Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
WYSIWYG vs. Hand Coding

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  

Što je bolje?
Dreamweaver
24%
 24%  [ 7 ]
Hand Coding
75%
 75%  [ 22 ]
Total Votes : 29

Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 13.02.2008 20:10    Post subject: WYSIWYG vs. Hand Coding Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš se svađam na jednom forumu pa me zanima vaše razmišljanje, što je bolje, Dreamweaver i ost. WYSIWYG editori ili hand coding?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.02.2008 20:17    Post subject: Re: WYSIWYG vs. Hand Coding Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Baš se svađam na jednom forumu pa me zanima vaše razmišljanje, što je bolje, Dreamweaver i ost. WYSIWYG editori ili hand coding?


mislim da tu bas nema puno razloga za svadju.
dreamweaver rules!!! Smile

salu na stranu, ja sam do prije malo, radio sa DWom samo zbog nacina na koji je obradjivao kód, boje i fino mi je preporucao css stilove. design view nisam nikada ni otvarao.

danas ne mogu zamislit izradu nekog sajta u WYSIWYG editoru
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 13.02.2008 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa sta nebi kodiranje pa cak i u dream-u bilo hand coding? Mislim koja je razlika dal ja pisem kod u dream-u ili notepadu? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.02.2008 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbomez wrote:
Pa sta nebi kodiranje pa cak i u dream-u bilo hand coding? Mislim koja je razlika dal ja pisem kod u dream-u ili notepadu? Rolling Eyes


caka je da on pod DWom podrazumijeva bas rad u "Design viewu", sto naravno ne mora biti, krivo je nemesis gore to izveo Smile
mislim da DW-ovom code view nista ne fali, iako ima danas vec dosta editora koji su brzi i rade bolje od samo DWa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.02.2008 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hand coding podrazumijeva da razumiješ kako HTML i CSS funkcioniraju, a WYSIWYG je "ne zanima me kako, bitno da radi".
ako netko uspije izvesti tableless layout samo klikajući po gumbićima, zašto bi WYSIWYG sam po sebi bio lošiji... ne ubija nož nego čovjek koji ga drži.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 13.02.2008 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
ne ubija nož nego čovjek koji ga drži.


eeeee... nakon svih prepucavanja o opremi i softwareu konačno jedna pametna... Smile

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 13.02.2008 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hand coding, pspad u ruke i pici. Very Happy

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.02.2008 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nelchee: dobra ti je ta da ubija covjek, ne noz...
hand coding preferiram osim u slučajevima kad ti netko da smecast kod u tablicama, jer je ponekad neophodno upalit nešto što je WYSIWYG

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 13.02.2008 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lakše naucit kodirat nego napisat/zapamtit taj izraz WSIWYG Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 13.02.2008 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

What You See Is What You Get... Very Happy

Ma fulao sam malo anketu, trebao sam staviti WYSIWYG vs. Hand Code jer DW ima i code i design view, ali glavno da je dobro shvaćena...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 14.02.2008 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
... u slučajevima kad ti netko da smecast kod u tablicama...

Sačekaš ga iza ugla.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 14.02.2008 00:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
What You See Is What You Get... Very Happy

Ma fulao sam malo anketu, trebao sam staviti WYSIWYG vs. Hand Code jer DW ima i code i design view, ali glavno da je dobro shvaćena...


Ma znam da, pa nisam toliki duduk, ali previse slova.. totalno ne 2.0 Laughing Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 14.02.2008 02:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Apsurdno mi je ovo, hand coding ide i u dreamu, zašto komplicirati stvar i stavljati sebe na muke?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Obelix



Joined: 03 May 2007
Posts: 22

PostPosted: 14.02.2008 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je 90% danasnjih profesionalaca prvu stranicu napravilo u nekom WYSIWYG editoru iz radoznalosti a nakon porasta znanja / entuzijazma / zelje-da-se-radi-po-web-standardima su se preswitchali na hand coding. I to je neki prirodni razvojni put.

_________________
If you can't make a mistake, you can't make anything.
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 14.02.2008 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Tristan wrote:
... u slučajevima kad ti netko da smecast kod u tablicama...

Sačekaš ga iza ugla.

morat ću cijeli odred organizirat samo u te svrhe

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 15.02.2008 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

idealni program za web meštre imho bi imao tri skreena, jedan html code only, drugi css only, treći preview i naravno da su svi povezani te da se u realnom vremenu udateaju, e to đole, za to bi čak provukao plastiku

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.02.2008 06:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
idealni program za web meštre imho bi imao tri skreena, jedan html code only, drugi css only, treći preview i naravno da su svi povezani te da se u realnom vremenu udateaju, e to đole, za to bi čak provukao plastiku


zasto tri? pa ja to vec radim sa 23",oni sa jos malo vecim, su jos zadovoljniji
caka je naci soft koji to moze, i moram reci da sam sa Codom prezadovoljan.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.02.2008 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm... jednom kad ti vrijeme postane novac, treba ti alatka koju možeš prilagodit tako da najbrže obavljaš posao. Bilo koji editor koji ima prekid workflowa zbog nemogućnosti korištenja tipkovničkih kratica ili koji ovisi o drag 'n' dropu je prespor.

Miš ti treba samo za Photoshop. Okej, treba puno vremena da se dođe do tog stupnja korištenja (niti sam nisam još tamo), ali ako je aplikacija otpočetka građena s pretpostavkom da korisnik uglavnom kliketa mišem, onda je kod takve aplikacije produktivnost upitna (ne ciljam niti na jednu spomenutu aplikaciju, govorim općenito).

Uglavnom, zato koristim Mac OS, a na njemu QuickSilver, TextMate, Default Folder i TextExpander. Super primjer mi je kad (svojom) greškom zgasim QS, pa nakon toga okinem alt + space, otipkam "Phsh... i Enter, a ono ništa, a ja se čudim, šta je sad? U tom trenutku se podsjetim da na kompu postoji ta aplikacija. E, to volim -- da jednostavno zaboravim da postoji.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group