Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kontakt forma php i flash

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 19.02.2008 19:14    Post subject: Kontakt forma php i flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam na stranici kontakt formu i sve radi kak spada, jedini problem je što ne podržava naše znakovlje (žćčšđ)..

Eto kak to izgleda...zna li netko što upisati odnosno što promijeniti da mi umjesto žćčšđ ne stavlja hieroglife!!

Code:

<style type="text/css">
<!--
body,td,th {
   font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
}
-->
</style><?php

$sendTo = "info@sonny.hr.";
$subject = "E-mail sa web stranice!";

$headers = "From: " . $_POST["firstName"] ." ". $_POST["lastname"] . "<" . $_POST["email"] .">\r\n";

$headers .= "Reply-To: " . $_POST["email"] . "\r\n";

$headers .= "Return-path: " . $_POST["email"];

$message = $_POST["message"];

mail($sendTo, $subject, $message, $headers);

?>
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 19.02.2008 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi li embedirala znakove u input poljima u flashu? naravno, one naše znakove...
jesi li stavila na prvi frejm filma "System.useCodePage = true;"? ne mora na prvi frejm, ali samo da je prije neg ose učita forma za ispunjavanje... i naravno, html stranica mora imati hrvatski charset...

tek ako si to napravila onda ideš daljeu headere maila i sl.
no, to bi trebalo biti to...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.02.2008 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bez implicitno postavljenog charseta u email headerima (koji mora odgovarati stvarnom
charsetu podataka koji dolaze do php-a, a to sve slozis kako ti je ska rekao), nema teorije
da ti hr znakovi rade kako spada u svim slucajevima.

IMO, koristi iso-8859-2 ili windows-1250. utf-8 zaboravi, ne vrijedi muka, ovo prethodno
dvoje radi svuda i uvijek (well, almost).

Znaci uz ovo sto je ska napisao, jos dodaj i:
Code:
$headers .= "Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2\r\n";

ili:
Code:
$headers .= "Content-Type: text/plain; charset=windows-1250\r\n";

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 19.02.2008 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Treba zaboraviti utf uopće ili samo po pitanju maila?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 19.02.2008 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam glupa!!!!

Ajde mi to netko nek nacrta!

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.02.2008 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
Treba zaboraviti utf uopće ili samo po pitanju maila?


Heh, kompleksna tema. Pod pretpostavkom da pričamo o utf-8 varijanti trenutno, po
pitanju mail-related stvari -- definitivno ga treba zaboraviti za sada jer u masu slučajeva
jednostavno ne radi out of the box (na klijentskoj strani).

Što se ostalih caseova tiče (non mail related), ako ne postoji potreba za internacionalizacijom
(multilingual user interface i/ili content od bilo kuda na: kineskom, engleskom, japanskom,
hrvatskom, i šta god ti padne na pamet još čudno, ali sve na istom mjestu) -- nema razloga
da ga koristiš, jer će trenutni single-byte charseti raditi jednako dobro, biti će i ubuduće
podržani, i utf-8 ispada samo uzaludan overhead.

Ofkors, ovo je sve iz osobnog iskustva, možda je netko i imao neke prednosti zbog korištenja
utfa, ja još nisam Smile (osim obvious primjera gore, jel...)

Ono što je banana i problemi koji mi prvi ovako padaju na pamet:
- hr mysql collation za utf - ne postoji
- php podrška za utf - krumpirava u najmanju ruku
- problemi dok se ljudi nauče što je BOM i da im ne treba za utf-8
- gotovo nijedan mysql server po defaultu nema sve podeseno na utf8, nego moraš koristiti "set names utf8" prije svake operacije
...

Najbanalnija stvar, tj. ono što me najviše zapravo smeta na "teoretskoj" razini je činjenica
da za spremiti bilo koji string sa hr znakovima treba (dužina stringa + broj pojavljivanja hr
znakova unutar tog stringa) byteova. Dakle, više string "čćšđž" nije 5 bajtova, nego 10.

Možda je to danas nebitno, ali mi ide na jetra, jer ako istu stvar spremiš u tablicu (ili field)
koji ima latin1 ili latin2 charset, onda je 5 bajtova. A to što je utf-8 i što je 10 bajtova mi ne
donosi apsolutno nikakvu prednost (ako pričamo o nekom siteu na hrvatskom ili čak hr +
en + de + it, dokle god je latin extended charset u igri i nema potreba za znakovima izvan
rangea nekog charseta).
Pomnožimo dohvat 5 (odnosno 10) bajtova sa 10 milijona upita na bazu za tih 5 (10)
bajtova i dobijamo duplo veći promet na (recimo) relaciji web server <-> db server. Ili na
relaciji web server <-> drugi web server. Uzaludno potrošen i plaćen bandwidth, simple.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 20.02.2008 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej zytzagoo puno si napisao..ali kao da pišeš na francuskom...ja nisam programer, ustvari nisam ni informatičar, ja sam obična prof. povijesti kojoj je hobi izrada internet stranica.

Radim u školi s klincima na izradi školske stranice i prilično smo zadovoljni tom stranicom, ali kad bi bar još nekako riješili taj problem jer ljudi nam šalju i službene poruke preko stranice, a ponekad je potrebno taj mail proslijediti dalje i i onda je prava muka ne samo pročitati već i ispraviti sve te hieroglife....Bila bih zahvalna kad bi mi netko pomogao jer sve što znam je pronaći neku free skripticu i prilagoditi ju svojim zahtjevima, a ovo o čemu vi tu pišete za mene je špansko selo..

Nemojte me molim vas samo uputiti na našu informatičarku u školi, jer za nju sam ja doktorica u ovom području...imam osjećaj da nikad nije ni čula za flash ili php... Very Happy

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 20.02.2008 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo slijedite upute koje je dao ska:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=128200#128200
i onda jos treba dodati jednu od one dvije linije koje sam napisao u php-u:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=128201#128201

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 20.02.2008 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kuzim... jel mi moze to netko napraviti?? Bila bih jako zahvalna


www.osang-kc.hr/mailform.rar

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group