Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Može li se osloniti na Browserhots??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 16.01.2008 13:53    Post subject: Može li se osloniti na Browserhots?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, jedno pitanjce....molio bih Vas ako pouzdano znate na kojem principu radi da mi kažete može li se pouzdano oslonit na rezultate koje dobijem?

Naime, nedavno sam testirao sajt na sve moguće browsere, kako na hardu imam samo FF, IE, Opera i Sarafi/Win, a za ostale nemogu. Rezultati su bili super, sve je štimalo kod svih osim IE5 al to po svemu sudeći i po onome šta se govori ovdje,se ne treba puno zamarat.
E sada nisam koristio nikakve hackove u CSS-u za ove browsere (sad sam tek počea sa time) i opet je sve štimalo, nije da sam previše sumnjičav, al me čisto zanima koliko je dotični gore navedeni pouzdan?

Hvala....

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.01.2008 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osobno sam screen grabbere koristio u početku dok Macovi nisu bili dostupni, uglavnom
za testiranje Safarija. Na Windowsima je Multi-IE environment sasvim dovoljan.

Ako ti se ne da zezat paralelnim Internet Explorerima, postoje virtualne mašine, npr.
MS Virtual PC je besplatan (iako je VMware daleko bolji).

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 16.01.2008 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovaj MS virtual PC sam jednom instalirao i ništa mi se nije mijenjalo, a trebalo je.
Ne znam, nisam za tu opciju baš.
Imam onaj plug za FF koji šalta na IE okruženje, samo nisam siguran dali vrijedi za sve verzije IE-a ili samo za jednu a tia bi na sve testirat.
Mac nemam pa nemogu testirat.
Možda otvorit topic "REQ MAC Browser Test" pa da neko probaje umisto nas? Very Happy

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 16.01.2008 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad kad je Safari dostupan za Windowse i kad postoji Multiple IE za <=IE6, mislim da nema potrebe za Browsershotsima i slicnim servisima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 16.01.2008 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
Sad kad je Safari dostupan za Windowse i kad postoji Multiple IE za <=IE6, mislim da nema potrebe za Browsershotsima i slicnim servisima.


Saf mi se ruši svakih 5sec, doslovno! Al bar vidim šta trebam. Instalirao sam ove multiple IE-ov(c)e i super je!

Svejedno tu je Linux, Gecko i ostala banda pa mislim ipak vrijedi bacit oko na to.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 17.01.2008 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm... Firefox na linuxu bi načelno trebao biti isti kao na windozama. Naime, u jednoj starijoj verziji ff-a mi prikaz nije bio isti (ne mislim na fontove), al sad mi se sve stranice otvaraju identično (bar nisam primjetio razliku).
Konqueror je druga priča, mislim da on ima svoj "engine" za prikaz stranica, al nisam siguran, a i mislim da se ne koristi u tolikoj mjeri.
Ako sam nešto krivo rekao ili zna više neka nadoveže post (kao i obično, ne) Smile

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 17.01.2008 05:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm
Postojao je svojevremeno projekat nešto kao "isti sajt u svim pretraživačima", odavno se ne čuje za to.
Što se Safarija na Winu tiče, meni radi odlično (Verzija 3.0.4).

Evo jedne zanimljivosti:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/74/Timeline_of_web_browsers.svg
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group