Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
rollover izbornik sa javascriptom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 11.04.2008 15:42    Post subject: rollover izbornik sa javascriptom Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima,

trebao bih napraviti izbornik koji funkcionira identično kao ovaj u rubrici news i sport na stranici BBC. radi se o listi linkova sa slikom u svakom li tagu. pretpostavljam da se radi o java scriptu jer rollover efekt ne radi ako se isključi java script u ff.

donekle se snalazim sa html-om i CSS-om, a o korištenju java scripta ne znam ništa.

našao sam neka CSS rješenja koja rade sličnu stvar jedino ne stavljaju aktivni hover efekt na prvom linku dok je stranica tek učitana u defaultnom stanju niti na zadnjem linku preko kojeg se pređe mišem.
CSS primjer 1, CSS primjer 2
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 11.04.2008 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

molio bih ako mi netko može pomoći oko tog izbornika, a ako je rješenje kompleksnije možemo dogovoriti i honorar Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.04.2008 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

može vrlo jednostavno sa css-om bez jave pa pogledaj http://www.cssplay.co.uk/menus/

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 11.04.2008 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala, odlična baza...

ali pregledao sam već puno CSS izbornika ali ni jedan se ne ponaša baš kao ovaj spomenuti na stranici BBC.

znači ima klasičan rollover efekt koji mijenja background linka i sliku u li tagu istovremeno, a hover efekt bude aktivan po defaultu na prvom linku kod učitavanja ili na zadnjem linku preko kojeg se prešlo mišem.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.04.2008 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oni na BBC-u koriste dosta jave pa vjerovatno i za ove izbornike, no sve je to custom napravljeno, nije od neke scripte sa neta pa da moš vidit.
Imaš tamo na linku koji sam ti dao i primjere sa active linkovima sa css-om, jedino ti ostaje ovaj pri učitavanju stranice, al mislim da bi se to moglo postavit kao kad radiš meni pa ti recimo otvori "home" i taj je odma aktivan, kužiš, neznam napamet sad, al bi vjerovatno našao rješenje kada bi krenia u to, za sada ti preporučam google ka početnu točku za pronalaženje načina da se to izvede i sa javom, svakako kad nađeš javi.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 11.04.2008 16:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, da... googlanje, googlanje...
ako nađem nešto budem objavio i ako to bude po volji autora...


evo jednog primjera sa javom koji se ponaša skroz slično http://www.destinedtodesign.com/gallery/

ali opet morao bih se razumjeti u javu bar malo da ga prilagodim u menu za vijesti.

jel ima na ovom forumu ljudi koji znaju dobro raditi sa javom?
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.04.2008 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma pazi, tebi java nešto odradi, to je neki kod koji ni ja ne razumijem ali pretežito ako ima nekih opcija (postavki) koje se mogu mijenjat onda to autor i naglasi, a sve ostalo je CSS i HTML. E sad tebi nebi trebao biti problem ukomponirat bilo koju scriptu u HTML ili tamo u vijesti jel sve šta imaš napravit je prominit neke dimezije u CSS-u i u HTML-u dat druge slike i text i to je to. Ako si našao scriptu sa kojom si zadovoljan onda nebi tebao imati probelma.
Btw. daj neki link pa možemo svi skupa pogledati.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.04.2008 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

java !== javascript. Java je nesto totalno deseto.

Na BBC-u koriste jQuery.

http://plugins.jquery.com/project/HoverImageText ti mozda moze posluziti, a mozes probati
i neki od ostalih popularnih javascript librarya: mootools, prototype, scriptaculous...
Svaki od njih vjerujem vec ima nesto (barem polu) gotovo sto mozes iskoristiti.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.04.2008 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
java !== javascript. Java je nesto totalno deseto.


Pardon! Ja sam pisao imajući na umu da svatko zna da govorimo o javascripti.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 12.04.2008 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala zytzagoo!

segen, javim se ovdje kad nađem nešto
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 13.04.2008 03:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:
Pardon! Ja sam pisao imajući na umu da svatko zna da govorimo o javascripti.

Nemoj dospjet u "crnu knjižicu" Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.04.2008 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
segen wrote:
Pardon! Ja sam pisao imajući na umu da svatko zna da govorimo o javascripti.

Nemoj dospjet u "crnu knjižicu" Smile


koju?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group