Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Compositing showreel - in progress - Shake
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jay-S
Guest





PostPosted: 14.11.2007 12:04    Post subject: Reply with quote

nice nice Razz
Back to top
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2007 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i like the compositing part! very much.
koji softver koristiš za keyanje i tracking?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2007 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

software u kojem radis keying je udjedno i software za compositing ( ja koristim keylight i primatte jer se nalaze u Shakeu, ponekad i lumakey- ovisi o elementu ).. Tracking mozes raditi u compositing paketu ili mozes koristiti PfTrack ili Boujou..opet ovisi koliko je tracking zahtjevan..

Osim Aftera imas Fusion, Nuke, Shake i Toxic.. neki koriste cak i combustion.. Najjaci paketi dolaze od Autodeska ( Inferno, Flame i Flint ), oni imaju hardversku podrsku tako da radis sve u realtimeu..

Ne znam sto Jelena koristi, ja sam trenutacno na Shakeu i uskoro cu pocet radit na Nukeu..

Pozdrav

P.S. Za prvi kadar reela kod Jelene za bg mozes koristiti matte painting ili obican camera shot i to povezat s tracking markerima..
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 14.11.2007 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Teta Jelena, ajde nam please svima ispričaj priču oko prvog cuta u reelu, Leary na skeli. Dio u studiju je jasan, ali odakle footage izvan zgrade? Jel se to ciljano snima? Koliko ti je teško bilo spojiti to dvoje?


Pozdrav,

prvi snimak nije sniman u studiju, vec na lokaciji - na jednom balkonu.
Pozadina je matte painting, tj. kombinacija fotografija obradena u photoshopu pa stavljena u Maya u 3d space i tracked sa shakeom. Ima tu jako puno posla sto se tice ciscenja snimke itd.

Ja vecinom radim u AE jer na reklamama se vise radi u AE ili Flame-u (koji me ne interesira), te radim u Shake-u i Digital Fusion kad je potrebno.



Ciljano se snima jer je potrebno radi "matchup".Snimalo se vani radi osvjetljenja, a matchup nije bio pretezak,vise je bio problem nekih detalja.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2007 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja bih htio probati Flame ali to ce pricekati jos neko vrijeme Smile
Back to top
View user's profile Send private message
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 03.01.2008 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jako dobro,

Jedno pitanje:
dali je moguce sve te stvari odradite u AE-u , posebice ovako dobro sijenčanje,
i tako dobar tracking, recimo kad ona cura trci, Dali bi to dobro odradio AE .

mada sumnja, ali mozda postoje skrivene metode Smile

Alen
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 06.02.2008 04:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eXiL wrote:
jako dobro,

Jedno pitanje:
dali je moguce sve te stvari odradite u AE-u , posebice ovako dobro sijenčanje,
i tako dobar tracking, recimo kad ona cura trci, Dali bi to dobro odradio AE .

mada sumnja, ali mozda postoje skrivene metode Smile

Alen



sve je moguce u AE vise manje, samo je vremenski veca hebada.

za tracking koji ima 3d pokret, tj. dubinu, najvise se koristi boujou.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 19.02.2008 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aaa eto i mene. I sto je bilo nakon svega? Zainteresirali ste me. Ja sam na www.aterstudio.com.
Matovilka Mirela
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 20.02.2008 04:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Matovilka wrote:
Aaa eto i mene. I sto je bilo nakon svega? Zainteresirali ste me. Ja sam na www.aterstudio.com.
Matovilka Mirela


E drago mi je da si živnula video aktivnosti, ali objasni mi molim te
www.aterstudio.com i www.aterstudio.com. ??
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 20.02.2008 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ah cjepidlako! od viska glava nikada ne boli uvijek od manjka.....
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 20.02.2008 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

GLE FAKAT, nisam ni ja znala sta sve jdna tocka moze uciniti. Ispricavam se. Koristimo servere doticne kompanije, reci cu im da to isprave. Bar znas da koristimo legalan software za komercijalnu primjenu. U svakom slucaju zanemari ono o visku, ovo je propust. thnx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2008 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam mislio da ce biti tako tesko naci posao ovdje
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group