Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Želim naučiti php

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 11.11.2007 04:02    Post subject: Želim naučiti php Add user to your forum ignore list Reply with quote

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 11.11.2007 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šta je smiješno?

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 11.11.2007 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja isto želim naučiti php, i milijun dolara, na mail molim.. Smile

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 11.11.2007 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bih htio novi komp da mogu igrati call of duty 4, i stan, i jahtu, i auto, honda civic ako može? s kaskom naravno...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 11.11.2007 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam skroman, men treba 20000 eura na napravim kucu, auto imam i radim ko PHP programer :}
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.11.2007 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi majmuna koji priča...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 11.11.2007 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Ja bi majmuna koji priča...


oh the irony Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 11.11.2007 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Ja bi majmuna koji priča...


ja znam poprilično pričat nekad me teško zaustavit. Laughing

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.11.2007 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No, seriously, zakrmio sam danas popodne i sanjao da imam majmuna koji priča... bilo je
zakon. Em se odmorio kao što nisam mjesecima, em smo pričali satima i bilo je fun fun fun.
Nisam pojma imao kako neke stvari izgledaju iz majmunske perspektive.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 11.11.2007 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha kul... ma full je zabavna majmunska perspektiva. Very Happy

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
nameless



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 15
Location: Osijek

PostPosted: 12.11.2007 02:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ideš, koliko ste vi zabrijali!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 12.11.2007 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sa majmunom koji prica zabavi nikad kraja Wink
Back to top
View user's profile Send private message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 12.11.2007 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo crtam jedan rad.. ono dva retardirana zeca iz mrtve perspektive.. rad ce biti zaaakoooooon.. samo mi je falila perspektiva Very Happy
prepusio sam se Embarassed valja raditi Razz Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 12.11.2007 13:57    Post subject: Reply with quote

čeg si se napušio
Back to top
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 13.11.2007 02:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jay-S wrote:
čeg si se napušio


kurca graha..
neg sad nesh kontam jebo ti sebe.. dok ja zamisljam crnkinje i kojekakve bijele plaze ti zamisljas kako mene crnac dere.. sik sik mada faka Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
nameless



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 15
Location: Osijek

PostPosted: 13.11.2007 03:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nekako mislim da će se ovo razviti u jednu od najluđih server-side priča ikada!!!!! Applause Applause LeaveMeBe
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 13.11.2007 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PHP se ne uči, PHP se postaje... Cool

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mAtAk



Joined: 08 Aug 2007
Posts: 27

PostPosted: 13.11.2007 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.phpvideotutorials.com

Skupi ekipu, kupi brdo pive, kokice, i opali na projektor. Zaboravi nogomet Shocked

_________________
7. Natjecanje u web dizajnu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Jay-S
Guest





PostPosted: 13.11.2007 16:04    Post subject: Reply with quote

klompa wrote:
Jay-S wrote:
čeg si se napušio


kurca graha..
neg sad nesh kontam jebo ti sebe.. dok ja zamisljam crnkinje i kojekakve bijele plaze ti zamisljas kako mene crnac dere.. sik sik mada faka Very Happy


lolz Sick
Back to top
croatius



Joined: 02 Oct 2007
Posts: 34
Location: pumpaona

PostPosted: 06.12.2007 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije učenja php-a važno je popiti dovoljno proteina i ugljikohidrata, tako da se ne smanji mišićna masa. (intern joke, možda neki shvate)

Probaj Practical PHP Programming ili guglaj. Možda ima i tu negdje na forumu pa probaj tražilicu itd. Postavi lokalni server i kombiniraj/isprobavaj ili pljuni 5-6000kn ako ne i više i odi si na kurs.

_________________
Pumpaona.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2008 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lol, lol, lol zabrijali ste s majmunom a ja s kokoškom back to the future
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 22.01.2008 16:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Php kazhes! eh eh...

Ako znas vec neki jezik onda ti php nece biti problem ( jezici kao c++ c i tako dalje... ne kao vb i asp.net i te fore ) samo trebas naucit takozvane osnove ili ti ga nacin pisanja i woila.. to ti to... Ako neznas e onda si u problemu... par hintova prije nego li ti dam neke smjernice...

1.) Php je lagan jezik, jako ces ga brzo naucit ako odes i zapravo sjedneš i zagriješ dupe.. dok to nije ako ides ucit c++ ili javu.. Onda ces grijat dupe a i dalje neces K kuzit .. well ne toliko u c++ koliko u javi. Znaci zaboravi na sport.. tetice i takve stvari jer imas 5000 stvari za naucit i testirat te isprobavat barem 200 puta da bi nesto naucio....
2.) Php programerom se ne postaje bez prakse. Znaci iako znas cijeli jezik ti nisi programer jer nemas prakse. Znaci moras napravit brdo web aplikacija, stranica, pokušaja nečega da bi mogao reć da si programer u php-u.
3.) Knjige kao što su PHP u 24 sata ZABORAVI! Opcenito hrvatske i srpske knjige zaboravi jer to je sranje... rađe u to vrijeme gledaj engleske filmove i skontaj engleski do kraja jer ce ti bit itekako potreban da bi mogao nesto napravit kako spada.
4.) Nebudi glup i odi na ruby on rails. Ko god da ljudi nječu to... taj jezik je bolji nego li php. Ja sam php developer i svršavam kad programiram u ruby-u... Automatizacija semantika te ostale pogodnosti tog jezika idu daleko više nego li kod php-a,... U php-u ti treba 2 sata za napravit nekakvu veću formu sa edit delete new list show dok u ruby-u donekle 10-ak ili 15-ak minuta ovisno koliko imaš svega ( rekord moj ti je 3 minute ) ( pretpostavljam da neznaš šta su npr. mysql tablice i tako to ). Stoga moj topal savjet Ruby on Rails. Nije uopće težak ( osim sto trebas znat sta je MVC sta je OOP al to svejedno trebas saznat sta je i u php.u tako da dodjes na isto sranje )
5.) ako si vec zapeo za php onda.... Zaboravi hrvatski jezik! ( well opcenito ga zaboravi jer ti netreba nimalo kad programiras... )
6.) Nekakvi hintovi... treba ti para ili barem ako nemas para odi posjeti obližnji torrent.. tamo ces nac sve to besplatno al to nije uredu ako imaš love... ak nemas jbg. sta se mora se mora.
Odeš i uzmeš sa:
lynda.com video tutorijale... ili sa cbtnuggets ili ako imaš para najbolje bi ti bilo da odeš na zend.com i tamo odeš na training-e. to ce ti bit najbolje ( samo ti treba cca 7000 kuna za zend.com training-e )
Ako volis citat onda kreni sa engleskim knjigama.... posjeti i drž se php.net stranice tamo ćeš sve naučit šta ti treba.... posjeti wampserver.org mislim da je tako i tamo skini bundle di dobiješ sve što ti treba ( apache, mysql i tako dalje ) i sam ti sve instalira da se u startu ne bahćaš sa instalacijom istog.
Dalje je sve na tebi... zapamti da ti google.com i php.net postaju najbolji prijatelji i udri mile rođo dok ne umreš od rada lol! p.s. php je lagan jezik al ipak trebas imat malo organiziranosti, ideja i vizija kako bi nesto izveo i ja ti preporucam da od starta kreneš sa izradom CMS sustava. To ce ti vecina reć da je ajfelov toranj od starta ak neznas nista al kad naucis napravit CMS kako treba napravit ces masu toga bez jebemti.... Odma rokni u glavu sa najtežim ili jako teškim ( gledaj da i ja jos imam problema sa CMS-om well nemam al brutalim pa imam lol ).

P.s. MAKNI SE SA WINDOWSA! Linux ili Mac nikako WINDOWS to legam ti ga legam khm.. nije cak ni stvoreno niti za php niti za ROR ( ruby on rails )... aka... dok ne krenes sa linux-om neznas potpunu snagu tih jezika jer masu toga mos zaboravit na windowsu ili nemoras al vjeruj da zelis. Linux ili Mac da windows = smeće.

Kupi si onu testaturu od 20 kuna... Shvatit ćeš zašto nakon nekog vremena. Very Happy

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Zubic Villa



Joined: 15 Dec 2007
Posts: 33

PostPosted: 22.01.2008 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nice post nevio Smile . osim tastature od 20 kn, zato sluzi COD4 TDM server.........
Back to top
View user's profile Send private message
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 22.01.2008 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy ma bilo sta.

Ja se sjecam svojih pocetaka i simple kodova koji su bili zakomplicirani i do 2000 linija pa kad napises sve to i onda dodjes do toga da niš od toga nevalja... nesto je moralo stradat a ko ce nego li tipke i sama testatura Very Happy par puta je cak i letila kroz prozor... Very Happy

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Zubic Villa



Joined: 15 Dec 2007
Posts: 33

PostPosted: 23.01.2008 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...kako vuco kaze, il me zeni, ili tamburu kupi, ja u nesto udarati moram Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group