Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ubacivanje objekta u drugi objekt (PS CS2)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 27.11.2007 00:27    Post subject: Ubacivanje objekta u drugi objekt (PS CS2) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne mogu vjerovat da ovo ne mogu prokuzit, evo u cemu je problem...

Imam recimo jedan objekt, na slici to je ovaj pravokutnik, i sad u njega zelim ubaciti jednu drugu sliku, ali tako, da kad je ubacim, da ona popunjava samo taj pravokutnik, znaci bez da prelazi rub tog pravokutnika, ti dijelovi koji prelaze da se ne vide...



znaci, na ovoj slici kad ubacim ovu curu u pravokutnik, ne bi se trebale vidjeti noge ispod koljena, glava, ruke, kako to postići?

Skuzio sam da kad radim sa brushevima, shapeovima i sl. objektima u PS-u da je dovoljno oznaciti objekt preko kojeg radim (kao sto je gore na slici) i onda ne prelazi, ali kad je druga slika u pitanju (drugi layer) onda to ne vrijedi...
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.11.2007 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Paste into? Ili kako se vec zove? Ne sjecam se ovaj tren, al mislim da je tako nesto...,
ctrl+shift+v je shortcut na PC-u.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2007 01:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako se radi o illustratoru onda imaš 2 opcije...prva je clipping mask ctrl+7,znači pravokutnik treba biti on top,a druga opcija(koliko sam shvatio to ti treba)je da napraviš pomoću pathfindera,recimo divide,i onda samo pobrišeš ove djelove koji ti ostanu izvan pravokutnika.
možda postoji i još koji način ali vjerujem da će ti ovo pomoći!
Back to top
View user's profile Send private message
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 27.11.2007 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na paleti layera postavi strelicu misa izmedju gornjeg layera sa devojkom i donjeg layera sa pravougaonikom. Pritisnu alt i strelica ce se pretvoriti u slicicu koja izgleda kao dva kruzica koji se preklapaju. Posle klika dobices ono sto si trazio.

Ili pogledaj ovo:
http://livedocs.adobe.com/en_US/Photoshop/10.0/help.html?content=WSfd1234e1c4b69f30ea53e41001031ab64-7853.html
Back to top
View user's profile Send private message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 27.11.2007 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gervasius wrote:
Na paleti layera postavi strelicu misa izmedju gornjeg layera sa devojkom i donjeg layera sa pravougaonikom. Pritisnu alt i strelica ce se pretvoriti u slicicu koja izgleda kao dva kruzica koji se preklapaju. Posle klika dobices ono sto si trazio.

Ili pogledaj ovo:
http://livedocs.adobe.com/en_US/Photoshop/10.0/help.html?content=WSfd1234e1c4b69f30ea53e41001031ab64-7853.html

ma VRH brate, to mi treba, ne moze biti jednostavnije, hvala...

mislim da bi radile i ove metode sta su ostali spomenuli ali ova je najjednostavnija
Back to top
View user's profile Send private message
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 28.11.2007 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gervasius wrote:
Na paleti layera postavi strelicu misa izmedju gornjeg layera sa devojkom i donjeg layera sa pravougaonikom. Pritisnu alt i strelica ce se pretvoriti u slicicu koja izgleda kao dva kruzica koji se preklapaju. Posle klika dobices ono sto si trazio.

Ili pogledaj ovo:
http://livedocs.adobe.com/en_US/Photoshop/10.0/help.html?content=WSfd1234e1c4b69f30ea53e41001031ab64-7853.html


Jaka fora, nema šta!
Back to top
View user's profile Send private message
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 31.12.2007 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ak sam dobro shvatio.

Copy / Paste
Ctrl + C = Copy
Ctrl + V = Paste

Probaj i Drag & Drop metodu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group