Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ZGRAF 10

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 21.07.2007 10:41    Post subject: ZGRAF 10 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozivaju se dizajneri, dizajnerske grupe kao i studenti dizajna na sudjelovanje u natječaju za oblikovanje vizualnog identiteta Međunarodne izložbe grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija Zgraf 10, koji se ove godine organizira na temu Global/local. bilarna deseta Međunarodna izložba grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija održava se u vrijeme kada više ne postoje dominantni mediji prevladavajući stilovi niti vodeći centri vizualnog izražavanja. Takav paralelizam suvremenih vizualnih komunikacija, omogućio je da se lokalni vizualni jezici pojavljuju ravnopravno s globalno prepoznatim i prihvaćenim.

više: http://info-pult.net/index.php?option=com_content&task=view&id=1029&Itemid=79

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 01.10.2007 19:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo i pobjednika:
http://www.culturenet.hr/v1/hrvatski/infoservisread.asp?id=16843&channel=daily

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 05.01.2008 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet nešto nađoh o ZGRAF-u... sad me već malo zbunjuje.. but what the heck!

ZGRAF 10 - natječaj
url: http://www.zgraf.hr/

ZGRAF 10, međunarodna izložba grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija, raspisala je natječaj za prijem radova. Prijave se primaju do 15. veljače.

Tema natječaja jest omogućiti dijalog autora s raznih strana svijeta, njihovih djela i lokalnih i globalnih vizualnih jezika kao medija kojima se izražavaju osobitosti pojedinih kultura.

Kategorije: vizualni identitet, tiskana sredstva promocije / komunikacije, izdavaštvo, ambalaža, signalistika, oglašavanje, dizajn za film ili elektrosnke medije, specifični segmenti vizualnih komunikacija – samostalno.

Uvjeti:
- na poleđini svakog prijavljenog rada potrebno je pričvrstiti ljepljivom trakom po jedan primjerak prijavnice;
- obavezno je na prijavnici naznačiti za koji segment se rad prijavljuje – tema/revija – te kategoriju i vrstu rada koji se prijavljuje (npr. 2 tiskana sredstva promocije/komunikacije – kalendar);
- dijelove serija obavezno obilježiti rednim brojevima (1/3, 2/3…)

Tiskani materijali: radovi do veličine B1 prijavljuju se u originalu. Radovi veći od B1 prijavljuju se kao reprodukcije (digitalni tisak) kvalitete probnih otisaka u veličini do B1 (minimalna veličina je A3). Uz svaki prijavljeni rad potrebno je priložiti digitalni zapis reprodukcije rada u veličini A4 na 300 dpi (tiff), profesionalne kvalitete za potrebe objave u katalogu.

Televizija i film: radovi s područja televizije i filma prijavljuju se na DVD-u ili CD-u. Slati isključivo u formatima Windows media player ili Quick time. Uz rad je obavezno priložiti print niza odabranih karakterističnih kadrova formata A4 (služit će i kao sugestija uredniku pri izboru kadrova za reprodukciju u katalogu).

Multimedija: multimedijalne aplikacije i prezentacije prijavljuju se u originalu (CD / DVD – originalni primjerak) + print formata A4 odabranih screen-shotova.

Internet: internetske stranice ili dijelovi (banneri) prijavljuju se na CD-u i kao 'url' + print odabranih screen-shotova u formatu A4.

Adresa za slanje radova je:
ULUPUH
ZGRAF 10
Vlaška 72
10 000 Zagreb

culturenet.hr

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ZGRAF 10 10



Joined: 14 Feb 2008
Posts: 2
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 14.02.2008 23:21    Post subject: ZGRAF 10 - Rok za predaju radova je produžen do 25. veljače Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima,
poslao sam vijest na portal a ovdje samo kratko:

ZGRAF 10
Rok za predaju radova je produžen do 25. veljače 2008.
www.zgraf.hr


Slobodno me kontaktirajte ako imate pitanja.
Željko

_________________
[ ZGRAF 10, www.zgraf.hr / secretary, zmrksic@zgraf.hr ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nefertiti



Joined: 08 Feb 2006
Posts: 43
Location: Unknown

PostPosted: 20.02.2008 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da li radovi moraju biti već objavljeni?
mogu li biti za izmišljeni 'predmeti' dizajnerskih
zahvata? npr. vizualni identitet izmišljene firme?
što se pod vizualnim identitetima misli pod znak?
što se tiče teme lokalno/globalno može li mi netko pojasniti o kakvim vrstama radova mora biti riječ.
hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
ZGRAF 10 10



Joined: 14 Feb 2008
Posts: 2
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 20.02.2008 23:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

<nefertiti>>>
- radovi za reviju moraju biti realizirani do 25.02.2008., radovi za temu ne moraju

- mogu biti i izmisljeni... i tada se prijavljuju pod temu ako joj odgovaraju

- znak je dio vizualnog identiteta (npr. podravkino crveno-bijelo srce...)

- radovi za temu nisu ograniceni medijem na kojem su izvedeni i samom konkretnom izvedbom. mogu biti nacrti projekata, prezentacija teme i sl. (naravno, mogu biti i vec izvedeni ili posebno izvedeni za potrebe natjecaja...). jedino ogranicenje je u smislu prijave velicine formata (isto kao i kod revije) - evo sto pise u brosuri:
'' Radovi do veličine B1 prijavljuju se u originalu. Radovi veći od B1 prijavljuju se kao reprodukcije (digitalni tisak) kvalitete probnih otisaka u veličini do B1 (minimalna veličina je A3). Uz svaki prijavljeni rad potrebno je priložiti digitalni zapis (CD ili DVD) reprodukcije rada u veličini A4 na 300 dpi (tiff), profesionalne kvalitete za potrebe objave u katalogu.''

brosuru/letak s propozicijama je moguce naci na www.zgraf.hr ili mi se javi na mail pa ti posaljem.

pozdrav, zeljko

_________________
[ ZGRAF 10, www.zgraf.hr / secretary, zmrksic@zgraf.hr ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 21.02.2008 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nece se niko javit da je pobjednicki rad ripoff??? Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group