Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3D objekti u video montazi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 04.03.2008 13:55    Post subject: 3D objekti u video montazi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sta mislite u cemu su napravljene reklame npr: T-COM sto se vrte na RTL-u. U cemu je radjen telefon koji se okrece i stvara dojam tri dimenzije?

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 04.03.2008 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema se šta razbijati glavu, načina je mnogo, izabrei jedan - sigurno nećeš pogriješiti Smile
Vrlo jednostavan spoj uzmimo sa jedne strane video alatki kao sto su Nuke, After Fx, Fusion, Shake ... dok sa druge stoje 3D alati znas i sam Maya, Softimage ili striktno za takve poteze iClone Studio.
Dojam (ustvari većin tih reklama je i rađena u 3D softveru) pa ne znam da li je to dojam, dojam tj. emitiranje 3D okoline se postiže na neki drugi način, evo kombinacijom Photoshopa i Aftera, a ono što je najbolje u svemu (što volim) jeste da postoji toliko načina, tehnika., alata, softvera ... jednostavno treba pronaći najefikasniji (brži, ljepši, ekonomičniji ...), snalaženje - divota
Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 05.03.2008 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I sta bi npr. ti predlozio sa ocigledno vecim iskustvom. Konkretno i ja bi npr. postavio jedan telefon za reklamu. Da nije statican nego da se okrece tako da onaj koji gleda moze da vidi sve cetiri strane telefona.

Nesto sam probao u AfterEffects ali nesto mi je slabo islo. Em sto 3D model koji imam ne mogu importovati u After, a od onog sto mogu importovati ne mogu dobiti kvalitet kakav hocu.

Pravo nisam pametan.

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
Chaby



Joined: 19 Oct 2003
Posts: 132
Location: VG/ Kurilovec

PostPosted: 05.03.2008 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ja nemam nekog iskustva, ali pretpostavljam da ga snimiš u 3d paketu kak se okreče s recimo zelenom pozadinom ili nekaj kaj možeš keyat, i tak sejvaš ko video i importaš u AE.
Back to top
View user's profile Send private message
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2008 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preporucio bi ti da si exportiras targa ili tiff sequence iz 3d programa ( sa alphom ), mozes to napraviti u vise passeva npr. beauty pass, ambient pass, luma pass itd i onda to sve spojis u AEu, Fusionu,Shakeu ili Nukeu i napravis color korekciju..
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 21.03.2008 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

3d model možeš importirati u aftere sa pluginom Zaxwerk Invigorator. A ostalo u vezi reklama od HT-a, postupak je otprilike ovakav: telefon je napravljen u 3d softwaru (Maya, Max...) i onda se radi compositing (Nuke, shake...). Odnosno, u Nuke se ubaci 3d model i onda ga uz pomoć Motion trackinga ubacuju u reklamu te rade Colour correction i ostalo. Također se izbacuju van nepotrebni djelovi iz kadrova ukoliko ih ima etc.

Za jednostavniji posao možeš i u aftere ubaciti 3d model sa Zaxwerksom i napraviti u Afterima motion tracking i povezati ga sa 3d modelom. Još je dobra stvar u zaxwerksu što možeš koristiti kameru od aftera da ti bude lakše.
Back to top
View user's profile Send private message
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 24.03.2008 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da li ima negdje besplatan plug in Zaxwerk ali da nije demo ili trial verzija

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 25.03.2008 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema. Ili kupi ili...
Back to top
View user's profile Send private message
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 27.03.2008 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E jbg. moracu nesto da smislim

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group