Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Razlicita pozadina s lijeve i desne strane containera.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 23.10.2007 19:32    Post subject: Razlicita pozadina s lijeve i desne strane containera. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto da i ja nesto pitam.

Zanima me kako bi vi najbolje rjesili ovaj "problem", ja imam neki nacine ali mislim da se moze puno bolje rjesit.

Kad imate centrirani "containter" ali zelite onako duguljasti header koji se proteze citavom duzinom otvorenog prozora, e sad ako bi u headeru bio gradient s ljeve na desnu, htio bi da mi izvan granica containera sa lijeve strane na repeat-x ponavlja jedna pozadina, a sa desne strane druga tako da se normalno nastavi izgleda tog gradienta koji je u headeru.
Ako netko ima ideju i voljan je pomoci bio bi zahvalan ali moram napomenut neka detaljno obrazlozi jer rjesenja "stavi dva div-a" mi nece puno pomoci. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 23.10.2007 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haj napravi u photoshopu sta zelis da vidimo kako na slici izgleda Very Happy

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 23.10.2007 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.fortis-informatika.com/head.jpg

Heder je od bijele crte do kraja ovog prijelaza preko ovog crvenog djela.
Ovaj dio di je crveno poslje bijele crte zelim stavit slikicu od 1px pa da ide repeat-x
a na drugoj strani isto ali da se repeat-x bijela pozadina.

Ako opet nisam dobro objasnio samo reci, bas mi mozak ne radi nemam ideja i sta god napravim mi sj..e nes drugo.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 24.10.2007 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovu veliku sliku staviš u body ili html:

Code:
body { background: url(slika.jpg) no-repeat 50% 0; }

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 24.10.2007 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No dobro, nema veze, ocito nisam dovoljno dobro objasnio, a i ovo sto trazim je vjerojatno ipak malo prekomplicirano pa ljudi smisle drugi nacin, ali skuzit cu ga kad tad kako napravit da radi na ovaj "moj" nacin, pa cu onda objavit tut Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 24.10.2007 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cisto sumnjam da ces nacim bolji nacin od gore ponudjenog
body { background: url(slika.jpg) no-repeat 50% 0; }
Al eto ako skontas objavi Laughing

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 24.10.2007 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja neznam jel do mene al stvarno nisam skonta šta se traži odnosno na što ste vi ponudili odgovor Very Happy (pitanje sa odgovorom i nema neke veze, ispravite me ako je do mene mada se pitanje može svakako protumačiti)

Pa bih opet pitao u čemu je problem - odnosno što želiš postići, i bilo bi dobro kada bi objasnio problem što jednostavnije i tačnije, jer dužina prozora (misliš li na visiniu il širinu), centriran container (hajde to je valjda da je stranica centrirana horizonntalno na sredinu browser-a), duguljasti header i slično ne opisuju problem dovoljno.

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 24.10.2007 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je do mene što nisam skontao odmah Smile

http://www.plan.ba/cudni-header/index.html - 2 slike sa po 1px sirine (crveno, bijelo) i absolutno pozicinirani elementi
http://www.plan.ba/cudni-header/index2.html - maratzov prijedlog sa velikom slikom (dosta jednostavnije)

Riješenje na 2 načina, ako je to to...

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 24.10.2007 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Funky trazis posao? Mr. Green ma salim se hehe

Svaka vam dala!!! Malo sam pi... jer nisam imao vremena se sam pilat oko toga, a i neka rjesenja koja sam ja bio radio uvijek bi mi jedan "detalj" sj... tako da sam odlucio radi kratkog roka rjesit to bez gradienta a kad zavrsim projekt se igrat sa time.
Iskreno nisam se nadao da ce netko rjesit to.
Ali upravo na to sam mislio i u zurbi sam mozda i malo bahato odgovorio Rolling Eyes na marantzov odgovor jer nisam stigao sam isprobat a mislio sam da to nije to, isprike decki Crying or Very sad
Ako se nadjete u puli oboje imate cugu Cheers!

A tebi funky svaka cast na trudu sto ti se dalo (meni smotanom) napravit primjer!!

Iako mi je sad bed Embarassed sto nisam sam dosao do rjesenja ali svejedno ste mi uljepsali dan Wink
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 24.10.2007 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Drago mi je kad mogu pomoći Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
matun



Joined: 19 Feb 2007
Posts: 23

PostPosted: 23.03.2008 19:51    Post subject: rendering u IE-u 7 nije dobar Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da se nadovežem na moj post http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=13015 od neki dan - ovo sve radi u FF-u (2.0.0.12) i Operi (9.26), ali u IE-u i ne baš. Priložih sliku da skužite o čemu se radi, ali ukratko - IE jednostavno zalijepi header u lijevo, umjesto da centrira sve kako je i zamišljeno.



Zna netko kako ovo riješiti?

P.S. Sretan Uskrs svima Smile
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 24.03.2008 00:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj link na html i css!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
matun



Joined: 19 Feb 2007
Posts: 23

PostPosted: 24.03.2008 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može, evo linka
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 25.03.2008 00:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

promini ovaj dio koda i sve će ti štimat
Code:
#container
{
   width:970px;
   height:125px;
   text-align:center;
   background-image: url(images/header_zuti1.gif);
   background-repeat: no-repeat;
   margin:0 auto;

}


see ya!

EDIT: i stavi css u zasebni fajl a ne u HTML!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
matun



Joined: 19 Feb 2007
Posts: 23

PostPosted: 25.03.2008 02:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:
promini ovaj dio koda i sve će ti štimat

Vid' stvarno Smile
segen wrote:
EDIT: i stavi css u zasebni fajl a ne u HTML!

Ma fk0rz, ovo je bilo čisto ekonomičnosti radi za mi3 Smile Tnx.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group