Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tablet za početnike!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 05.01.2008 17:05    Post subject: Tablet za početnike! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjerujem da ovdje mnogi posjeduju tablet... Pa sma mislila da li možete podjeliti sa svima kji software koristite za crtanje, kako izvuči najviše iz tableta, neke tips & tricks...?

Pozz

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
supergrejt



Joined: 10 Nov 2003
Posts: 69

PostPosted: 05.01.2008 19:06    Post subject: genius gpen 450 owner Add user to your forum ignore list Reply with quote

MOJ JE JAKO MALI Crying or Very sad

ali usprkos tome vec mi je pomogao dovoljno puta pa se investicija od ni 200kn visestruko isplatila, najbolje mi ga hvata illustrator i to sa paintbrush toolom jer se moze jako dobro namjestiti fidelity i smoothnes koji mogu nestabilnu ruku ispraviti i na kraju dobijes vro dobru krivulju, u photoshopu mi nekad ne zeli jacinu pritiska prepoznat
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 07.01.2008 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve ovisi koji tablet koristis. Recimo Intuos je sjajan, ali je i skup. Moje iskustvo je da se isplati - ako crtaš. Ako ne crtaš, onda bolje ne, malo je zbunjujuće. Neki se kunu da im tablet olakšava rad u sučelju, makar sumnjam u to. Što se tiče programa, zavisi za šta, Illustrator je dobar i slažem se sa supergrejtom. U Photoshopu sam ga koristio jako rijetko, bolji je u Corel Painteru, ima više mogućnosti, kistova i sl. U animaciji od ovih dostupnijih programa definitivno toon boom, isto postoji super algoritam za zaglađivanje linije i nezamijenjiv je, štedi tonu papira i muke pogotovo oko faziranja. E sad, tu već možemo govoriti o intuosu od oko 4000 kn koji se isplati Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
madrasko



Joined: 17 Jan 2007
Posts: 21

PostPosted: 14.01.2008 20:07    Post subject: wacom Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=39228&sid=cdde6f175320552e87ea14fcb40fb8f2

za sve a ne samo za početnike! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 15.01.2008 03:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tablet:
http://www.wacom.com/bambootablet/

Programi:
Corel Painter
TwistedBrush Pro Studio
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator

Preporuka:
Prošvrljaj malo wacom sajtom i pronađi najbolji model za sebe.
Ako ne misliš raditi intenzivno i produktivno na tabletu onda je dovoljno i ovo, ali bez obzira na nivo znanja, loš tablet samo odmaže.

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 15.01.2008 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da li se meni, amateru, isplati dati 4000 kn za wacom intuos pa da se učim na finom ili je ovaj jadničak od 300 kn Trust dovoljan?

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 15.01.2008 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
Da li se meni, amateru, isplati dati 4000 kn za wacom intuos pa da se učim na finom ili je ovaj jadničak od 300 kn Trust dovoljan?


Nije dovoljan i ne preporučujem ga nikom.
Prije više godina sam uzeo nešto slično upravo od cca 300 Kn ... drama i pokajanje.
No tad nisam imao dovoljno novca za nesto bolje, a isto tako mi je bio prvi tablet

Ne moraš uzeti od 4000 kn, uzmi neki manji format i opet ti kažem dobro razmisli zbog čega ga uzimaš.
Jer ako kaniš preći iz statusa amatera u prof. ili polu. prof. vode, a možeš izdvojiti novac za nešto bolji tablet onda to i učini.
Ako pak to uzimaš iz čisto onako onda, ti je i Bamboo dobar.

Dali si probala raditi sa skenerom?

Dubwise

,,
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 15.01.2008 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesam... Imaš jedan rad u mojoj galeriji sa skenerom i 2 sa tabletom s tim da je 1 tak čist za probu... Ajde pliz pogledaj taj skeniran i taj "bolji" sa tabletom pa reci dal je meni bolje uzeti neki pravi tablet pa da radim kao sa skenerom slike i crteže jer imam dojam da me ovaj jeftini tablet nazaduje i usporava...

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 16.01.2008 04:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa čuj, radom se ovo može dovesti na dobar nivo jer već ima zanimljivih poteza, dakle definitivno nisi antitalenat Smile
Recimo ono što najviše muči kad se uzme usporedba između tableta i skenera jeste prljav crtež i muka kroz koju se prolazi da se to sve uredi u slučaju skenera.
Naravno, ovisi kako ko pristupa svemu i za kakve se potrebe radi crtež, pa je obično najmudriji način crtež unijeti u graf. program te cijeli "precrtati".
Ako nema potrebe za precrtavanjem ili iz nekog razloga se to želi izbjeći, e onda zaista treba biti picajzla (dobro negdje prljavština i godi).
Proces je dug i mukotrpan, a što je crtež kompleksniji ... znaš već.
Ali sloboda na papiru je nezamjenjiva, no komercijalni grafički radovi, pripreme za animaciju i sl. ne u većini slučajeva ne dozvoljavaju količinu prljavštine skenera.

E, da ja ne brbljam previše, evo i konkretnog odgovora -
Taj koji te usporava - ubrzaj njegovo recikliranje, a preporučujem ti solidan tablet iz jednog prostog razloga - utrošenog vremena (brzine).

(ps uz to zamisli koliko ćeš drveća spasiti ako pustiš malo papir i olovke na miru Very Happy )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 16.01.2008 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem je što u Zagrebu nema baš neke ponude tableta. Intuous košta 4000 kn ali nisam sigurna dal da se bacim u taj trošak.

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 17.01.2008 03:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neodlučna sam, a možda i nisam?
Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 17.01.2008 03:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šalio sam se svakako, ali nesigurnost - to ne biti dobro.
Ovako http://www.filex.hr/cjenici/wacom.html a slicnih linkova ima jos, nedavno sam naletio na jednu Zg firmu koja je imala full Wacom ponudu (link nazalost nemam), uostalom mogu naručiti željeni model (to može gotovo svaka IT radnja).
Riješenje stalno postoji Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group