Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
cip zapis

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 04.01.2008 22:38    Post subject: cip zapis Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvi put prelamam knjigu pa me zanima kako u indesignu napravit cip zapis da bude lipo uokviren. inače pripremu sam dobija u wordu pa sada ja to sređujem u indesignu. dali da crtam kvadrat oko texta ili ima neki drugi način još me zanima kako ubacit na kraju bar kod tj na zadnjoj stranici da stavim bar kod.


unaprijed hvala
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 04.01.2008 22:57    Post subject: Re: cip zapis Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
prvi put prelamam knjigu pa me zanima kako u indesignu napravit cip zapis da bude lipo uokviren. inače pripremu sam dobija u wordu pa sada ja to sređujem u indesignu. dali da crtam kvadrat oko texta ili ima neki drugi način još me zanima kako ubacit na kraju bar kod tj na zadnjoj stranici da stavim bar kod.


unaprijed hvala


e osnove :O

okvir ima vise varijanti ali u biti napravis tekt box, tekst odmaknes 8 milimetara od lijeovg ruba, das ga da je u sredini boxa (pogledaj po properties baru), i onda mu das outline od 0,5pt

bar kod pretpostavljam ide na zadnju starnu naslovnice, te ga umeces tak da ga napravis u nekom bar cod wizardu, exportiras kao eps (najpozeljnije) i importiras u aplikaciju u kojoj ces raditi ovitak...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 04.01.2008 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

može bar code wizard od corela?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.01.2008 08:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
može bar code wizard od corela?


a zasto nebi mogao?

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 07.01.2008 05:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji od oni pustih opcija da korisim u barcode wizardu codebar, code25, code 39,..........?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 07.01.2008 06:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
koji od oni pustih opcija da korisim u barcode wizardu codebar, code25, code 39,..........?


za knjigu ISBN

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 07.01.2008 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze
imas li ISBN dodijeljen od Nacionalne i sveucilisne knjiznice tj. njihovog odjela za ISBN?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 07.01.2008 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nedavno (citaj unazad godinu dana) su se kodovi promijenili iz ISBN10 u ISBN13 (provjeri). Corel po defaultu radi ISBN10. Ili je ISBN isit kao prije a brojčani kod je proširen... zaboravio sam.

U samoj knjizi vise ne moras imati onaj nekadasnji CIP vec nekakvu uputnicu na elektronski katalog. Na omotu knjige imas novi kod. ukoliko radis za izdavaca koji ima seriju kodova koje je dobio od NSK, postoji neki konverter kodova koji ih prebacuje u spomenuti ISBN13.

http://www.nsk.hr/Service.aspx?id=59

http://www.nsk.hr/Service.aspx?id=60

http://isbn-international.org/converter/converter.html?lang=cr

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group