Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Naplata dizajna (opet pitanja)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 15.04.2008 21:28    Post subject: Naplata dizajna (opet pitanja) Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ljudi

Evo upravo sam u 2 mjeseca za jednog klijenta akumulirao posla od 6-7 A4 ili A5 izrada oglasa, dizajn i priprema i još neke flash sitnice za web.

Pošto to radim na crno, koliku cijenu je realno pitati?

Evo samo bi rekao da sam uvijek na raspolaganju kad se napravi dizajn pa prepravlja, a 2 od ta oglasa nisu bila izašla u novinama jer su u tiskari izgubili moj fajl (bar tako kažu).

Dali da i taj izgubljeni materijal naplatim i koliko bi onda to odokativno mogao naplatiti.

Znam da je ludo pitat ovakva pitanja i znam da je to slojevitije od ovako pitat na netu paušalno, ali čisto da mi kažete neki broj koliko bi bilo ok naplatiti.

Dizajn je definitivno pristojan, nije Bang & Olufsen ali je pristojno i klijent je zadovoljan.

Slušam Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.04.2008 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo info, uvijek je teze naplatiti posao koji si vec odradio, od vec unaprijed dogovorene cifre, ja se trudim uvijek dogovoriti sve, jer je kasnije kasno i vecina zavrsi "u jebote" ili "sta nije to samo next next next" itd..

onako grubo, mislim da tvoj posao ne vrijedi ispod 6soma kuna
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 15.04.2008 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajoj...ja već poslao prijedlog cijene, da se tako izrazim...

Prešalto sam tvoj iznos za ajde neću reć točno ali 50%...manje, naravno

A jebiga, čini mi se tip ok i nadam se da ćemo duže surađivat, na mjestu je i nije komplikator a takvi su rijetki, pa valjda da sad ne bude problema oko cifre i eto ja hepi...

E samo bi pito koje je tvoje mišljenje oko;

dobiješ ponudu za dizajn i prijelom
napraviš
pošalješ
prepraviš
standarna procedura...nakon par ispravaka finaliziraš
šalješ u tiskaru

i nakon 2-3 dana tiskara zove joj zagubio se fajl a broj je već vani

Šta sa tim? Meni nekako neka etika govori da bi trebalo to bit piši kući propalo, ali opet - ja sam svoje odradio...

Hm.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.04.2008 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa po dosadasnjem iskustvu, ti bi trebao naplatiti svoj rad, to sto to nije objavljeno zobg necije greske, to neka klijent vidi za neku naknadu. makar bi bilo u redu da tvoj posao bude placen u minimalno 70% dogovorene cijene.

zamisli kod frku, odes kod frizera da ti slozi zurku da vecernji koncert, na kraju sisanja zove te kolega i kaze da je koncert odgodjen ili sto god.. kaj ces reci frizeru? jebga,, stari, ne idem nigdje Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 15.04.2008 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
zamisli kod frku, odes kod frizera da ti slozi zurku da vecernji koncert, na kraju sisanja zove te kolega i kaze da je koncert odgodjen ili sto god.. kaj ces reci frizeru? jebga,, stari, ne idem nigdje Smile


Odmah glavom u zid... Smile

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 16.04.2008 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tomei wrote:
...i nakon 2-3 dana tiskara zove joj zagubio se fajl a broj je već vani

Šta sa tim? Meni nekako neka etika govori da bi trebalo to bit piši kući propalo, ali opet - ja sam svoje odradio...


Posal si odradija zar ne? A on, ako placa tiskari inace, neka mu kompenziraju gubitak.

Vazno je da imas dokaz da si odradio svoj dio dogovora:
Mail koji si im poslao, potvrdu da je mail procitan sa njihove strane, radni dokument u AI/CDR/whatever, PDF sa modified date i sl ...

Ako nije izasao zbog "zagubljenog" maila ... i to skuze 2 dana poslim ... mislim - WTF ?
Back to top
View user's profile Send private message
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 16.04.2008 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto oborio mi cijenu za 200e još...

I šta reć? ništa.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 16.04.2008 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drugi put trazi odmah 200€ vise od onoga sta zelis.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 16.04.2008 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

početničke "greške" ako ih tako mogu nazvat, jel ipak se na tome učiš, imaš iskustvo više.
Eto na kraju si ipak dobro prošala.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 16.04.2008 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OT: :cozz: daj riješi sajt sa fotkama da iman šta gledat, please....

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.04.2008 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:
OT: :cozz: daj riješi sajt sa fotkama da iman šta gledat, please....


da,, to je ideja Smile
ali nazalost, ide polako Sad bude brzo
thanx na podrsci Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 16.04.2008 17:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A da..valjda je to škola...ne znam koliko još ovakvih školovanja će bit ali slijedeći put padam taj sat sigurno

Ja ne kužim, dali svi ljudi za koje ja radim recimo se tako pogađaju i kad odu van na cugu u birc, ili kad kupuju po gradu?

Kao, može jedan makijato.

Može, 10 kuna.

Jao frende...evo ti 7, tu sam svaki dan pijem kod tebe a i znam za koliko nabavljaš, nemoj me sad pljačkat, evo ti 7 i ok smo.

Ili da mi netko da narudžbu i ja napravim pola, pola slika i teksta recimo ne stavim i kažem im "ma dajte ajde ovako je dobro, šta će vam sav taj tekst i slike, dovoljno je i ovako".

Ne kužim, ali idemo dalje. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.04.2008 17:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cinjenica je da ako se ne postavis odmah kako spada,, ljudi te zele iskoristiti. neki ne cijene tvoj trud, neki mozda ni nemaju para a hoce "najbolje" na svijetu. e sada.. stvar je tvoje odluke. ako ti treba kronicno para, prisiljen si spustit se na tu razinu.

a ako, zagrizi prst, i odi u kino sa nekim i bar ce ti dostojanstvo i ego biti u zelenom Smile bolje dva posla dobro odradjena nego 5 iz kojih izlazis izmlacen Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 16.04.2008 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
cinjenica je da ako se ne postavis odmah kako spada....


definitivno, ja sam za prvi posal puka cijenu ko da sam profi i sve je bilo ok (malo bezobrazno al odlučno, mada ja to tako nebi to definirao), kasnije sam kako sam se razvijao skužio stvarne vrijednosti mojih radova i prema tome određivao cijenu.
Nikada, ali baš nikada nisam razmišljao o mogućem nekakvom za**bu i prema tome nije mi se takav nikada (hvala Bogu) ni dogodio.

Važna je i procijena klijenta. I još nešto......dok ne odobri ponudu i preda sve materijale (odnosno, potrudi se oko svog ulaganja), nema početka bilo kakvog rada.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
dajajde



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 12

PostPosted: 17.04.2008 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima, da ne otvaram novu temu slicnog pitanja, pitat cu ovdje, zanima me koliko bi bila prosjecna cijena dizanja za majicu?
Jednobojni otisak, tiskano ce biti sitotiskom, oko 50-80 majici.
Znam da je malo informacija, ali me zanima onako odprilke, prosjecne cijene.
Hvala
Back to top
View user's profile Send private message
dajajde



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 12

PostPosted: 18.04.2008 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nitko ništa??
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 18.04.2008 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajajde wrote:
Nitko ništa??


Slobodno otvori novu temu jer se uveliko razlikuje naplata (dizajna?) majice i gore navedenog, a uz sve probbli će još dosta ljudi pitati isto Smile
(ps ja ti ne mogu baš pomoći jer je tu u BiH prilična razlika u cijenama)
Pozz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 18.04.2008 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajajde wrote:
Nitko ništa??


Pukni cijenu po osjećaju, koliko si radia i kakva je kvaliteta dizajna, sam procjeni, nebi rekao da tu ima neki cijenik, a možda i ima, ko zna. Ja bi ovako kako sam ti rekao.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
dajajde



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 12

PostPosted: 19.04.2008 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group