Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
koliko naplatiti?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ivanna



Joined: 09 Apr 2006
Posts: 6
Location: kt<->zg

PostPosted: 09.04.2007 18:33    Post subject: koliko naplatiti? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam bila sigurna gdje da otvorim temu.. Nadam se da se admini neće ljutit.
Ugl, radim u jednoj firmici; dizajnerski nezahtjevan posao (dobijem tekst, slike, okvirno kako stvar treba izgledati) i zaista ne znam što da im kažem koliko da mi plate po jednom tom radu.
Može savjet?
..tnx..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.04.2007 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radiš u jednoj firmici? Ne kužim, radiš za plaću ili za postotak ili kako ako te plaćaju po "jednom radu"? Koliko ima tog posla, dnevno, mjesečno ... kolor, c/b?

Osim toga, o čemu se uopće radi? letak? oglas? broshura? knjiga?

Teško je dati suvisli odgovor bez ikakvih informacija ... Rolling Eyes

G.
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 09.04.2007 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:


Osim toga, o čemu se uopće radi? letak? oglas? broshura? knjiga?




Brijem da je web, ali ti je pitanje skroz na mjestu...

@ivanna: daj malo vise informacija...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ivanna



Joined: 09 Apr 2006
Posts: 6
Location: kt<->zg

PostPosted: 09.04.2007 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako ide priča.
Dobila sam honoraran posao u jednoj firmi za pomoćne dizajnerske poslove.
Radit ću karte nekih plaža (dobijem sve informacije i slike koje na karti trebaju stajati i natuknice kako stvar otprilike treba izgledati). Dakle na meni nije da izmišljam nešto novo, već radim po njihovim napucima.

Još nisam napravila niti jednu kartu (pošto sam posao dobila u petak), no direktori su me pitali kako želim da mi plate - po satu ili karti i koliko otprilike. (plaću ću dobivati preko student servisa - dakle studentica sam još, uzmimo i to u obzir)
Karte su u boji i stajat će kao bilbord na plažama.. Moj posao obuhvaća izradu tih karata u illustratoru i pripremu za tisak.

Imam 'slobodno' radno vrijeme, dolazim na posao kad mi odgovara između 8 i 16h (bitno je samo da posao obavim). Točan broj karata (ako vam je i ta informacija bitna), mogu napisati sutra, kada ih pitam, ali rekli su mi da imam dovoljno posla do 6. mjeseca.

Nisam znala što da im kažem za plaćanje, jer sve što sam do sada radila bilo je for free..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 10.04.2007 09:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidis, bio sam uvjeren da se radi o web stranici Confused

Ovako ti mogu samo nagadjati posto nisam imao prilike raditi nista slicno.

Vjerujem da ce se naci neko mudriji

Very Happy

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
cimi



Joined: 22 Mar 2007
Posts: 13
Location: Zagreb

PostPosted: 10.04.2007 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ih nezelis odrati s nekom visokom cijenom, onda je mozda najbolje da si racunas kolko potrosis za jednu kartu radnih sati i racunas si (puam napamet) 60kn po satu i tak dobis cijenu po jednoj karti... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.04.2007 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a jebiga, sad ovisi o tome kako ta karta izgleda ... da je vidim možda bi ti znao reći koliko to vrijedi ...

ovako, najbolje po satu, ako te hoće tako plaćati, ili odredi dnevnicu... ili ti sama procijeni koliko ćeš vremena gubiti po karti ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
viragomaniac



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 21

PostPosted: 12.04.2007 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!
Mislim da je najbolje naplatit po satu. Bar ce biti kolko tolko dobra procjena jer ako se radi o necem kompliciranom, potrosit ces vise vremena te ces vise i naplatiti.
Ja sam radila u jednom dizajn studiju gdje je radni sat iznosio 90 kn. Ne znam kak se drugdje krecu cijene al eto...... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ivanna



Joined: 09 Apr 2006
Posts: 6
Location: kt<->zg

PostPosted: 12.04.2007 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prekjučer sam došla do zaključka da ću ipak tražiti po satu, no ipak satnica 90kn mi se čini way too much. Ovo gdje ja radim, nije dizajnerski studio, već se bave svim i svačim..
Hvala svima na savjetima. Imate kavu/pivu/sok od prve plaće Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 13.04.2007 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemoj ići ispod 10 ojra po satu. S tom cijenom će se, vjerujem, složiti i poslodavci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 13.04.2007 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

10 eura po satu je moguće jedino u državi zagreb

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
emma11



Joined: 06 Mar 2008
Posts: 5
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2008 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko sam upoznata firme naplacuju po 100-200 kn/satu. Ovisi o cemu se radi i ovisi kakva je firma. Cijene dizajna su relativne, i mislim da je dobro ako tako ostane, jer cijena puno ovisi o tome kako to izgleda...

Ako radis revolucionarna rjesenja - naplati masno Smile haha

(Nemam problema u naplati 100 kn/satu)
Back to top
View user's profile Send private message
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2008 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bih u toj situaciji odredio neku cifru po satu ali ne pretjerano. Moj savjet je ak je mala firma oko 60kn ali ako je veca onda si dodaj jos 40kn pa ces dobiti 100. Najbolje da se upoznas s mogucnostima (financijskim) od te firme pa da se zajedno dogovorite za neku cifru koja bi tebi nešto znacila ali da njima nije preveliki trosak. Ako ti je prvi puta da tako radis , a nije onda nemoj nesto veliko naplacivati nego se uskladite Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.03.2008 07:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

60,90,100 sad bi neko triba rec 150 po satu .... maite judi Smile

iman prijatelja koji (maher^2) obradi 40 slika u photoshopu za 2h. Za taj isti posal meni triba 5 sati. A regular useru dan-dva-tri ... I da sada dodje regular user i trazi 100kn po satu za 16h rada? *phun*
Sad ce te vi rec: "nece regular user trazit 100 kn" ... OK ... a ko ce regular useru rec da je regular user? On sam sebi? yeah right Smile

Moj savjet: Nemoj se dat navlacit u price "koliko ces ti po slici ili po satu" jer su to poslovni ljudi (ako jesu) i vec imaju definirani budget koji su namjerili odvojiti za taj projekt i/ili pojedini rad. To te pitaju samo da bi ustedili i da vide mogu li te isplatit.
Reci im lipo "mislim da bi moglo bit oko 10% jeftinije od vaseg planiranog budgeta za projekt. Koliko bi to onda bilo" ? i lipo se nasmjesi (pogotovo ako si curica - onda tek pali)
Ako si bas dobrodusna i sve, skini im 20% Smile

Sta se tebe same tice i tvojih projekata: mislim da bi ti bilo najbolje procjenu o svemu dati nakon jednog prvog obavljenog projekta. Mozes se dogovorit i dobro privarit u procjeni a onda nema nazad. Neka ti daju jednu od tih karata, odradi je makar gratis i vidit ces stvarno koliko ti truda triba i vrimena. I znat ces cijenu vrlodobro. Mogu i oni falit u procjeni i bez ikakve zle namjere.

Jednom san dobija dobar savjet: "Znoji se kad pregovaras, ne kada radis" . Zato mudro procijeni koliko i kako i kad .... a za posal - to je lako. On se odradi ovako ili onako.
Back to top
View user's profile Send private message
Yoda



Joined: 07 Mar 2008
Posts: 47
Location: Čilipi

PostPosted: 07.03.2008 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pitanje je koliko su te karte zahtijevne i koliko ti vremena oduzimaju? nakon toga je vrlo jednostavno donijet računicu. znam da je najgori dio oko cijena, smislit sve nabacit dobar račun da ne ispadneš đubre ali i da se ne zajebeš.

koliko je zahtijevno?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2008 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
10 eura po satu je moguće jedino u državi zagreb

u drzavi pescenica isto! au
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 29.03.2008 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
10 eura po satu je moguće jedino u državi zagreb


fala bogu, nije Very Happy

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2008 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.)kak radis tolko i naplati.

2.)ak mozes od te firme izvuc pare neke, nafekaj ih na najvecu satnicu Very Happy

3.)pusti posao i odi na burek. cemu trosit vrijeme na karte za plazu
Back to top
View user's profile Send private message
plavi



Joined: 24 Mar 2008
Posts: 10

PostPosted: 03.04.2008 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

plaćanje po satu je u redu ako dobivaš i plaćena davanja (preko stud.servisa toga nema) mirovina&zdravstveno.
dogovori cijenu po jednoj karti: s vremenom ima mnogo načina da ubrzaš rad ali kvaka leži u tome da - ako si sposobna za učenje - ćeš s vremenom&praksom raditi i kvalitetnije, a to u cijeni po satu ne možeš naplatiti.
Jednostavno pravilo za određiivanje ispravne cijene je sliijedeće:
Što možeš naplatiti danas, a ne naplatiš, nedostajat će ti sutra.
Zato je dobro malo riskirati s prvom kartom, dogovori okvir cijene - od/do - i točnu cijenu dogovori po prvom obavljenom poslu. Poštenije je za sve učesnike, dizajn je posao koji se radi "s klijentom" a ne "za klijenta".Važno je također da na taj način dogovoriš cijeli paket ili njegov najmanji/minimalni dio. Opali cijenu i nemoj biti škrta s popustima na količinu i stalnu suradnju.
Ugovor je pravilo. Wink

_________________
A čime bi se egoisti sluižili da ne postoji opće dobro?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group