Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
laptop

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.12.2007 13:32    Post subject: laptop Add user to your forum ignore list Reply with quote

u planu mi je jedan laptop

želim lijepu sliku i normalan režim rada pri radu s programima tipa ps ili vs .net. ne bi škodilo da se može pogledat i koji film bez da bole oči. veličina harda minije pretjerano važna jer imam eksternih diskova doma, memorija je važnija. ekran minimalno 15''

budžet je 7-9 milja kuna. trenutno gledam toshibe i dellove...

ne znam recite vi kakva su vaša iskustva s konkretnim modelima. dajte kakvu preporuku

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 10.12.2007 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam Toshibu, a i Šogi mi ima Toshibu...
Oba 17" monitori...
Memorije 1 GB...
Šogijev je star 3 godine, moj 2... još uvijek rade kao prvog dana... kucam u drvo...
Obojca ih kasapimo do iznemoglosti...
Moj koristi đevojka za rad cijeli dan, a koristimo ga i kao ruter za mrežu i net... znači doslovce cijeli dan je u pogonu... Prije spavanja pogledamo film ili dva na njemu...
Dosta putujem pa ga koristim za rad dok sam na putu, no to nije to jer slika nije referentna, a sumnjam da bi i mogla biti bez obzira na kalibraciju jer je to ipak samo laptop, ali je sama za sebe izvrsna...

Uglavnom, dobar je kad radiš za internet, ali nije rješenje za grafiku... ne zbog brzine i rama već zbog monitora....

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.12.2007 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma dobro baš grafiku (onaj picajzlasti dio) ne bih previše radila na laptopu kad imam pc s finim dellovim monitorom a i navikla sam na veće ekrane. više su mi važne performanse u radu s programima i neki općeniti usability (ergonomija) samog stroja + da nema tendenciju da se često kvari + da ima dovoljan broj priključaka i da su zgodno posloženi.
a mislim slika na mora biti savršena al da je pristojna...

kakve su inače grafičke na tim strojevima od oko 8 milja kuna?

klik
recimo da ovom dodam još 1gb rama?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 10.12.2007 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ergonomija ovisi od modela do modela, a osobno su mi laptopi potpuno neergonomski jer me nakon dužeg vremena počnu bolit zglobovi dok tipkam... dobro, možda je razlog što sam lomio ruke u šakama pa i to pridonosi neergonomičnosti laptopa... Smile

Detalji koji te interesiraju (priključci i grafika) su stvarno pitanje modela... moj ima usb priključke na tri strane, plus audio konektori i slot za memorijske kartice s prednje... naravno, ima i sve ostale ima, ali to je manje bitno... grafika je kakva ti se nudi u modelu, ali ako nećeš igrati igrice niti raditi zahtjevne stvari na laptopu onda mislim da ti to i nije pretjerano važno...

Zajebancija je tražit laptop i savjet za laptop ako imaš neke specijalne zahtjeve...
Ipak smo svi mi jedinke komplicirane svaka za sebe tako da su i mišljenja drugačija...
Ono... meni je moj laptop najbolji jer sam navikao na njega, ali to ne znači da nema boljih... Smile

Mislim da je cifra ovog laptopa kojeg si linkala pristojna za ono što dobiješ... čini mi se ok.

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2007 14:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm toshiba ima drivere za poludit, bash mi je frenica neki dan kupila toshibu satelit, neznam koji tocno model ali nakon installa drivera dvd-rom ne radi Very Happy nakon prckanja po regeditu i brisanja odredenih keyeva proradi.

Uglavnom ja imam ovo i mogu ti reci da sam full zadovoljan, eventualno bi trebalo dodati rama, sto se graficke tice ima dostatnu graficku, vrtim vistu bez beda, ps radi bez problema... Kod drugih je graficka uglavnom shared. A i moj je laksi bar po speckama Smile

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 10.12.2007 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

r3dsc0rpi0n wrote:
Hmmm toshiba ima drivere za poludit, bash mi je frenica neki dan kupila toshibu satelit, neznam koji tocno model ali nakon installa drivera dvd-rom ne radi Very Happy nakon prckanja po regeditu i brisanja odredenih keyeva proradi.


Eto vidiš jojo... stvar je stvarno specifična i razlikuje se od modela do modela... moj recimo nije imao nikakvih problema sa drajverima... Smile
Najbolje je da se uputiš u dućan i svaki malkice probaš...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.12.2007 15:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy slažem se al znaš kako je ono kad od nule kreneš nešto kupovati pa se gubiš u moru hardvera - ovako barem filtriram... isprobati svakako mislim jer nikako nemam sreće s lcd-ovima - svi koje nabavim imaju bar 2 dead pixela... sad će mi uvjet biti testiranje ekrana

ska, red hvala Very Happy

ska daj još samo reci koji ti model imaš...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.12.2007 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam još jedno konkretno pitanje. znate li mi otprilike usporediti brzinu procesora
Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2330, clock speed : 1.6 GHz, Front Side Bus : 533 MHz, 2nd level cache : 1 MB
na laptopu u odnosu na:
AMD Athlon 3200 kojeg imam na pc-u

nikad mi ti procesori nisu bili baš jasni - mislim da mi je doma baš procesor postao usko grlo na compu...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 10.12.2007 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Performanse možeš dobit bez obzira na proc.
Savjet: šta god uzmeš, napravi bar 3-4 particije:
1. windows - sa dosta slobodnog mjesta jer zna rast neobjašnjivo, da se lakše radi defrag
2. isključivo cache particija, sa bar 3-4 gige viška mjesta - redovno radt defrag virtualne memorije (isključiš ju pa defrag diska ili format particije pa opet uključiš)
3. programi
4. mjuza i filmovi - na ovoj povećaš maksimalno veličinu clustera i dobiš brže čitanje tih fajlova

Meni, hvala Bogu, instalacija xp-a traje već skoro 2 godine bez problema. Smile

A ako to nije dovoljno brzo, traži brži disk (7200rpm).

Ako to nije dovoljno, ovo je biser:

uzmi 2 gige rama i isključi cache. Smile Onda će da leti, pa makar i Gericom bio u pitanju...
Smile

sretno s odabirom.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.12.2007 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adrian ovaj sam si odgovor isprintala - moram ga prvom prilikom primjeniti na pc-u - samo da skupim volje reinstalirati sve. inače doma imam hard od 160gb - windowsi su sami na nekih 10 giga i koliko vidim baš ne rastu sami od sebe Very Happy
na drugoj particiji su mi sve ostale instalacije (ima ih prilično) - filmovi i mjuza su polako preseljeni na dva eksterna diska - jedan od 200 i jedan od 300. i svejedno mi uvijek fali prostora Smile
uglavnom stroj mi je tek u zadnje vrijeme počeo malo štekat (navikla sam na poslu raditi na jačem stroju i to po pet stvari odjednom - a to ovaj komp doma baš i ne shvaća) - mislim naprije zbog seljakanja dokumenata preko ove druge particije na vanjske diskove - moram to malo sredit a možda i vistu stavit - u biti ići će vista na laptop...

btw znate kakvu dobru knjigu na temu optimizacije rada stroja?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 10.12.2007 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaradih Toshibu Sattelite A100-750, 2 giga ram-a, 160 hard disk, sve 5, radi kaj mutavo; jedino što mi se ne sviđa je kraći vijek trajanja baterije, brzo se potroši... Kome to nije toliko bitno, Toshiba Sattelite je odličan izbor. Pogotovo ak' si piknete punjač za kola, jer na putovanju postaje tlaka puniti to čudo svako toliko.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.12.2007 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je izvjesnije da ću i uzeti toshibu. dell mi je nekako draži ali imaju zaista preslabi support u lijepoj našoj - recimo dodavanje giga rama je očito prava filozofija. toshibu prodaje dosta njih i ne bi trebalo biti problema...

thx svima - pohvalit ću se prinovom kad dođe Wink

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group