Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Boban Marković u Močvari

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 29.11.2007 01:06    Post subject: Boban Marković u Močvari Add user to your forum ignore list Reply with quote

Review:

Napokon! 26.11.2007. Močvara!

Nakon par godina da Boban i njegova svita dolaze u Zagreb uspio sam na vrijeme kuputi kartu i otići na koncert. A kako je bilo tamo, to je teško opisati. Neke stvari jednostavno moraš vidjeti svojim očima da bi ih osjetio i doživio na pravi način. Pravi je luksuz u snobovskoj i malograđanskoj sredini (da to je istina bez obzira koliko surova) osjetiti iskreni zvuk romske brass muzike. Naravno, osim Bobana, u Zagreb relativno redovno dolaze i jako dobri rumunjski Fanfare Ciocărlia i još bolji makedonski Kočani Orkestar, ali čini mi se da je ipak “balkanska veza” između Bobana i Zagrebčana najemotivnija. Ako ništa, onda zbog toga što Boban uspijeva savršeno komunicirati sa publikom i naravno uz megapopularne Mesečinu, Kalašnjikov i Čaje šukarije uspijeva publici dati zabranjeno voće.
A publika naravno, 30+, ex-pioniri i omladinci, ljudi neopterećeni crno-bijelo pogledom na svijet oko sebe koji nam se nameće zadnja dva desetljeća. Svi sretni, svi veseli,…a moj prijatelj inače po ocu Makedonac, a po majci vlaj i brđanin kao i ja, širi ruke od sreće i veselja te komenira koliko je ljubavi i emocija u ljudima oko nas. Zaista, toliko emocija na jednom mjestu odavno nisam vidio, pa ni na koncertima.
Žene sa rukama iznad glave, prave nekakve zamišljene krugove, u nekom svom emo-transu….puno žena, više od pola publike. I kada misliš da je kraj, da koncert prestaje,…tek onda počinje drugo poluvijeme koje prisutne polako i sigurno tjera u plesni trans, a kukovi se njišu u sve većim kružnicama do zadnjih atoma snage. Na Đurđevdanu (kojeg Boban ipak pomalo stidljivo i oprezno najavljuje) Močvara eruptira, masa ljudi se katatonično njiše, svatko u svom ritmu, u svom filmu, sa svojom pjesmom na ustima. Kolektivna katarza, emocije i znoj doslovno pršte na sve strane. Nije mi samo jasno kako je netko uspio ovako lijepoj ljubavnoj pjesmi staviti nacionalistički ili bilo kakav negativan predznak. No to prisutnima naravno nije smetalo.
A mene osobno i nije toliko fascinirala sama svirka, jer već jako dobro znam kako to izgleda u takvim situacija, već reakcije ljudi oko mene, nekolicine prijatelja i prijateljica u mom društvu, a i svih ostalih. Svima sjaj u očima i osmijeh na licu, čak i onima koji su dan ranije govorili da ih ne interesiraju takvi “civilizacijski degutantni” skupovi. Jebiga, ali to je tako, čovjek ne zna da je voda mokra dok ne popije gutljaj. I za kraj, zadnja pjesma za mog prijatelja Tibora,…”Zajdi, zajdi jasno sonce”.
Malo je teško ostati ravnodušan pored ovakve atmosfere,…naravno, ako nisi jedan/na od onih gorespomenutih crno/bijelo.
Još kao neispunjena želja ostaje pogledati Mostar Sevdah Reunion u izvornom ambijentu, ali otom potom.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 29.11.2007 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bio sam prije par godina na koncertu u Mocvari i potpisujem sve kaj si napisal gore... Jebeni provod je bio... Boban razvaljuje...
Back to top
View user's profile Send private message
joly



Joined: 29 Nov 2007
Posts: 2
Location: Zagreb

PostPosted: 29.11.2007 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na koncertu je bilo geeenijalno, nikad u zivotu se nisam TAKO dobro zabavila i isplesala. Ovo mi je prvi put da ih slusam uzivo i odusevljena sam. jos da mi je naci onoga momka sto me je snimao dok su me drzali na ramenima....jaoooo Embarassed

@kliker: do kad su svirali? ja sam nazalost morala ici oko 23.30 Sad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 29.11.2007 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne sjećam se točno do kad su svirali, a ja sam već bio umoran i polako mi se spavalo. uglavnom, bio je bis koji je potrajao poprilično, nije im se žurilo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Empyros 27



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 245

PostPosted: 30.11.2007 01:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Review:

Brick wall

fala za info, sad cu baš lipo zaspat..

Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
joly



Joined: 29 Nov 2007
Posts: 2
Location: Zagreb

PostPosted: 30.11.2007 01:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj, tako mi je zao sto nisam mogla ostati do kraja... Sad
ali sljedeci put... Wink Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 30.11.2007 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, prvi dolasci su obično popraćeni ovakvim oduševljenjem , no mene iskreno smeta prostor koji je sve samo ne prikladan cijeni karte kao ni izvođaču..

oni su fantastični bili, no čekanje pića po 25 minuta dok stojiš u naplavini govana koja se sljevaju iz wc.a je sramotno..

no drago mi je da se stvari pokreću u smjeru popravljanja pa je sukladno tome ovo bio i prvi njihov ne rasprodani koncert u močvari.. valjda će se i močvara uskoro počet mijenjati..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group