Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
IE 8 BETA

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 06.03.2008 16:47    Post subject: IE 8 BETA Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ja skinia, proba malo, onako ok sve..nego....testiram sajtove koje sam radia i svaki mi razvali CSS.
Vjerovatno, ne vjerovatno nego sigurno nešto ne radim dobro jel sam pogledao ostale stranice tipa, mi3 i to i sve su u IE8 Beta ok, iste kao i u bilo kojem drugom browseru.

E sada mene zanima npr. pitanje mi3-ovcima, dali ste prilagodili sajt za 8-icu posebno ili je to rezultat prilagodbe na prijašnje verzije pa je ovo samo tako ispalo da je sve ok.
Također me zanima kako mi je u svim browserima super i IE 7 i 6 i 5 a sad u 8-ici mi sve raznese a vama je isto u svim browserima super samo je i u 8-ici super. Very Happy

hvala

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.03.2008 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

closed user testing groups LeaveMeBe
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 07.03.2008 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

am I doomed here?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.03.2008 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako na pamet, jedini razlog zbog kojeg bi ti mogao pucati layout u IE8 (a nigdje drugdje ne)
je koristenje nekih hackova za IE7 ili IE6 i sl. (preduvjet je da je markup valid, i da je css valid).

U kojem modu ti puca layout? U novom layout engine-u ili u IE7 modu?

Ako ne znas kako popraviti (ili samo trebas quick fix dok ne sredis stvar offline skroz),
mozes staviti <meta> element u <head> s kojim kazes da ne zelis novi IE8 layout engine,
nego stari (IE7 i nize) -- ne znam ga na pamet trenutno, al je simple do bola -- google it.

EDIT: Ovaj IE8 beta1 je btw totalno *beta* (neki kazu i alpha), ne oslanjaj se previše na to što
trenutno kenjka...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 08.03.2008 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Ovako na pamet, jedini razlog zbog kojeg bi ti mogao pucati layout u IE8 (a nigdje drugdje ne)
je koristenje nekih hackova za IE7 ili IE6 i sl. (preduvjet je da je markup valid, i da je css valid).

Nema hackova osim u navigacijama, sve valid!

zytzagoo wrote:
U kojem modu ti puca layout? U novom layout engine-u ili u IE7 modu?

u novom, ne u IE7 modu, tamo je sve ok.

zytzagoo wrote:
Ako ne znas kako popraviti (ili samo trebas quick fix dok ne sredis stvar offline skroz),
mozes staviti <meta> element u <head> s kojim kazes da ne zelis novi IE8 layout engine,
nego stari (IE7 i nize) -- ne znam ga na pamet trenutno, al je simple do bola -- google it.

Oću, sigurno.

zytzagoo wrote:
EDIT: Ovaj IE8 beta1 je btw totalno *beta* (neki kazu i alpha), ne oslanjaj se previše na to što
trenutno kenjka...


Ma dobro nije da nemogu spavat radi toga, nego svi drugi sajtovi su super, samo moji koje sam radio raznese po ekranu ko da je bomba pala. Mora mi sadržaj bit u svim browserima isti i ništa manje od toga.
Znam da je ovo alpha-beta IE i još se neću puno opterećivati, nego nebi tia kasnije sve sajtove ponovo slagat css za taj novi IE8, vjerovatno ću ić na taj easy fix <meta> a nove sajtove ću onda probat prilagođavat i za ovo čudo od MicroShit-a, pardon me Laughing .

Hvala, zytz, ako naiđeš na neki članak o IE8 fixevima i to ili ako čuješ da je neko imao sličan problem i našao neka druga rješenja, please postaj pa da pročitam.
Hvala.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 08.03.2008 23:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo našo nešto...

http://alistapart.com/articles/beyonddoctype

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.03.2008 23:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Yep, s tim da je nešto nakon objave tog članka (i mnogih drugih na tu i sl. teme) MS promjenio
stajalište o tome koji će biti default rendering mode. Po novom će default biti IE8 standards
compliant.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group