Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPhone ROX! (not)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 31.10.2007 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
Nemesis wrote:
proizvod koji je slabije prodavan (nije baš zadovoljio uvijete)


zaboravio si stavit navodnike.. bas me zanima gdje nije slabo prodavan? sta se ne pocinje tek prodavati u UK i France?
u americi je rasturio? sta ne? uvjete? vec je pokazano da us potrosaci bas i nisu zainteresirano za mms i neke nedostakte koje nema iphone na koje je naviklo eu trziste..


Apple je uložio mnogo love da proda svoj iPhone i on se prodavao. Ukupni profit u poslijednjem kvartalu je 904 milje dolara. Ali od sve te love više su se prodavali iPodovi i Mac-ovi nego iPhonovi.

Sve ovisi s koje strane gledaš na iPhone, na sjevernoameričkom tržištu mobitela iPhone je uspjeh, gledajući Appleove proizvode, iPhone je propast...

G4tv.com wrote:
Today Apple announced their quarterly profits and it was pretty major. The company pulled in 67% more than they did last year.

Apple made $904 million this quarter over $542 million last year. Wow!

This is great news for Apple moving into this weekend, which will see the release of the long-awaited Leopard OS X Update.

Interestingly, the profits were mostly due to strong sales of Apple computers and iPods, not iPhones, which has been the focus of late.


P.S.: You should have bought Apple stock yesterday.

Link


BTW: evo što sam našao na digg-u
http://geektechnique.org/projectlab/822/paint-it-black-the-iphone

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.11.2007 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



nuff said ---

Laughing

http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2007/11/01/invention-of-the-year-iphone

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 02.11.2007 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
nuff said ---

pih, kaj znaju tipovi iz tajma kaj je trend? pa to nema ni mms!
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 02.11.2007 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Microsoft is dead!!! Tralalallalala... Very Happy Very Happy

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 02.11.2007 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
pih, kaj znaju tipovi iz tajma kaj je trend? pa to nema ni mms!
Very Happy

Iako to nisi htio, realno, ovo je ispalo kao ironija..

Taman je netko dao dobar comment odma ispod
Someone wrote:
i just threw up a little in my mouth
(and that's easier to swallow than this)
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.11.2007 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
dunga wrote:
pih, kaj znaju tipovi iz tajma kaj je trend? pa to nema ni mms!
Very Happy

Iako to nisi htio, realno, ovo je ispalo kao ironija..

Taman je netko dao dobar comment odma ispod
Someone wrote:
i just threw up a little in my mouth
(and that's easier to swallow than this)


ma ljudi opet ne kuže da nije stvar u trpanju featuresa i dugmića pod svaku cijenu ... stvar je u konceptu, u sučelju, u dizajnu, u lakoći korištenja, u kvaliteti samog proizvoda (materijali, boje, feel, završenost, detalji ) ...

kada je v.1 pogođena, vrlo jednostavno je dodavati dalje features kako budu spremni ... apple vjerojatno ima svoju ideju o korisnosti i o tome kako bi trebalo koristiti mms i ostale stvari koje nisu dodane ...



G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 02.11.2007 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Iako to nisi htio, realno, ovo je ispalo kao ironija..

e, jebatga, ali to i je bilo ironično.
ja, naime, izuzetno cijenim time, i smatram da je iphone revolucionarno dobar proizvod.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 02.11.2007 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dunga - mislio sam na nivo iznad - takozvana self-own ironija Smile

Nisam se osvrtao na featurese kojih se lovite (koga briga za takvu sitnicu kod ovakvog izbora), time mi je jeben al jadno je sto je mobitel dobio nagradu za inovaciju godine, da zove 911 u slucaju infarkta odma i javlja lokaciju mozda, ovako je jos samo dio marketinga, fakat lose. Mozes dobit electronic device of the year il nes, al mora bit neki kvalitetan izbor zirija za inovaciju godine (posebno sto se o timeu radi).

Youtube je bio taktak izbor - ali moze se progutat jer ga goriste milijuni diljem svijeta bez da se itko zali, svi su zadovoljni njime (osim time-warnera i slicno.). Ovo sad je, ne znam, necu spamat, al lose, eto, sam to.

Necu vise postat na ovom topicu btw.

-htio sam prilozit nes- al nisam uspio nac, some time ago, vidio sam nesto sto sam ostao paf, afrikanci su imali problema s transportom vode (na glavi, problemi s vratom, kraljesnicom, obolijevali su zbog toga) i tip je osmislio bacvu (donut) koja se napuni vodom i samo valja do sela 20 kilometara, bez da se itko umori, i mala djeca su donosila vodu u selo (starcima koji se vise nisu mogli kretat zbog svih tih godina sluzenja drugima) - to je primjer innovation of the year.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 03.11.2007 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
@dunga - mislio sam na nivo iznad - takozvana self-own ironija Smile

ubi me, ali nemrem dokučit što si mislio. ironija je stilska figura kojom riječima daješ suprotno značenje. možda si mislio da je to ironija na kvadrat?

stripe wrote:
Nisam se osvrtao na featurese kojih se lovite (koga briga za takvu sitnicu kod ovakvog izbora), time mi je jeben al jadno je sto je mobitel dobio nagradu za inovaciju godine, da zove 911 u slucaju infarkta odma i javlja lokaciju mozda, ovako je jos samo dio marketinga, fakat lose. Mozes dobit electronic device of the year il nes, al mora bit neki kvalitetan izbor zirija za inovaciju godine (posebno sto se o timeu radi).)

a, znači invention of the year mora biti isključivo humanitarnog, socijalno angažiranog karaktera?

stripe wrote:
Youtube je bio taktak izbor - ali moze se progutat jer ga goriste milijuni diljem svijeta bez da se itko zali, svi su zadovoljni njime (osim time-warnera i slicno.). Ovo sad je, ne znam, necu spamat, al lose, eto, sam to.

tja, i televizija je tak-tak izum... svi ju koriste, svi su zadovoljni, veliki filmski studiji mrze, al kaj sad... činjenica da je telka s godinama promjenila sliku svijeta ne znači ništa?

stripe wrote:
-htio sam prilozit nes- al nisam uspio nac, some time ago, vidio sam nesto sto sam ostao paf, afrikanci su imali problema s transportom vode (na glavi, problemi s vratom, kraljesnicom, obolijevali su zbog toga) i tip je osmislio bacvu (donut) koja se napuni vodom i samo valja do sela 20 kilometara, bez da se itko umori, i mala djeca su donosila vodu u selo (starcima koji se vise nisu mogli kretat zbog svih tih godina sluzenja drugima) - to je primjer innovation of the year.

lijepo i humano. no, kakve to točno veze ima čitateljima timea ili s tobom? ili dobrim dijelom ljudske populacije koji živi u tropskim predjelima azije i pati zbog poplava?
ne bi li izum godine po izboru timea trebo imati neki globalni utjecaj, barem na društvo kojem se time obraća? a, ako me pamćenje ne vara, živimo u informacijskom društvu...

plus, zašto bi jedan komercijalni news magazin morao imati edukativni ili humanitarni karakter?
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 02.01.2008 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
carr wrote:
nema sanse. prihvacam tvoj izazov za cevape. neka dvoboj pocne!

it's a deal.
čujemo se najkasnije oko božića.


cini mi se da je carr osvojio cevape :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.01.2008 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.wired.com/gadgets/wireless/magazine/16-02/ff_iphone?currentPage=1

malo štiva za one koji ne shvaćaju zašto je iPhone revolucionaran proizvod ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 10.01.2008 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:

cini mi se da je carr osvojio cevape Smile

jap.
i pivo extra.
možda bude gotovo za idući božić...
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2008 05:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nakon ekstenzivnog "gazenja" doticnog uredjaja moj je zakljucak da se radi o jako dobrom proizvodu.
Inace o Apple racunalima imam negativno misljenje, ali njihovi konzumerski proizvodi su mi skroz ok - pa tako i iPhone.

Dotcni se uvukao u kucu za bozic - hacknut jednom od onih TurboSIM/StealthSIM kartica kod cije je aplikacije trebalo malo rezati i brusiti T-mobile SIM karticu da stane u utor. Malo se covjeku od cijele procedure digne kosa na glavi, no na kraju sve radi.

Sucelje jako dobro, jednostavno za koristenje, sve radi vise manje jako brzo s minimalnim zakocenjima (ovo mi se posebno svidja sto sve radi skoro potpuno smooth).

Ono sto mi obavezno nedostaje: brzi GSM pristup interpletu (ako je toliko internetski fokusiran uredjaj morao bi podrzati brzu komunikaciju kroz GSM). Kroz wireless mrezu sve radi super.

Nepodrzavanje blackberrya mi je veliki minus posto u firmi standardno koristimo vlastiti blackberry server, veliki dio kolaboracijskih mogucnosti se ne moze trenutno koristiti. Osobno vjerujem kad se rilisa SDK da ce sve biti drugacije.

Nema Adobe Flasha u Safari browseru - mislim stvarno, ali opet s druge strane SDK ce to rijesiti (valjda).

MMS, pa zasto jebemu nisu to stavili?

Ne rade sve aplikacije u horizontalnom/vertikalnom modu gledanja. Nije neki veliki bed, ali pobogu, ako dotjeujes proizvod do tog nivoa, zasto se odmah i ovo nije moglo rijesiti.

Overall: 9 od mogucih 10

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.01.2008 05:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Nakon ekstenzivnog "gazenja" doticnog uredjaja moj je zakljucak da se radi o jako dobrom proizvodu.
Inace o Apple racunalima imam negativno misljenje, ali njihovi konzumerski proizvodi su mi skroz ok - pa tako i iPhone.

Dotcni se uvukao u kucu za bozic - hacknut jednom od onih TurboSIM/StealthSIM kartica kod cije je aplikacije trebalo malo rezati i brusiti T-mobile SIM karticu da stane u utor. Malo se covjeku od cijele procedure digne kosa na glavi, no na kraju sve radi.

Sucelje jako dobro, jednostavno za koristenje, sve radi vise manje jako brzo s minimalnim zakocenjima (ovo mi se posebno svidja sto sve radi skoro potpuno smooth).

Ono sto mi obavezno nedostaje: brzi GSM pristup interpletu (ako je toliko internetski fokusiran uredjaj morao bi podrzati brzu komunikaciju kroz GSM). Kroz wireless mrezu sve radi super.

Nepodrzavanje blackberrya mi je veliki minus posto u firmi standardno koristimo vlastiti blackberry server, veliki dio kolaboracijskih mogucnosti se ne moze trenutno koristiti. Osobno vjerujem kad se rilisa SDK da ce sve biti drugacije.

Nema Adobe Flasha u Safari browseru - mislim stvarno, ali opet s druge strane SDK ce to rijesiti (valjda).

MMS, pa zasto jebemu nisu to stavili?

Ne rade sve aplikacije u horizontalnom/vertikalnom modu gledanja. Nije neki veliki bed, ali pobogu, ako dotjeujes proizvod do tog nivoa, zasto se odmah i ovo nije moglo rijesiti.

Overall: 9 od mogucih 10


wau,, jel uvijek radis ovako super realne osvrte ovako rano Very Happy
vidjet cemo sada poslje macworlda dal ce raditi sta po tom pitanju, najavljeno je, dal ce doci na red, vidjet cemo

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2008 05:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chico meksikanac u rukama dobrog djedice. Razz


_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
germy



Joined: 17 Mar 2006
Posts: 17
Location: Zadar

PostPosted: 11.01.2008 08:22    Post subject: iPh Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ga imam kupio sam ga u Amrici za 450 $ ( 8 GB ) i uopće nije nešto.
Fascinatan je na prvih par sati,zvuk mu je pre tih (ako ti je u jakni ne čuješ ga),baterija traje manje od 20 sati ,kompliciran je za pisanje poruka.
Jedino što je dobro što se možeš spojiti na net ako si negdje gdje je wireless u blizini.

_________________
guilly my rukka
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 11.01.2008 10:12    Post subject: Re: iPh Add user to your forum ignore list Reply with quote

germy wrote:
Ja ga imam kupio sam ga u Amrici za 450 $ ( 8 GB ) i uopće nije nešto.
Fascinatan je na prvih par sati,zvuk mu je pre tih (ako ti je u jakni ne čuješ ga),baterija traje manje od 20 sati ,kompliciran je za pisanje poruka.
Jedino što je dobro što se možeš spojiti na net ako si negdje gdje je wireless u blizini.

kupiš si onaj punjač k'o što imaju američki vojnici... Spojiš ga na "čižme" i onda na solarnu energiju piči...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.01.2008 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Chico meksikanac u rukama dobrog djedice. Razz


jel to dole neki powerbook? Wink

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2008 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je... neka kanta.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.01.2008 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Je... neka kanta.


titanium G4 reko bi ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2008 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je, to mi je za klince od 3 godine, oni po njemu lupaju bez da rade stetu Smile

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.01.2008 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Je, to mi je za klince od 3 godine, oni po njemu lupaju bez da rade stetu Smile


fino da se uči na pravom kompu ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2008 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je svejedno, neka djeca jednog sama odaberu na cemu ce raditi pa bio to i MSDOS.

Mislim da se dobro snalaze na OSXu, znaju upaliti iTunes i u njemu Jezevu kucicu i to im je ok (kazem "im" jer su twinsi) Razz

Cak i po iPhoneu drljaju.

Vidim u Vidiju nesto pisu o najvecim propustima na iPhoneu. Među ostalim spominju i nemogućnost copy/pastea. Osobno neznam nikoga tko copy pastea na telefonu (koristim telefon koji to moze, a mislim da sam taj feature koristio dva puta u tri godine).

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.01.2008 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Meni je svejedno, neka djeca jednog sama odaberu na cemu ce raditi pa bio to i MSDOS.

Mislim da se dobro snalaze na OSXu, znaju upaliti iTunes i u njemu Jezevu kucicu i to im je ok (kazem "im" jer su twinsi) Razz

Cak i po iPhoneu drljaju.

Vidim u Vidiju nesto pisu o najvecim propustima na iPhoneu. Među ostalim spominju i nemogućnost copy/pastea. Osobno neznam nikoga tko copy pastea na telefonu (koristim telefon koji to moze, a mislim da sam taj feature koristio dva puta u tri godine).


Jesi pročitao članak u wiredu? Dobar je ...

Ja još nemam neku potrebu za takvim telefonom, al igrao sam se s njim i neznam za ništa slično ...ima dovoljno potencijala da postane the phone kao što je i iPod postao de fakto standard i platforma za music playere ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.01.2008 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Chico meksikanac u rukama dobrog djedice. Razz



buahahah...
ajme koja cast,, hvala hvala Very Happy
svasta hahaha Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Page 8 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group