Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Photoshop, vektori (upute za digitalni tisak)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jogi



Joined: 12 Apr 2007
Posts: 10

PostPosted: 05.02.2008 19:14    Post subject: Photoshop, vektori (upute za digitalni tisak) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daklem, na jednome forumu se pripremamo tiskati majice, pa treba pripremiti design po ovim uputama:

http://www.novival.hr/digitalni%20tisak/Upute_za_digitalni_tisak.pdf

U Photoshopu se snalazim, ali Adobeov Illustrator CS3 mi je totalna nepoznanica.

Daklem, imam pripremljene ideje kako bi design trebao izgledati, ne radi se o nicemu slozenome, evo npr: http://img295.imageshack.us/img295/9559/majicafrontprimjeriuc4.gif

S tim da sivu boju zanemarite, tiskalo bi se samo bijelom i narančastom.

Sad mene zanima dal mi mozete dati savjet ili neke upute na tutoriale kako .pds prebaciti u vektor i pripremiti cijelu stvar za tiskanje...

Unaprijed hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.02.2008 20:30    Post subject: Re: Photoshop, vektori (upute za digitalni tisak) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jogi wrote:
Daklem, na jednome forumu se pripremamo tiskati majice, pa treba pripremiti design po ovim uputama:

http://www.novival.hr/digitalni%20tisak/Upute_za_digitalni_tisak.pdf

U Photoshopu se snalazim, ali Adobeov Illustrator CS3 mi je totalna nepoznanica.

Daklem, imam pripremljene ideje kako bi design trebao izgledati, ne radi se o nicemu slozenome, evo npr: http://img295.imageshack.us/img295/9559/majicafrontprimjeriuc4.gif

S tim da sivu boju zanemarite, tiskalo bi se samo bijelom i narančastom.

Sad mene zanima dal mi mozete dati savjet ili neke upute na tutoriale kako .pds prebaciti u vektor i pripremiti cijelu stvar za tiskanje...

Unaprijed hvala.


elem dakle.. importiras - plejsas taj psd u ilustrator, s tim da ga embediras i prilikom embeda mu das da ti zadrzi layere (convert layers to object)

crna je pretpostavljam boja majice te ju slobodno izbaci. narandjaste objekte pretvoris u jednu od osnovinh CMYK boja (recimo cyan) bijelu u magentu.. (OBAVEZNO - napomeni tiskaru koja boja je koja - cyan=narandjasta, magenta=bijela) i kasnije to spremis u pdf... napusta nemas, pasere (reznje cajhne mozes ukljuciti da frajer moze oderditi ravninu.
ovakav nezahtjevan predlozak bi bilo najjednostavnije odmah raditi u vektoru, a ne u bitmapu

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 05.02.2008 21:07    Post subject: Re: Photoshop, vektori (upute za digitalni tisak) Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:


elem dakle.. importiras - plejsas taj psd u ilustrator, s tim da ga embediras i prilikom embeda mu das da ti zadrzi layere (convert layers to object)

crna je pretpostavljam boja majice te ju slobodno izbaci. narandjaste objekte pretvoris u jednu od osnovinh CMYK boja (recimo cyan) bijelu u magentu.. (OBAVEZNO - napomeni tiskaru koja boja je koja - cyan=narandjasta, magenta=bijela) i kasnije to spremis u pdf... napusta nemas, pasere (reznje cajhne mozes ukljuciti da frajer moze oderditi ravninu.
ovakav nezahtjevan predlozak bi bilo najjednostavnije odmah raditi u vektoru, a ne u bitmapu


jel mi možeš objasnit zašto pretvarati naranđastu u cyan,a bijelu u magentu(kako se to uopće radi)-nepoznat mi je taj proces Shocked ...zar nije jednostavnije napravit spotcolor i bok???
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 05.02.2008 21:29    Post subject: Re: Photoshop, vektori (upute za digitalni tisak) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
suncek wrote:


elem dakle.. importiras - plejsas taj psd u ilustrator, s tim da ga embediras i prilikom embeda mu das da ti zadrzi layere (convert layers to object)

crna je pretpostavljam boja majice te ju slobodno izbaci. narandjaste objekte pretvoris u jednu od osnovinh CMYK boja (recimo cyan) bijelu u magentu.. (OBAVEZNO - napomeni tiskaru koja boja je koja - cyan=narandjasta, magenta=bijela) i kasnije to spremis u pdf... napusta nemas, pasere (reznje cajhne mozes ukljuciti da frajer moze oderditi ravninu.
ovakav nezahtjevan predlozak bi bilo najjednostavnije odmah raditi u vektoru, a ne u bitmapu


jel mi možeš objasnit zašto pretvarati naranđastu u cyan,a bijelu u magentu(kako se to uopće radi)-nepoznat mi je taj proces Shocked ...zar nije jednostavnije napravit spotcolor i bok???


Kako se mijenja boja? A kako si odredio da će narančasta biti narančasta, a bijela bijela?
Umjesto CMYK vrijednosti za narančastu stavi 100% Cyan, a za bijelu 100% Magentu...
To možeš napraviti u color mixeru ili blending optionsima u photoshopu sa color overlay na pojedini layer...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 05.02.2008 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da malo sam zabrijao..krivo sam skužio sunceka Embarassed
ali sam mislio da je jednostavnije da odredi koja boja mu odgovara(naranđasta i bijela) i pretvori ih u spot color
Back to top
View user's profile Send private message
Jogi



Joined: 12 Apr 2007
Posts: 10

PostPosted: 06.02.2008 09:29    Post subject: Re: Photoshop, vektori (upute za digitalni tisak) Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
Jogi wrote:
Daklem, na jednome forumu se pripremamo tiskati majice, pa treba pripremiti design po ovim uputama:

http://www.novival.hr/digitalni%20tisak/Upute_za_digitalni_tisak.pdf

U Photoshopu se snalazim, ali Adobeov Illustrator CS3 mi je totalna nepoznanica.

Daklem, imam pripremljene ideje kako bi design trebao izgledati, ne radi se o nicemu slozenome, evo npr: http://img295.imageshack.us/img295/9559/majicafrontprimjeriuc4.gif

S tim da sivu boju zanemarite, tiskalo bi se samo bijelom i narančastom.

Sad mene zanima dal mi mozete dati savjet ili neke upute na tutoriale kako .pds prebaciti u vektor i pripremiti cijelu stvar za tiskanje...

Unaprijed hvala.


elem dakle.. importiras - plejsas taj psd u ilustrator, s tim da ga embediras i prilikom embeda mu das da ti zadrzi layere (convert layers to object)

crna je pretpostavljam boja majice te ju slobodno izbaci. narandjaste objekte pretvoris u jednu od osnovinh CMYK boja (recimo cyan) bijelu u magentu.. (OBAVEZNO - napomeni tiskaru koja boja je koja - cyan=narandjasta, magenta=bijela) i kasnije to spremis u pdf... napusta nemas, pasere (reznje cajhne mozes ukljuciti da frajer moze oderditi ravninu.
ovakav nezahtjevan predlozak bi bilo najjednostavnije odmah raditi u vektoru, a ne u bitmapu


Hvala, pokusat cu danas proc po tome pa se jevim s rezultatima.

Kako font pretvorit u krivulje (curves?)?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.02.2008 09:32    Post subject: Re: Photoshop, vektori (upute za digitalni tisak) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jogi wrote:


Hvala, pokusat cu danas proc po tome pa se jevim s rezultatima.

Kako font pretvorit u krivulje (curves?)?


type -> create outlines

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Jogi



Joined: 12 Apr 2007
Posts: 10

PostPosted: 09.02.2008 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel mozes provjeriti dali je to ovdje sad dobro ucinjeno?

Link: http://rapidshare.com/files/90396200/Untitled-1.ai.html
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group