Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
help....graf. dizajn
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hugama



Joined: 24 Feb 2006
Posts: 60
Location: Varazdin

PostPosted: 05.04.2006 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ljudi info o varazdinu.. otvorilo se PROSLE godine
http://www.vels.hr/novo/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=96 Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.04.2006 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
Inace, nije mi jasno zbog cega vi ljudi koje zanima dizajn pri arhitekturi ne odete jednostavno do faxa i sve se raspitate kod ljudi koji su ove godine upali. Ako su upali posteno, nema razloga da vam ne objasne prijemni, svoje bodove, sta se gleda i sl Razz Bar tako ja mislim. Mr. Green eto, opet sam, al staces, mora sam Smile

slučajno dečko koji je postavio pitanje ne živi u Zagrebu, niti blizu njega, i nije mu jednostavno samo tako otići do faksa da bi se raspitao. ja sam mu preporučila ovaj forum riječima "ma tamo ćeš nać hrpu ljudi koji su taj faks završili ili ga studiraju", ali eto od svih njih niti glasa čuti nije... nije mi krivo što ti upadaš sa sarkazmom, više mi je krivo što oni koji imaju što za reći o tom faksu, šute.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vasco



Joined: 20 Apr 2006
Posts: 16
Location: zagreb

PostPosted: 10.07.2006 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:

doduse bila mi je baza onaj esej o spotu apex twina, to je bilo totalno neocekivano. hehe...


esej? Confused

koncept prikazan tekstom or something like that?
Back to top
View user's profile Send private message
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 10.07.2006 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
djipster wrote:

ne..mos stavit kakve god oces radove u mapu...niko te nicim ne ogranicava...ja sam imo i fotografije i dizajn i svakaj...


di? na grafickom? nema sanse. gleda samo likovna djela, znaci od onih materijala koje su u uvjetima bile zadane, tus, ugljen, kolaz i slicno. e da su se mogla dati dizajnerska rjesenja Smile


nije tako,kad sam ja upisivala dizajn (na svojoj 2. godini,tj. 2003. još) prolazili si svakakvi radovi od radova sa pastelama do dizajna...za fotke baš u neznam,ali u svakom slučaju dizajnerska rješenja su bila dobrodošla...neznam kako sad stvari stoje,ali kaj nije apsurdno da na dizajnu ne primaju dizajne u mapi?
hmmm...kad bolje razmislim takav jedan apsurd bi mogao baš bit tipičan za ovaj moj faks Confused

kaj se faksa tiče ljudi su dobro rekli,tu će još dugo vladat kaos,ali polako se ipak stvari kreću u nekom pozitivnijem smjeru...ja sma isprva bila razočarana tu i shvatila da smo jako malo toga čuli o dizajnu,ali sad sam se nekako pomirila s tim...
važno ti je da sama radiš što više i učiš radit u programima što nećeš vidjet na faksu...
Back to top
View user's profile Send private message
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 11.07.2006 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
burne wrote:
Inace, nije mi jasno zbog cega vi ljudi koje zanima dizajn pri arhitekturi ne odete jednostavno do faxa i sve se raspitate kod ljudi koji su ove godine upali. Ako su upali posteno, nema razloga da vam ne objasne prijemni, svoje bodove, sta se gleda i sl Razz Bar tako ja mislim. Mr. Green eto, opet sam, al staces, mora sam Smile

slučajno dečko koji je postavio pitanje ne živi u Zagrebu, niti blizu njega, i nije mu jednostavno samo tako otići do faksa da bi se raspitao. ja sam mu preporučila ovaj forum riječima "ma tamo ćeš nać hrpu ljudi koji su taj faks završili ili ga studiraju", ali eto od svih njih niti glasa čuti nije... nije mi krivo što ti upadaš sa sarkazmom, više mi je krivo što oni koji imaju što za reći o tom faksu, šute.


Studij dizajna:
referada: teta Sanja Bučić 01 4639 201
frankopanska 12: teta Višnja (nemam pojma kako se preziva, ali navodno je hodala s Ćirom Blaževićem) 01 4848 560
zbornica: 01 4846 984

Ne morate tražiti bive ili trenutne studente da vam objasne kakao su oni shvatili prijemni kada može izravno pitati nekog od profesora. Po mom iskustvu svi su susretljivi i rado će vam objasniti stvari ako imaju vremena.
Probajte zvat.

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vule



Joined: 15 Dec 2006
Posts: 2
Location: ZG

PostPosted: 20.12.2006 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grafički rulez!
Back to top
View user's profile Send private message
ewan



Joined: 10 Aug 2006
Posts: 42

PostPosted: 17.01.2007 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

not
Cool
Back to top
View user's profile Send private message
ultra'



Joined: 17 Jan 2007
Posts: 5
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2007 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Htio bih iskren odgovor od neke iskusnjare..
Ovih dana sam poceo citat Jansona, lagano rjesavat matiku, crtat znam ali mora poraditi na tehnici, srednju sam proso sa 3 (nesto vise, nesto manje

Embarassed )

A moje pitanje je kolike su mi sanse da upadnem ovo ljeto, imam li nade?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2007 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

normalno da mozes upast

jos odes na one brze pripreme u lipnju i na konju si

za pocetak nauci matematiku i kemiju koje ti trebaju za prijamni
tek onda na red dolazi crtanje (za dodatni prijamni za dizajn)
janson ti za sam prijamni ne treba (mislim da nosi max. tek 10 od 100 bodova), ali ce ti dobro doc za kasnije jer imas dva ispita na prvoj godini za koje ga moras naucit

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj postoji faks za dizajn kod nas?.. di ? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ewan



Joined: 10 Aug 2006
Posts: 42

PostPosted: 08.02.2007 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u milanu
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 12.02.2007 01:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok.. kad se drugi put rodim .. tam bum isel Smile
Back to top
View user's profile Send private message
žvak



Joined: 16 Apr 2007
Posts: 5

PostPosted: 06.05.2007 12:56    Post subject: jos jedan poziv upomoc! Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav ljudi!

ne možda nego vjerojatno cu ponovit par postova pa kud puklo da puklo.vi prokomentirajte sljedeci tekst i to iskreno kao do sad.

ovako, htio bih upasti na dizajn na arhitekturi ili na graficki faks sljedece godine. smatram da nisam jos dovoljno dobar crtac da upadnem ove godine. upisao sam rokov perivoj u 2. mjesecu ove godine i mislio da ce mi nesto osobito pomoc u crtanju jer sam prije nest malo sarao ali to nije na nista bogzna sto licilo- karikature crtah, eto- ali ne dobre:) i je rokov mi pomogao, ali do te mjere da znam jebeno nacrtat STOLAC. ljudi koji tamo rade nisu mi osobito nist pomogli vec sam sve prakticki sam morao shvatit a oni bi rekli da je stvar sve u kutevima i povukli bi crtu tu i tamo i bok. jedina korist od tog prostora je to sto ima puno stvari za crtanje. tako da sam od 3,4. mjeseca doma samo crtao. stolce, stol i kombinacije. kompjuterski dizajn me zanima strasno al stvarno ne znam od kud da pocnem. al skinuo sam si par programa i tutoriale pa cu od tog krenut. na crtanju moram jos poradit jer jednostavno moram za osobnu zadovoljstinu i za prijemne.

mislio sam krenut na jesen kod vucica. znam, oderat ce me al cu radit prek ljeta za to tako da cu nadm se pokrit to. cuo sam da njegovi ucenici upadaju u velikom broju na zeljeni faks.jel to istina?i jel se stignem od jeseni do prijemnog pripremit za dizajn na arhitekturi? sada me zanima nesto o samom crtanju: do koje mjere se moze popravit crtanje nekog tko ajmo rec tzv. nema talenta. bar ja tako mislim jer za sve moram vjezbat podosta. to znaci da netko nema talenta? al ipak mislim da imam oko za neke stvari...za uocavanje kljucnih stvari...a htio bih najvise poradit na crtanju,stripu najvise jer me to osobno mnogo zanima. stoga moje pitanje glasi do koje mjere se moze "naucit" crtat neznalicu poput mene jer me to nekako brine?

i zanima me jos koliko je tesko upast na animaciju na akademiji ili na njihov graficki odsjek. to bi me isto stvarno zanimalo.

i pitanje za kraj: moze li se ako se upise arhitektura(a i to me zanima ne bi vjerovali:)) i zavrsi radit i dizajn pomalo sastrane?

ako ste prezivjeli ovu poruku, savjetujte me:)

i hvala do neba na razumijevanju!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2007 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odgovorit cu ti samo o dijelu za crtanje - well, kod crtanja mali dio pripada talentu a ogromni dio vjezbanju (jako puno vjezbanja).
ima dosta literature o crtanju pa ti to moze pomoci, ali ako vec imas volju (a to je, ja bih rekao, najbitnije) mozes poceti i bez icega. JAKO je bitno promatrati sve u svakodnevnoj komunikaciji s okolinom (predmete, ljude, papir na ulici... sve), svaki detalj ce ti prije ili kasnije trebati.
paznju svakako treba obratiti kod proporcija objekta koji ces crtati (ili covjeka), polozaj sjena, itd...
za crtanje ljudi (opcenito zivih stvorova) trebati odvojiti puno vise vremena (kompleksniji su i podlozni beskonacnim varijacijama) ali se i to moze. tu bih ti ipak preporucio neku literaturu - nesto vezano uz crtanje krokija (grubi izgled covjeka, blago receno) od kojega inace sve krece.

puno ovisi i kakvu vrstu stripa bi ti crtao. nadji nekakav uzor (nesto sto ti se posebno svidja i proucavaj poteze i nacin na koji je crtan strip, izgled predmeta itd.).

najvaznije je ne odustati.

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
ewan



Joined: 10 Aug 2006
Posts: 42

PostPosted: 21.06.2007 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prosle godine ih je upalo par od vucica, ali ih je vise upalo sto su od doroghya dosli,
nemoj imat taj stav, sljedece cu godine, tad ko ziv ko mrtav,
odi ove pa barem vidi kako izgleda, popricaj s studentima i profesorima...
Back to top
View user's profile Send private message
tuzna



Joined: 26 Feb 2007
Posts: 17
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2007 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a koliko ih je upalo, a da nisu išli na pripreme kod nekog poznatog profesora?
Back to top
View user's profile Send private message
blonde_bitch



Joined: 18 Jan 2008
Posts: 1

PostPosted: 18.01.2008 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo neznam odakle da ja počenem prvo...svaka vam čast ljudi...već duže vrijeme posjećujem stranicu a sad evo imam jedan upit pa reko ajde da pitam one koje znaju...

stvari stoje ovako:
završila sam srednju grafičku školu i po tome kakve sam dipl.grafičare upoznala shvatila sma da fax netreba upisivat ni pod razno jer opet na faxu neću naučit design već neku teoriju koju u dizajnu teško da ću upotrijebit, barem neću znati jer me ni to neće naučit. i tako pošto je moja želja za grafičkom strukom bila jaka ja sam tražila posao.. i evo sad sam ga našla... NARAVNO nemogu se nazvat dizajnerom jer ipak ja to nisam, ja samo radim graf.pripremu i trudim se ići naprijed, upijati od onih koji znaju više i td... da ne zamaram previše

ali

sad nakon 6 mj rada shvatila sam da bi mi studiranje u splitu na dizajnu vizualnih bio stvarno ostvarenje snova jer stvarno stvarno me zanima ... e sad... mene zanima znate li DALI JE UOPĆE MOGUĆE vanredno studiranje? jer ipak nebi volila prestat radit jer ipak i to je velika prilika za učenje koju treba iskoristiti

hvala puno, i sorry na dugom postu

_________________
FULLFULLSKROZ
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 18.01.2008 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vanredno na vizualnima nema. Bar nikad nije bilo, kao ni na kakvim akademijama ili faksevima gdje je praksa najbitnija ... Ako imaš crtanje svaki dan skoro recimo ili vježbe od 8 pa na dalje ... sa modelima i slično, kako bi to od kuće radila? Ne bi ni imalo nekog smisla, radije onda radiš po svom od kuće ...

Netko je komentirao crtanje ... istina je prava da se crtati može naučiti ... sa kakvim takvim talentom (pa i gotovo nikakvim), ako imaš volje poprilično dobro ... pitanje stila i originalnosti je pitanje talenta i vizije, ideje, karaktera ...

ali pitaj ... možda se nešto promijenilo Smile

http://www.umas.hr/dvk/

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group