Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Čitaj web dizajner , piši računalni operator!
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.11.2007 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nave wrote:
:cosmos: wrote:
tko ce platit rentu, kredite etc?

Nisi kreditno privlachan, dakle nema krede, osim ak nemas hipoteku Twisted Evil

Oftopik @Cosmos ke si predavach? Wink opa-opa


kak to kvotamo ha Smile?
nemam hipoteke, al kredite nazalost Sad
@nave: nisam jos, spremam se i dvoumim, jer su sva predavanja na spanjolskom, ja sam ga savladao za dnevni zivot, strucne rijeci mi jos fale, pa zbog toga mi bed, za sada.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 07.11.2007 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
Nave wrote:
:cosmos: wrote:
tko ce platit rentu, kredite etc?

Nisi kreditno privlachan, dakle nema krede, osim ak nemas hipoteku Twisted Evil

Oftopik @Cosmos ke si predavach? Wink opa-opa


kak to kvotamo ha Smile?
nemam hipoteke, al kredite nazalost Sad
@nave: nisam jos, spremam se i dvoumim, jer su sva predavanja na spanjolskom, ja sam ga savladao za dnevni zivot, strucne rijeci mi jos fale, pa zbog toga mi bed, za sada.


Embarassed he-he krasno kvotanje..
ne se dugo dvoumiti Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 08.11.2007 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
... al drugi mjesec pusiona, tko ce platit rentu, kredite etc? sve je zacarani krug, loodi krug


e bas to, nemozes voditi normalan zivot.
uostalom nemoras ti imati kredit koji otplacujes, meni se je dogodilo da sam trebao neku vecu cifru skupiti u jako kratkom roku. kad sam dosao u banku trazio sam kredit na 6 mjeseci, nisam trebao ni jamca ni nista, dobio sam pare za 4 dana i sve je bilo okej.

neznam sta bi napravio da nisam bio kreditno sposoban. Smile

@mogibo: ma jadna mala curica, tako kreativna i tako krhka. sa svojim komentarom si mi prouzrocila mekane, tople osjecaje oko srca.

DAJ SE SKULIRAJ! JEB"#$%%", zivis u svijetu gdje ako svu svoju energiju i vrijeme ne trosis na to da ostanes na vrhu hranidbenog lanca netko ce te pojest iste sekunde.
dakle ako ti normalan svakodnevni rad od 8-10 sati na dan vidis kao nemogucu misiju za svoju krhku kreativnu dusu onda odma sada odustani jer te ceka neuspjeh.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 08.11.2007 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
@mogibo: ma jadna mala curica, tako kreativna i tako krhka. sa svojim komentarom si mi prouzrocila mekane, tople osjecaje oko srca.

DAJ SE SKULIRAJ! JEB"#$%%", zivis u svijetu gdje ako svu svoju energiju i vrijeme ne trosis na to da ostanes na vrhu hranidbenog lanca netko ce te pojest iste sekunde.
dakle ako ti normalan svakodnevni rad od 8-10 sati na dan vidis kao nemogucu misiju za svoju krhku kreativnu dusu onda odma sada odustani jer te ceka neuspjeh.


nije mi bas jasno... ono sto sam ja napisao nema bas previse veze sa ovime sto ti govoris. no valjda si samo proletio kroz moj post.
naprotiv, da radis kao freelance svu svoju energiju i vrijeme moras trositi da ostanes na vrhu zelis li biti konkurentan. i kao sto sam rekao dati 110% sebe.
sto se tice rada od 8-10 sati na dan napisao sam da radim 10-12 sati dnevno.
tu se zbilja ne radi o nikakvoj krhkoj kreativnoj dusi...

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 08.11.2007 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala bogu, dizajn je specfično radno područje u 'rvata di se više cijeni ono što imaš u glavi od onog što imaš na papiru...

a što se tiće frelance i ozbač posla, sve ima svoje prednosti i mane.

Frelance je super ako nađeš dobre klijente i konstantan dotok poslova. Imaš kreativnu slobodu, raspolažeš s svojim vremenom, sav prihod je tvoj i samo tvoj, ne ovisiš o nikom itd.. Ali to možeš pegat do neke granice. Jer, uzevši u obzir da se želiš razvijat odnosno imat veće klijente, ozbiljnije i odgovornije poslove, kad tad ćeš naletin na situaciju da ćeš morat "kod sebe" održat satanak, "kod sebe" odradit korekcije uz prisutstvo klijenta itd... I kaj onda? Većina freelancera nema svoj ured, nego radi u svojoj kućnoj radionici.. A klijenti baš ne reagiraju neš' fascinantno kad skuže da "radiš doma"... Bar oni veći ne...
Ne moram ni pričat kolko jadan ispadaš kad te traže račun za uplatu, ime firme, a ti počneš sa "gle'te, možemo preko autorskog ili na firmu od mog najboljeg frenda"... Ljudi koji plaćaju dobre novce žele znati da su igri s sposobnim ljudima i najčešće im se neda zahebavat sa svim glupostima koje ti proizvodiš s svojim "freelance" načinom rada... Oče račun, oće firmu i normalno poslovanje... Zato ja od uskoro više nisam freelancer Very Happy

"steady job", iako dosta naporan i frustrirajuć, ima svoje prednosti koji ti nijedan frelance posao nikad neće ponuditi. Uz to što imaš konstantan dohodak, PRAKTIČNO iskustvo koje stekneš na takvom poslu nema cijenu! Ono, ne znaš nešto - pitaš kolegu pored sebe. Nešto ti nije jasno - pitaš kolegu. Naletiš na problem - pitaš kolegu. NAučiš kako brže i efikasnije radit svoj posao, cake i cakice... Ko ti to može pružit? Internet? Google? forum? Ja ovo znam najbolje, jer kroz cca 3-4 godine frellancerstva sam skužio da sam često puta znao tolko malko da me bilo sram... Fala bogu da sam imao brata koji se ovime uspješno bavi dugo godina pa sam mogao stalno zvat na telefon inače ne bi ovo sadašnje znanje imao ni za 15 godina. To je jedino što nikad neću prežalit, što nisam neko vrijeme radio u nekom dobrom studiu i steko svo moguće znanje na brži način a ne pomoću "trial & error " varijante (brijem da ću ić po firmama žicat da me puste da gledam kak rade, ili pomoć za 0 kuna po minuti,LOL)... A i super je kad rade tri umjesto jednog mozga (nekad zna bit lakše), a bome i rad s nekim potiče kreativnost (čitaj>natjecateljski duh Very Happy )S druge strane, teško je progutat da npr. za cijenu jedne knjige - ti ih mjesečno napraviš recimo tri Smile

al kao što rekoh... plusevi i minusevi... no stojim kod toga da frelancer moš bit do neke granice. Osim ako ti nije vrhunac da živiš za radiš za tak/tak pare iz mjeseca u mjesec...
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 08.11.2007 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

omfg! zasto sam ja mislio da si ti zensko?? ubi me ako znam Very Happy

isprike na krivom tumacenju tvoga spola.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 08.11.2007 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kres0000 wrote:
Uz to što imaš konstantan dohodak


Ovo je dobro za ljude koji žele sigurnost, a što je s onima koji žele pošten dohodak. Na freelanceswitchu i sličnim stranicama sam pročitao nekoliko intervjua, pitali su ljude za zaradu, i većina ih je zarađivala oko $100/satu, to je 500 kuna. Nađi mi tvrtku koja ti nudi toliku satnicu. Istina je da su ti freelanceri, u svojem poslu web developera imali zavidan portfolio, ali zaslužili su ga...

Quote:

, PRAKTIČNO iskustvo koje stekneš na takvom poslu nema cijenu! Ono, ne znaš nešto - pitaš kolegu pored sebe. Nešto ti nije jasno - pitaš kolegu. Naletiš na problem - pitaš kolegu. NAučiš kako brže i efikasnije radit svoj posao, cake i cakice... Ko ti to može pružit? Internet? Google? forum?


Ovo je jako subjektivno. Danas i je teško rješiti neki problem, ali uskoro to neće biti frka. Važno se samo povezati s dobrim ljudima, baš gledam ovaj iChat na leopardu.

S druge strane, možda na mi3dot-u odgovori stižu sporije, no nađi neki forum s više korisnika.

Quote:
To je jedino što nikad neću prežalit, što nisam neko vrijeme radio u nekom dobrom studiu i steko svo moguće znanje na brži način a ne pomoću "trial & error " varijante (brijem da ću ić po firmama žicat da me puste da gledam kak rade, ili pomoć za 0 kuna po minuti,LOL)...


Ovo isto varira od osobe do osobe. Nekima nije problem zguglati rješenje, makar je lakše imati profija pokraj sebe...

Quote:
A i super je kad rade tri umjesto jednog mozga (nekad zna bit lakše), a bome i rad s nekim potiče kreativnost (čitaj>natjecateljski duh Very Happy )S


Ovo je istina. Uz dobar timski rad i dobru atmosferu koja potiče rad, sve je lakše.
IMHO je najbolji slučaj društvo osoba, gdje (idealno) 4 osobe rade na jednom projektu. Mogu se sastajat u određeno vrijeme, a uz mogućnosti Leopardovog iChata, rad na projektima je full lagan.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.11.2007 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Na freelanceswitchu i sličnim stranicama sam pročitao nekoliko intervjua, pitali su ljude za zaradu, i većina ih je zarađivala oko $100/satu, to je 500 kuna. Nađi mi tvrtku koja ti nudi toliku satnicu.


zacudio bi se kolko firmi naplacuje tolku satnicu u hr. al to ne znaci da ces ti ko sljaker dobit tolko Very Happy

ono sto ti je promaklo na freelanceswitchu a spominje se dosta na forumu je to da se ljudi bune, jer taj cjenik i slicno vazi samo za usa/can etc. forum je krcat pitanja kolko da se nesto naplati... jer ne mogu ni pomislit na 100$/h

Nemesis wrote:
Ovo je istina. Uz dobar timski rad i dobru atmosferu koja potiče rad, sve je lakše.
IMHO je najbolji slučaj društvo osoba, gdje (idealno) 4 osobe rade na jednom projektu. Mogu se sastajat u određeno vrijeme, a uz mogućnosti Leopardovog iChata, rad na projektima je full lagan.


mogu opaliti i cyber sex,, jes vidio efekte ichata Very Happy?
timski rad je zakon, kada se radi o osobama razlicitih podrucja, stavih vise od 3 dobra dizajnera u jednu sobu i dobit ces "ka-boom" Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 08.11.2007 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ovo je dobro za ljude koji žele sigurnost


ima ih i takvih Smile neki ljudi su jednostavno zadovoljni s svojom plaćom i to je to... jbga. ja nisam... Very Happy

Quote:
Na freelanceswitchu i sličnim stranicama sam pročitao nekoliko intervjua, pitali su ljude za zaradu, i većina ih je zarađivala oko $100/satu, to je 500 kuna.


šta misliš, kolko je takvih frelancera? u postocima?

Quote:
Ovo isto varira od osobe do osobe. Nekima nije problem zguglati rješenje, makar je lakše imati profija pokraj sebe...


ovak zvuči ko da meni je problem... a nije. Nije u tome stvar, you are missing the point. Evo, čisto kao primjer: 3 sata su prije pripreme za tisak. Nešto ne valja, nešto ne ispada kako spada. Jel ti pametnije googlat ili pitat nekog? Ali to su samo minorne stvari.. Ovo ti je najveća vrijednost: kad te neko nauči nečemu što ni ne znaš da postoji! Nemreš pitat nekog o nečem bez da znaš da to upće postoji. Evo opet neki banalni primjer: Radiš prelom i naviko si se na svoj oldchool style da klikneš na paragraf i onda odvučeš miš do paragraf style taba i klikneš na stil koji oćeš... I tak radiš. I super ti je... A onda ti dođe neko i veli > pa jel znaš da možeš definirat shortcutove za stylove tak da ne moraš klikat stalno tamo? I gle! Rad odjednom postaje brži... Kužiš u čem je stvar? nemreš nekog pitat kak da staviš shortcutove na stylove ak ne znaš da uopće postoji ta mogućnost! A ima milion stvari koje možeš radit na drukčiji način a da ni neznaš to...
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 08.11.2007 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kres0000 wrote:


Quote:
Na freelanceswitchu i sličnim stranicama sam pročitao nekoliko intervjua, pitali su ljude za zaradu, i većina ih je zarađivala oko $100/satu, to je 500 kuna.


šta misliš, kolko je takvih frelancera? u postocima?


Ovisi koje ljude podrazumjevaš pod freelancere?
Od onih koji imaju portfolio na webu, 25%, ali to je moje subjektivno mišljenje, ja naletavam na portfolije samo kad ih netko preporuči kao jako dobro napravljene. Tako da stvarno ne mogu odrediti točno...

@:cosmos:
BTW: skužio sam te na forumu od freelanceswitcha, tamo na pitanju otkud si, začudio sam se koliko je svijet mali...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 08.11.2007 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

freelance ne znaci da jedini kontakt imas samo sa klijentima. ako si vec duze vrijeme u poslu imas poznanstva - ljude koji se bave grafikom, animacijom, dizajnom etc. sto vise komuniciras dolazis do vise informacija. kako drugi pomazu tebi tako i ti drugima.

normalno da je suludo ici raditi kao freelancer a da nisi ekspert u svojem poslu (ili jako dobar) i da nemas nikakve kontakte. u tom slucaju je bolje neko vrijeme (godinu, dvije, tri) raditi kod nekoga gdje mozes dobiti iskustvo.

e sad to je pitanje svakog pojedinca ali podrzavam u svakom pogledu da ako na trenutnom poslu nisi zadovoljan svojom placom a siguran si da znas i zasluzujes vise, odes i trazis drugi posao. za kvalitetne profesionalce uvijek ima posla. uostalom zasto bi stagnirao u nekoj firmi ako mislis da vrijedis vise i ako ti to tamo nije adekvatno honorirano?

ne kazem da je lako izboriti se za sebe, radio kao freelance ili kao zaposlenik u nekoj firmi, al treba pokusati.

Quote:
omfg! zasto sam ja mislio da si ti zensko?? ubi me ako znam Very Happy


Laughing eto ga na, sad smo cak poceli i vrijedat na spolnoj osnovi hehe

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group