Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Validacija formulara Ajaxom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bassterix



Joined: 04 Oct 2006
Posts: 19

PostPosted: 20.02.2008 16:16    Post subject: Validacija formulara Ajaxom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam naći dobar primjer ovog iz subjecta iznad. E sad, problem je što ja ne uspijevam naći dobar primjer. Odmah da objasnim, imam ideju što bi trebalo napraviti:

- verifikacije onBlur ili nakon svakog upisanog slova
- google suggest funkcionalnost
- tooltipovi za ispravan/neispravan unos
- greyed out gumb za nastavak ako unos nije potpun/ispravan
- verifikacija e-maila

Problem je to što sam ove stvari našao pomalo sa svake stranice, ali nigdje nisam našao... pa, najbolje da iskoristim jedna citat "set of guidelines and best practices" za verifikaciju formulara Ajaxom. Sve što nalazim su neki poprilično osnovni primjeri ili dijelovi funkcionalnosti koji se spominju u sklopu nečeg drugog (recimo Ajax predictive fetcha).
Ovo su jedina 2 primjera koja sam našao:

Prvi primjer
Drugi primjer

Unaprijed hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 22.02.2008 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima ovaj odlican plugin za JQuery s kojim mozes sve ovo sto si naveo:
http://bassistance.de/jquery-plugins/jquery-plugin-validation/
http://jquery.bassistance.de/validate/demo/

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bassterix



Joined: 04 Oct 2006
Posts: 19

PostPosted: 24.02.2008 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Puno hvala Very Happy Al ipak ću još malo zagnjaviti pa zamoliti da mi linkate članak koji se bavi prolemom validacije formulara Ajaxom koji bi sadržavao "set of guidelines and best practices". Stvar je u tome što trebam "opisati dobar primjer validacije formulara Ajaxom" za seminar (koji je zapravo prvi dio diplomskog rada), tako da je ovo što si linkao super za mene u smislu da potvrđuje što sam mislio/daje nove ideje, ali sa strane seminara(diplomskog) to je "samo" ono što neka random osoba misli da treba. Pardon za gnjavažu.
Back to top
View user's profile Send private message
Bassterix



Joined: 04 Oct 2006
Posts: 19

PostPosted: 26.02.2008 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, ako nakon 203 pregleda nema odgovora, neće ga ni biti Very Happy Hvala striji, budem ovo opisao pa javim što mi je rečeno Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group