Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Savjet Photoshop

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
S0nic



Joined: 21 Apr 2008
Posts: 5

PostPosted: 21.04.2008 21:49    Post subject: Savjet Photoshop Add user to your forum ignore list Reply with quote

Totalni sam noob sa photoshopom, pa bi molio objasnjenje kako da napravim sljedece izmjene na slici....

kako da ubacim ovako zastavu u sliku, kao sta je na ovoj slici u
gornjem lijevom kutu



htio bih da ima efekt "sjene" znaci zastava kao sjena (prozirna) isto tako kako da
ubacim zastavu na brod kao sta je na ovom svemirskom brodu ubacena i kako da nadjem ovakva slova kao sta pisu preko slike "Hungarian..."....

i kako da pišem slovima po slici a da mi font bude kao sta "zeus" na ovoj
donjoj slici je bi recimo napisao drugu riječ...

Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 22.04.2008 00:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za zastavu, znaci copy+paste :), smanjis opacity iznad layera i malo zbrises sa Eraserom sa hardnessom na 0% (desni klik za postavku). Inace se radi maskama ali kad si vec totalni noob, necemo o tome.

Zastavu stavit na brod: Znaci smanjujes i rotiras (CTRL+T) tako da udje u onaj dio i onda stavis blending mode (nalazi se iznad layera gdje je rijec Normal) na odgovarajucu opciju, eksperimentiraj, ali overlay, soft light, hard light, nesto od toga bude. Dodan je jos inner shadow u blending opcijama tog layera.

Slova iliti Font nadjes na sajtu poput dafont.com pod kategorijom Fancy - Destroy. Pogledaj i druge poput Eroded..efekte fontu (i bilo kojem drugom layeru) dodajes sa desnim klikom na layer i zatim Blending Options.

Slova pises text toolom, rotiras i mjenjas velicinu po zelji, a da izgleda tako kao sto izgleda dolje je opet sa blending modovima (iznad layera).

Ovo su bas jako pocetnicke stvari tako da ti predlazem da se bacis na tutoriale.

Eto to je nakratko to. Pozdrav.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 22.04.2008 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još se netko navukao na ogame? koji uni? Cool

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
S0nic



Joined: 21 Apr 2008
Posts: 5

PostPosted: 22.04.2008 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy hvala na pomoći, ja sada moram riječ po riječ pratit jer baš i neznam di je koja funkcija , potrudit ću se pa javim rezultate Smile
Back to top
View user's profile Send private message
S0nic



Joined: 21 Apr 2008
Posts: 5

PostPosted: 22.04.2008 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
još se netko navukao na ogame? koji uni? Cool



igram ja ogame dugo ovo je za us server , na ba uni1 na us uni1
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 22.04.2008 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joj sjećam se UNI1, ja sam bio u gamer savezu, ali smo pobrali banove zbog vrijeđanja admina... Very Happy

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
S0nic



Joined: 21 Apr 2008
Posts: 5

PostPosted: 22.04.2008 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Joj sjećam se UNI1, ja sam bio u gamer savezu, ali smo pobrali banove zbog vrijeđanja admina... Very Happy


farme Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 23.04.2008 19:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

S0nic wrote:
joj meni nista nije jasno, otvorim novi document i kako u njega da ubacim sliku i kako da onda na tu sliku stavim copy/paste sliku zastave sa drugog faila, za pocetak toliko... Crying or Very sad


možda bi bilo nabolje da nagovoriš nekog da ti to sredi...
ako ne kopaj malo po photoshop tutorialima - stvar nije strašno komplicirana - netko bi ju napravio u 15 minuta - ali ako si teški početnik moglo bi dosta potrajati dok složiš to što si zamislio.
osim ako nemaš veliku želju da to sam napraviš digni ovdje slike sa svim elementima, dobro objasni što bi htio i netko će sigurno složit...
ipak je u korisne, da ne kažem dobrotvorne, svrhe Wink

EDIT dragi admini kako mi je uspjelo odgovoriti liku na upit a da odgovor bude prije njegovog?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
S0nic



Joined: 21 Apr 2008
Posts: 5

PostPosted: 23.04.2008 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj meni nista nije jasno, otvorim novi document i kako u njega da ubacim sliku i kako da onda na tu sliku stavim copy/paste sliku zastave sa drugog faila, za pocetak toliko... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 23.04.2008 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj se jojo prestani zajebavati sa time and space continuumom... Very Happy

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 23.04.2008 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

S0nic wrote:
joj meni nista nije jasno, otvorim novi document i kako u njega da ubacim sliku i kako da onda na tu sliku stavim copy/paste sliku zastave sa drugog faila, za pocetak toliko... :cry:

Jednostavno drag and drop s jedne slike na drugu ili izaberes sve skupa sa CTRL+A, onda kopiras sa CTRL+C, otvoris novu sliku, CTRL+V pa onda mjenjas velicinu i rotiras sa CTRL+T.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group