Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Plaćanje iz inozemstva

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 10.04.2008 23:27    Post subject: Plaćanje iz inozemstva Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam problema u vezi primanja novaca iz inozemstva.

Ne razumijem kako su tako visoke naknade za transakciju novaca iz banke iz SAD-a u Hrvatsku banku (navodno na $210 je naknada oko $60!?)

Trebam primiti novce iz SAD-a, ne mogu preko paypala jer još nije aktivirana opcija primanja novaca u Hrvatskoj (ispravite me ako sam u krivu i da li netko zna kada će se aktivirati?).

Western union na $210 naplaćuje $27 naknade (!!!).

Već mi je nekoliko osoba iz SAD-a i Kanade kod transakcije novaca u banku rekli da su jako visoke naknade, navodno na $210 je naknada oko $60.

Isto tako sam primio novce iz SAD-a i Južne Afrike i naknada je bila manja od $2. Tu sam ostao zbunjen i ništa mi nije jasno.
Ja imam račun u PBZ-u, tekući i devizni, imam Visa Electron karicu koja je međunarodna i ne bi trebala imati velike naknade...

O čemu ovise naknade za transakcije novaca iz banke iz SAD-a u Hrvatsku, da li razlika u naknadama ovisi o tome da li se uplaćuje na devizni račun (pretpostavljam manja naknada, manja od $2) i tekući (pretpostavljam veća naknada, tu je vjerojatno ona naknada od $60)?

Kako ste vi primali novce iz inozemstva ako ste primali? Da li je istina da su tako velike naknade za transakcije iz inozemnih banaka na devizni račun?


P.S. ja sam tu puno toga nadrobio ali nadam se da će te skužiti problem i smisao.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 11.04.2008 05:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmmm, neznam ja svaki mjesec naplacujem posao iz dezele u vrijednosti od cca 190 ojra i koliko vidim po priljevima naknada je od inozemne i nase banke (rba) po 5 ojra, za njihove "troskove" ...

ak imas devizni onda nek ti salju novce na devizni racun, cekat ces mozda koji dan duze, ali sumnjam da ce ti lupiti onak veliku naknadu

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 11.04.2008 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Booka, u kojoj si banci?

Ja sam u Zabi i situacija je slijedeća:
Ako primam ček, onda mi naplaćuju 2% iznosa čeka, ili najmanje 20kn, a najviše 250kn.
Ako primam deviznu doznaku (elektronskim putem), onda je naknada za transakciju 7,5kn bez obzira na uplaćenu vrijednost, no isplata traje dva-tri dana (nisu mi rekli zašto).

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 11.04.2008 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska ne znam zasto ti uzimaju naknadu. jedino ako nisu oni platili je tamo odakle ti salju. kod mene lova iz londona dolazi redovno na moj devizni racun. prije je bila unicredit zagrebacka banka ali posto su mijenjali je sada u unicredit bank isto ne uzimaju naknadu. koliko je dogovoreni iznos bio toliko sam i dobio. jedino kroz ujedinjenje banaka je malo potrajalo nego inace jer su se swift brojevi mijenjali.

inace mi dodje uvijek isto. to moras da rijesis sa onim ko ti placa da on plati naknadu.
npr posao od 2050 eura je bio, toliko sam i dobio.

lako ti je to rijesiti. inace transfer uzima svaka banka preko koje ide. kod nas ide london deutche bank pa unicredit zagreb pa unicredit sarajevo. i niko nije uzeo nista samo 1 KM sa deviznog na KM racun. i to je to

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 11.04.2008 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

wxyzrusmir wrote:
ska ne znam zasto ti uzimaju naknadu.


Glupo pitanje... jednako bi bilo glupo da ja tebe pitam zašto tebi uzimaju naknadu za prebacivanje sa deviznog na tekući a meni ne...

Koliko vidim ti si iz Sarajeva, što ne znači da i mi u Hrvatskoj igramo po istim pravilima iako je vlasnik banke isti... isto tako niti talijani sigurno nemaju ista pravila i naknade iako je ZB u njihovom vlasništvu... npr. kod nas nisu čak niti ime promijenili već samo logotip i malim slovima ispod naziva banke dodali su "unicredit grupo"...

Dakle, nema smisla raspravljati zašto meni ili zašto tebi...

S obzirom da je čovjek iz HR, odnosno da želi prebacit u hrvatsku banku, ja sam mu rekao svoje iskustvo iz Zabe, a 7,5 kuna je u odnosu na ono što ga traže defakto ništa... čak niti jedna kava, a jedva pola kutije cigara...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 11.04.2008 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sta si se upalio na moju izjavu kao da sam te uvrijedio necim, je---- glupo pitanje. ja samo kazem da je stavr dogovora sa onim ko te placa da plati sve naknade koje proizilaze sa inostranim placanjem i tvojom bankom. u ostalom niej jedina banka. raspitati se i onda fino skontati sa kojom ce da radi.

a ne vidim razloga ovako finom tvom odgovoru.
a to sto sam iz sarajeva nema veze sa bankom i politikom. kod nas su inace rigorozniji od vas. uzimaju na sve sto stignu. tako da su uzimali naknade i RFB malo vece nego i jedna banka.

iako je ista banka, oni stavraju politiku prema trzistu i lokaciji gdje se nalaze. kod vas su kamate na kredite mali a kod nas rezu. a ipak ljudi uzimaju kredite.

prvo neka se raspita gdje mu je bolje i onda odluci.

haj sad zdravo

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 11.04.2008 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oprosti wxyzrusmir... nisam imao nikakve loše namjere... nisam se uopće zapalio... Smile samo pričamo... a to što sam spomenuo Sarajevo nije u lošem kontekstu, samo sam skrenuo pažnju na geografski položaj, odnosno kako to može utjecati na razliku u poslovanju...
Naravno, da će čovjek odlučiti gdje želi primiti novac, a mi koji imamo iskustva mu možemo pomoći sa informacijama iz prve ruke... uostalom, čovjek je pitao, a mi mu odgovaramo...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 11.04.2008 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nije frka ska, samo kontam sto me napade hehe, a to sarajevo, za njeg anema beda. da sve utjece, nas su zajebali kako se hvb banka ujedinila i postala unicredit group da su mi pare lutale svijetom 30 dana. ali sto se tice naknade tu sam zadovoljan, ne gubim nista.

sve naj Very Happy

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 11.04.2008 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam račun u Privrednoj banci i primao sam na taj devizni račun novce iz amerike i afrike i naknade su bile vrlo male.

Ne znam o čemu ovise naknade, tj. da li su naknade manje ako je devizni račun u pitanju?

Jedan bankar iz Kanade mi je rekao da su naknade za transakciju u hrvatsku velike pa mi to nije jasno. Čija banka uopće naplaćuje naknade? Moja ili od onoga koji šalje?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 11.04.2008 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:


Jedan bankar iz Kanade mi je rekao da su naknade za transakciju u hrvatsku velike pa mi to nije jasno. Čija banka uopće naplaćuje naknade? Moja ili od onoga koji šalje?


standard je da obje strane (onaj koji salje i onaj koji prima) dijele trosak bankovnih naknada
mada ti mozes kod placanja odrediti dali ces ti troskove preuzeti na sebe ili ih uvaljati onom ko prima....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 12.04.2008 02:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da,, malo blesavo je i meni,, zaba ima dosta veliku naknadu za slanje novca, 200kn i neogranicena suma, na strani racun. pa me cudi kako je primanje 7kn a slanje 200 Smile dok u pbzu traze neki postotak, ako se sjecam od 30%. ocigledno samo u hr deru slanje novca.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 12.04.2008 06:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni ZaBa uzela $35 iz $350

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 12.04.2008 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mogu reći da redovno primam novac na zabu putem bankovne doznake (elektronski nalozi iz strane firme u banku na moj devizni) i da mi nikada nisu uzeli više od 7,5 kuna. Proces traje svega 2 dana...
Iz početka sam radio sa čekovima, no svaki ček iznad dvjesto baksa je išao na inkaso (mjesec dana čekanja i provjeravanja), a naknada je bila i do 250 kn. Brzo sam odustao...
Prema novome zakonu sam čak morao otvoriti devizni žiro račun jer sam primao honorar na koji moram plaćati porez i prirez...
Kakav je proces s uplatama na strani račune ne znam jer nikada nisam to radio, no isto imam info da je 200 kn i da je to neisplativo... Bla, bla...

Najbolje je poslati upit u banku da ti objasne sve mogućnosti uplata iz inozemstva...
Ja sam to učinio, i za divno čudo, dobio nevjerojatno brzo iscrpan odgovor iz zabe...
Da, piše upravo ono što cijelo vrijeme govorim...
Sve po 7,5 kuna... Smile

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 14.04.2008 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probati www.moneybookers.com, odlicno funkcionira i naknade su male.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.04.2008 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Probati www.moneybookers.com, odlicno funkcionira i naknade su male.


vidim da su nedavno dodali neke banke u hr za uplatu sredstva, ali kako sljaka sa spustanjem para u banku? jel to isto koristis? koja banke?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 14.04.2008 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
strija wrote:
Probati www.moneybookers.com, odlicno funkcionira i naknade su male.

vidim da su nedavno dodali neke banke u hr za uplatu sredstva, ali kako sljaka sa spustanjem para u banku? jel to isto koristis? koja banke?

Ja recimo koristim devizni racun u Medjimurskoj Banci (clanica PBZ) i to je za sad radilo ok. Sad kad sam otvorio obrt pokusao sam ubaciti i poslovni racun ali mi nikako nije prolazila banka, pa sam ispunio formular kroz support i unutar 48 sati je proradio i taj racun. Mislim da je naknada za skidanje novaca na racun nekih 2.5$ bez obzira na iznos.
Sa poslovnim racunom jos nisam probao jer ni neznam kako onda ide sa prijavom poreza.
Jel netko zna dal mogu normalno koristiti moneybookers za obrt, da ne bi kasnije imao problema s porezom?

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.04.2008 15:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
:cosmos: wrote:
strija wrote:
Probati www.moneybookers.com, odlicno funkcionira i naknade su male.

vidim da su nedavno dodali neke banke u hr za uplatu sredstva, ali kako sljaka sa spustanjem para u banku? jel to isto koristis? koja banke?

Ja recimo koristim devizni racun u Medjimurskoj Banci (clanica PBZ) i to je za sad radilo ok. Sad kad sam otvorio obrt pokusao sam ubaciti i poslovni racun ali mi nikako nije prolazila banka, pa sam ispunio formular kroz support i unutar 48 sati je proradio i taj racun. Mislim da je naknada za skidanje novaca na racun nekih 2.5$ bez obzira na iznos.
Sa poslovnim racunom jos nisam probao jer ni neznam kako onda ide sa prijavom poreza.
Jel netko zna dal mogu normalno koristiti moneybookers za obrt, da ne bi kasnije imao problema s porezom?


pa obicno kod takvih sustava postoji sigurno "vat" i ostale sekcije gdje uneses podatke za obrt, ako se dobro sjecam tako ga imam za paypal, ali nikada nisam koristio to.

ajd bas cu probati ovo sa spustanjem para. thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.04.2008 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istina,, i zaboravio sam da imam zabu reganu za slanje fundsa, pise 1.80EUR za slanje,, do 350 eura. sto je ok
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
LilaZee



Joined: 16 Oct 2007
Posts: 28

PostPosted: 28.05.2008 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima!
Vidim ovdje svasta vrijedno pise ali ne i ono sto mene zanima pa odlucih pitati, nadam se da netko od vas zna nesto o tome.
Naime, prodah jednu sliku-grafiku u Ameriku. I sad, pitah lika kako bi rijesio placanje, dal mu je Paypal ok ( rijesila bi to preko Italije) no on odgovara " United states Check" i da mu kazem puno ime i adresu di ce ga poslati. Dal on moze, i u cemu je kvaka, meni poslati check postom i ja ga kao unovcim ovdje, ne kuzim. Sta je onda s naknadama, nema ih? A sigurnost? Malo mi je to cudno. Inace sam u Erste banci, neznam kolika je tamo naknada, pitati cu, no ovdje sto sam procitala o checkovima ( da se ceka po mjesec dana na veci iznos od 200 USD) mi ne pase bas...a i naknada je velika.
Jel zna neko to za te chekove?
I da, s Paypalom nema naknade? Ili?
Sorrite sto ugnjavih oko ovog no stvarno mi treba. Lik je zapeo da to rijesimo...
Anyone?

ps- inace tu lurkam na forumu, gledam savjete, nikako da se predstavim, budem jednog dana s radovima! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 28.05.2008 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo informativno? prodajes slike a nemas neki razvijen sustav naplate?

u principu, ne bi trebala imati problema sa cekovima. samo neka je na tvoje ime i da ima sto vise tvojih podataka tipa broj putovnice ako moze ubaciti. najboljte da odes do banke i kazes da ces primiti jedan cek, mozda da kazes da ti ujak salje pare za rodjendan Smile i vidis sto ce ti reci, u principu ne moras biti korisnik banke za podizanje cekova. al opet bolje pitati.

i da, ja mu ne bi slao sliku dok nemam cash u rukama,, svi smo gledali film sa leonardom dicapriom jel Smile?

ako ti cek salje obicnom postom, zadnji cek iz usa mi je putovao jedno mjesec dana, bit ce da ide preko svih kontinenata Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 28.05.2008 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ja ću pokušati u jednom postu probati dati odgovore/pojašnjenja na pitanja/nejasnoće kroz zadnjih par postova o moneybookersima...

Moneybookersi imaju otvoren račun u Erste banci na koji možeš uplatiti sredstva koja želiš da se pojave na tvom MB računu... uplata funkcionira baš kao i svaka tuzemska uplata... MB je otvorio ovaj račun jer neke banke nisu htjele uplaćivati novac direktno njima na matični račun u engleskoj...

Moneybookersi nemaju veze sa našim porezom koji se plaća u našoj zemlji... oni pružaju uslugu transfera novaca, i tvoj novac na MB računu nije njihov i ti odgovaraš za plaćanje poreza... oni plaćaju porez samo na svoj prihod ostvaren od naplate transakcija...

Povlačenje para sa MB-a je vrlo jednostavno, a postoji nekoliko mogućnosti... vjerujem da bi svi većinom koristili povlačenje direktno na osobni devizni račun pa ću ukratko pojasniti proces...
...imamo otvoren račun na MB:
1. pošaljemo zahtjev za verifikacijom adrese prebivališta kako bi povećali osobni transakcijski limit (ako imate puno love koju treba isplatit)... forma se ispunjava direktno na stranici i nije potrebno slati nikakve papire ili preslike dokumenata... (odgovor dobijete poštom za dva dana iz njihove mađarske podružnice)...
2. Unesemo podatke o banci (naziv, sjedište, swift) i deviznom računu (iban), te osobne kontakt podatke (adresa, datum rođenja i sl.)
3. Prvo povlačenje novaca mora biti od 20$ kako bi potvrdili svoj račun i kako bi mogli nastaviti isplaćivati sredstva... znači, isplaćuje se suma od 20$ i tek kad sjedne na vaš račun Mooneybookersi potvrđuju podatke i možete krenuti povlačiti i ostale novce...
gotovo... sad ste puni love... od dana isplate sa MB-a do računa ovisi od banke do banke, a u Zabi traje 3-5 dana...

Moneybookers usluge mogu koristiti i pravne (tvrtke i obrti) i fizičke osobe... u oba slučaja povlačenje i stavljanje novaca funkcionira isto, a kao što sam prije rekao - porez je vaša osobna stvar i morate sami voditi brigu o njemu... znači, ako ste nešto prodali ili naplatiti, a kad za to primite uplatu s moneybookersa (kao i inače iz inozemstva), trebali bi napraviti obračun i uplatiti porez sukladno usluzi ili robi koji ste prodali... preporučam da se ne zajebajete s porezom jer po zakonu država ima uvid u svaku transakciju na deviznom računu...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
LilaZee



Joined: 16 Oct 2007
Posts: 28

PostPosted: 29.05.2008 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ljudi na informacijama!
Inace, nije da "prodajem slike" nego tek poceh nedavno Embarassed ... stavila sam prije par mjeseci slike na net i sad se prvi put javio lik - kupac da bi uzeo jednu grafiku. Sredit cu ja to samo eto jos sam na pocetku... Nisam do sad imala posla s inozemstvom.
Probat cu vidit sve opcije s Erste, i istrazit MB ...jer upravo tog putovanja checka mjesec dana se bojim... nije sad neka sila ali bolje rijesiti sto prije dok je svjeze... a i liku se kao zuri...
Hvala jos jednom, javim koja je bila najbolja opcija. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.05.2008 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako liku nije bed poslat cek nekom X u nekoj drzavi 'jos vecem X', preporuci mu moneybookers, neka provuce fino karticu i gotovo, cim imas pare, odmah ih spustis u banku i saljes grafiku.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
EdnaHall



Joined: 02 May 2016
Posts: 1
Location: aaaaaaaaaaa

PostPosted: 02.05.2016 07:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probat cu vidit sve opcije s Erste, i istrazit MB ...jer upravo tog putovanja checka mjesec dana se bojim... nije sad neka sila ali bolje rijesiti sto prije dok je svjeze... a i liku se kao zuri... ????

_________________
https://mydoctorbob.com/
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group