Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji cms?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 22.01.2008 17:53    Post subject: Koji cms? Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjerovatno je postojala već negdje ta tema al stvari se brzo mjenjaju...

da skratim...

Treba ju mi vaša mišljenja, sugestije oko izbora CMS-a za web koji ima pretežno sadržaj koji se ne mjenja...

Mislio sam ispočetka wordpress s kojim inače radim al wordpress je više zamišljen kao alat za radit blogove di se puno toga piše a content je ustvari članak.
Za ezPublish sam čuo dobre kritike al nisam jos radio s njim...
O Typo3 sam također čuo pozitivne riječi al kad sam vidio admin sučelje odmah sam ga prekrižio...

Dal postoji neki drugi a da je kvalitetan i da se razvija tempom wordpressa? Znači neki CMS za sadržaj koji ima malo moćniji editor (ono što najviše nedostaje wordpressu)..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 22.01.2008 18:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da je Joomla dobra Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 22.01.2008 18:12    Post subject: Re: Koji cms? Add user to your forum ignore list Reply with quote

LifeCanBeFun wrote:
Znači neki CMS za sadržaj koji ima malo moćniji editor (ono što najviše nedostaje wordpressu)..


Što ti znači to moćniji editor? Koje bi bile glavne razlike, odnosno, što bi ti htio imati u njemu?

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 22.01.2008 18:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da editor omogućuje prikaz html koda (teskt, slika, stat. tablice i te stvari)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 22.01.2008 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Ja mislim da je Joomla dobra Smile


s joomlom se ne želim baviti previse jer mislim da bas i ne ide u korak s vremenom...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 22.01.2008 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Ja mislim da je Joomla dobra Smile


krivo misliš. Twisted Evil Razz

sa wordpressom se čuda daju radit natrpaš pluginova i da vidiš, ako se mogao gradski portal Ivanić grada napraviti sa njime može se i stranica za koju kažeš da ima jako malo sadržaja koji bi se trebao mjenjati. Smile

Last edited by monkey on 22.01.2008 19:13; edited 1 time in total

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 22.01.2008 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osobno koristim wordpress i kad se malo ufuras ipak je nesto mocniji nego sto se cini na prvi pogled, ima puno pluginova a i ono neke stvari si prilagodis sto ti ne pase. Da se malo vise kuzim u php vjerujem da bi jos lakse si prilagodjavao WP svojim potrebama.
Sto se tice editora da prikazuje te stvari, pa neznam tocno sta mislis ali recimo u svakom postu/page-u mozes stavit na "code view" i onda tamo prilagodjavat sta ti treba. Dosta je nezgrapno i nepregledno ali opet moze se. Isto tako imas i templateove(koje jos nisam proucio) gdje mozes podesit pojedinu stranicu kako ti pase, ma puno toga se moze s wp-om, a da je savrsen naravno da nije. Ja isto trenutacno trazim neki mocniji cms i nisam imao vremena da proucim ali mislim da typolight je dosta dobar i da bi za moje potrebe mogao bit dobar, ali jos ga moram proucit detaljnije, a typo3 mi je stvarno prekompliciran tj. neda mi se toliko vremena posvetit ucenju kad mogu skoro sve putem jednostavnijih cms-ova.
Jedino taj ezPublish bi volio isto malo proucit jer mi se cini ok.
Koji god da izaberes posveti se 150% tome i moci ces sve i svasta Wink
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 22.01.2008 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemoj odmah otpisati WordPress, zbilja mocan CMS sa velikim communytijem i mnostvom pluginova cini ga mocnim alatom za skoro svaku priliku.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 22.01.2008 20:59    Post subject: Re: Koji cms? Add user to your forum ignore list Reply with quote

LifeCanBeFun wrote:
Znači neki CMS za sadržaj koji ima malo moćniji editor (ono što najviše nedostaje wordpressu)..

I za wordpress postoje advanced editori, npr. advanced TinyMCE

Vjeruj da je wordpress vrlo mocan i sa njime se moze puno toga napraviti. Joomla se moze sakriti.
Back to top
View user's profile Send private message
Zubic Villa



Joined: 15 Dec 2007
Posts: 33

PostPosted: 22.01.2008 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za vecinu manjih i srednje veliki sajtova, veliki broj CMSova je dovoljno dobar, pitanje je samo sto ti vise odgovara i sa cime ces krenuti. Svatko hvali nesto, meni iskreno JOOMLA prilicno puno zivaca uzela, ali vjerovatno je najbolje quick site rjesenje.
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 22.01.2008 21:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

expression engine, expression engine i expression engine Very Happy
i wordpress jer je totalno mocan i ma dosta dobrih resursa kao plugin-ova i to

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 22.01.2008 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad smo kod CMSa Joomla, volio bih rjesenje problema Smile
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=12727
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 22.01.2008 22:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jabba wrote:
expression engine, expression engine i expression engine Very Happy



Mr. Green Definitivno the best choice!!! EE rulz do kraja. ( samo nije free a bogami ni jeftin )

Jomla well ja obozavam Open Source al ne i Joomlu.... Zgadila mi se ... Puna je rupčaga!
ezPublish je ok al ono... Nisam bas na ti sa njim tak da tu nebi komentiral njega!

imas phpnuke koji je blago rečeno opet smeće... Imaš jedan kojeg ja jos uvjek tj. tek nedavno sam ga krenuo malo koristit zove se SilverStripe koji je full ok meni barem za sada. MVC je pa ga volim a za rupčage i tako to.. well siguran sam da ima i više nego li mislim al ajde ti nadji i jedan koji nema rupcaga pa da tom tipu dignem spomenik kao osobi koja je napravila nemoguće lol!

uglavnom stick with EE ako imaš para ak nemaš uzmi si joomlu. Ak za nju ne nađeš šta ti treba neš nać za niti jedan drugi OS CMS sustav ( bez obzira sto je joomla sranje )

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 22.01.2008 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nevio wrote:
Imaš jedan kojeg ja jos uvjek tj. tek nedavno sam ga krenuo malo koristit zove se SilverStripe koji je full ok meni barem za sada. MVC je pa ga volim a za rupčage i tako to..


SilverStripe je super ali ako si na IE 6 , a velika vecina prosjecnih korisnika ga ima, ne mozes otvoriti administracijsko sucelje (barem ja nisam uspio). Pa ti uvjeri nekog da je IE smece kad on nije ni cuo za nista drugo.
Ne znam da li netko ima kakva iskustva sa TYPOlight, izgleda dosta solidno.
Back to top
View user's profile Send private message
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 22.01.2008 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni na firefox-u SS radi kako treba. bez ijednog problema kao i na operi a i ostalim browserima. Na ie-u ga još nisam probao kako treba jer ie ne koristim. taj browser treba zabranit totalno ( isprika svim koji ga vole al ja mrzim ie.. nadam se da cu promjenit misljenje kada bude izdana 8ica. Nesto kao prosao je test... ajd da i to vidimo ).

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 23.01.2008 02:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima... dosta mi je pomoglo.. pogotovo advanced tinymce... mislin da ce to rjesiti sve nedoumice...
Znam da je wordpress mocan jer sam vec radio jedan portal u njemu - ipazin.net

A ovaj expression engine mi također izgleda odlično.

Joomlu sam odmah otpisao u pocetku...

Ma wordpressu se pohvale, vidim kako ga google voli pa mu je i to jedan plus, nazivi linkova su mu cisti: nesto/nesto/ , admin sucelje intuitivno... pregledno...

Al jos imam jednu zamjerku (za koju možda postoji rješenje a da ga ja neznam)..
A to je da wordpress ne podržava više jezika!?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 23.01.2008 02:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim, može na više jezika ali onda treba i više instalacija, pa skinuti switcher!?
ili postoji koje drugo rjesenje?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.01.2008 03:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nevio wrote:
Definitivno the best choice!!! EE rulz do kraja. ( samo nije free a bogami ni jeftin )


pazi, imas free verziju koja ce zadovoljiti vecinu obicnih "blogera", pa do cak neceg polu ozbiljnijeg, moj site je slozen na free verziji, i kasnije samo updejtan na personal licencu dok je front-end ostao isti. a sto se tice 100baksa na godinu uopce nije puno, sa obzirom da imas odlican support, i jedan od najflexibilnijih cmsova na trenutnom trzistu.

kasnije, i komercijalna verzija cms-a od 2xx dolara je super cijena, znas kolke su cijene cms-ova po hr?

ja sam se isto dvoumio dal ici na WP, cak ga imam i dignuto, no nisam se nasao, a kako patim na updejte, nemam zivaca svakih 2 tjedna radit updejt.

LifeCanBeFun wrote:
mislim, može na više jezika ali onda treba i više instalacija, pa skinuti switcher!?
ili postoji koje drugo rjesenje?


ako se odlucis za EE jednog dana, ja ga koristim na 3 jezika. pa ti mogu uletit.
poz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 23.01.2008 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može mi odma neko ovdje reći kakva je procedura ak idem s joomlom u neki profitabilni sajt? Plaćam njima nešto ili je free? A templejti?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 23.01.2008 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uglavnom sto se tice wordpress-a na vise jezika. Ja sam nasao neki plugin zove se gengo i valjda omogucuje visejezicni wp ali ono nisam ga stigao isprobat, jedino sto me malo muci sto mislim da za sad podrzava samo visejezicne postove, a recimo navigaciju i ostale stvari ostaju jednojezicne(ali ce valjda u nekoj buducoj verziji to ubacit). Neznam, ne mora bit tako jer sam samo proletio okom u vezi tog plugina, treba ga isprobat pa cemo svi znat vise Smile
Na stranici od wordpress-a svaki link sto vodi na taj plugin kaze da nema texta, nemam pojma zasto valjda su nesto preuredjivali ali eto sad sam nasao ovu stranicu http://wp-multilingual.net/en/.


Ja sam razmisljao o EE-u ali bas kad sam se mislio posvetit njemu frend mi je rekao da mu ne valja da su usred projekta odustali od EE-a i presli na WP, tako da sam bio ohladio Crying or Very sad

Uglavnom sto se tice typolight-a ja sam se malo igrao s njim i full mi je simpa, kompliciraniji je od wp-a pa ipak se treba posvetit tome, ali recimo cosmosu se nebi svidio jer od nedavno se naplacuje automatsko updejtanje (al je neka sića) Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 23.01.2008 15:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbomez wrote:
Ja sam razmisljao o EE-u ali bas kad sam se mislio posvetit njemu frend mi je rekao da mu ne valja da su usred projekta odustali od EE-a i presli na WP, tako da sam bio ohladio Crying or Very sad

Jel mozda naveo zbog cega su odustali?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.01.2008 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbomez wrote:

Ja sam razmisljao o EE-u ali bas kad sam se mislio posvetit njemu frend mi je rekao da mu ne valja da su usred projekta odustali od EE-a i presli na WP, tako da sam bio ohladio Crying or Very sad


hehe, jel sve radis kako ti frend kaze Smile bas me zanima sto se desi kada nadjes zgodnu curu i frend kaze da nije nest Smile

malo sale na stanu

EE treba vremena da se malo pogleda dokumentacija i skuzi arhitektura. i ima prednost da ne moras znati nista programiranja, dapace, znanje programiranja i logike, ce ti pomoci da ostvaris neke stvari koje zelis, ali on ti dopusta gotovo sve. mislim da je ok proizvod.
al mislim da je na ljudima da instaliraju oba i provedu neko vrijeme sa njima (ee, wp).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 23.01.2008 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy hehe ma frend je malo vise "u igri" a upravo nedostatak vremena da "proucavam" i njegova preporuka je nekako prevagnula da se ipak orijentiram na WP, no to sto vidim dosta ekipe koristi EE unatoc tome sto nije free me nekako kopkala pa sam se mislio kad nadjem vremena i motivacije se i njemu posvetit (ali da bi se posvetio svemu sto zelim dan bi trebao trajati 50 sati a tjedan 10 dana Rolling Eyes).
Ali eto svecano obecajem da cu ga probat Razz

niksy stvarno nemam pojma ali kad vidim ljude da im je wp prekompliciran onda stvarno me nista ne cudi vise Rolling Eyes (tako da moguce da im je i EE bio kompliciran - klijentima ofkors).
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2008 21:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbomez wrote:
prevagnula da se ipak orijentiram na WP, no to sto vidim dosta ekipe koristi EE unatoc tome sto nije free me nekako kopkala pa sam se mislio kad nadjem vremena i motivacije se i njemu posveti



kolko sam te ja skonto, kazes da EE nije free? pa imas free tzv. core verziju, personal koja je 100$ i komercijalna 250$.... što je po meni stvarno normalna cijena kad pogledam neke druge

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 24.01.2008 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
nevio wrote:
Definitivno the best choice!!! EE rulz do kraja. ( samo nije free a bogami ni jeftin )


pazi, imas free verziju koja ce zadovoljiti vecinu obicnih "blogera", pa do cak neceg polu ozbiljnijeg, moj site je slozen na free verziji, i kasnije samo updejtan na personal licencu dok je front-end ostao isti. a sto se tice 100baksa na godinu uopce nije puno, sa obzirom da imas odlican support, i jedan od najflexibilnijih cmsova na trenutnom trzistu.

kasnije, i komercijalna verzija cms-a od 2xx dolara je super cijena, znas kolke su cijene cms-ova po hr?

ja sam se isto dvoumio dal ici na WP, cak ga imam i dignuto, no nisam se nasao, a kako patim na updejte, nemam zivaca svakih 2 tjedna radit updejt.

LifeCanBeFun wrote:
mislim, može na više jezika ali onda treba i više instalacija, pa skinuti switcher!?
ili postoji koje drugo rjesenje?


ako se odlucis za EE jednog dana, ja ga koristim na 3 jezika. pa ti mogu uletit.
poz


Da, to nije skupo...

Instalirao sam ga, admin sucelje je odlicno i izgleda mi jako fleksibilan...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group