Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Centriranje u Illustratoru (Aligning)?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 09.01.2008 11:24    Post subject: Centriranje u Illustratoru (Aligning)? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima... Unaprijed, pardoncek ako ovo vec negdje postoji, ali trazila sam, pa ne nadjoh..
Prosurfah dan vremena po googlu, ne nadjoh (nisam sigurna ni da znam TOCNO sto da trazim..)

Pa eto, da pitam vas ako itko moze pomoc...

Dobih nekakav pardon na izrazu ali SHIT logo koji moram vektorizirat.... I imam jedan problem.... Zelim napravit ovo:

http://www.zizimars14.com/images/trokut.jpg

Imam jedan trokut crni, i drugi isti taj, samo plavi...
I ono sto zelim je da se centriraju prema centru trokuta, i kada smanjim, da sa svake strane bude jednak razmak..... (to je easy napravit sa kvadratom, krugom, ali trokut.... grr)
Ali kako trokuti nisu bas pravilni, jednostavno NIKAKO ne mogu to napravit na jednostavan nacin..
Probala sam racunanjem, probala sam onom align paletom... I na kraju sam ovo napravila na najgori moguci i najduzi nacin.......

Ima li netko jednostavan nacin kako da to napravim..... Jer ovo mi ispada da je centar ovog trokuta na hipotenuzi.....


Mislim, izgleda uzasno jednostavno (i mozda je) ali mucim se s time vec par dana i nisam nasla rjesenje, pa ako itko ima nekakvu ideju, bila bih mnogo zahvalna....
Jer imam vise trokuta, pa za svaki radit ovo sta ja radim, to traje, i traje.. I onda ako dodje netko i pozeli da bude deblji rub (tj. manji trokut u sredini, onda je to opet tri godine posla.. Uzas Sad

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 09.01.2008 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kak ti ispadne kad stavis stroke?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
groove



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 39
Location: ZG

PostPosted: 09.01.2008 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj sa offset pathom. Object / Path / Offset path. Napravis prvo veliki trokut i kad mu das offset path kazes mu za koliko treba biti manji drugi trokut. Ukljuci preview pa ces i vidjet odmah. Ako sam te dobro skuzio, mislim da bi to trebalo biti rjesenje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 09.01.2008 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aidevise wrote:
a kak ti ispadne kad stavis stroke?



ISUSE KRISTE...

Kako mi to nije palo na pamet u ovolko dana, kriste boze dragi nemogu vjerovat, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
Ispadne super, sipadne to sto trazim........

Ali, me i dalje zanima dal postoji neki nacin za ovo sta bas trazim, dakle da imam dva trokuta...

Ajme, PUUUUNO HVALA... Ma castim pivom, cevapima, nemrem vjerovat ovo ... Laughing Laughing Laughing

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 09.01.2008 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ocu rec
napravis samo jedan trokut recimo plave boje i stavis mu stroke crno
i to je to
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 09.01.2008 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ah
dok ja napisem - vec 3 ripleja Razz

zizimars14, drago mi je da je pomoglo

Last edited by aidevise on 09.01.2008 12:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 09.01.2008 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

groove wrote:
Probaj sa offset pathom. Object / Path / Offset path. Napravis prvo veliki trokut i kad mu das offset path kazes mu za koliko treba biti manji drugi trokut. Ukljuci preview pa ces i vidjet odmah. Ako sam te dobro skuzio, mislim da bi to trebalo biti rjesenje.


TO JE TO!!! Jao, puuuno hvala...
Ljudi, nevjerojatno...
Mislim da nikad nebi nasla ovo...... Puuuno ste mi pomogli...
Stvarno, skacem tu od srece Smile

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Jay-S-2ndaccount
Guest





PostPosted: 09.01.2008 12:09    Post subject: Reply with quote

zizimars14 wrote:
Ma castim pivom, cevapima, nemrem vjerovat ovo ... Laughing Laughing Laughing


mozda bi decki isli na pizzu Cool Laughing
Back to top
groove



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 39
Location: ZG

PostPosted: 09.01.2008 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tu smo da si medjusobno pomazemo Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 09.01.2008 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stroke: s tim da ti je stroke (u opciji kod kontura) prema unutra

drugo.

napravis trokut pa sa opcijom pomaknes liniju prema unutra i on ti izracuna novi trokut

sorry na obajsnjenju ali ja radim sa njemackim programom pa neznam kako se to tocno zove na engleskom Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 09.01.2008 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma joj Smile Nema beda, castim i pizzom i pivom..

Ustedili ste mi puuuno posla :)Hvala, hvala, hvala!!!

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Jay-S-2ndaccount
Guest





PostPosted: 09.01.2008 12:16    Post subject: Reply with quote

Cool hehehe...
Back to top
groove



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 39
Location: ZG

PostPosted: 09.01.2008 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je tvoja sreca najveca nagrada Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group