.com/article/id,136649-page,3-c,notebooks/article.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.10.2007 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
po pcworldu i testu laptopa, najbrzi vista laptop je Macbook pro..
ne samo najbrzi nego i najljepsi Very Happy

sada zamislite sta mu radi osx koji je nekoliko godina ispred viste Very Happy
http://www.pcworld.com/article/id,136649-page,3-c,notebooks/article.html


heeh ... funny ... večeras ili sutra bi mogo piknut leoparda na minija da vidimo šta mladac zna ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group