Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoć oko kineskih znakova

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shinobi.kid



Joined: 30 Apr 2008
Posts: 1

PostPosted: 30.04.2008 07:58    Post subject: pomoć oko kineskih znakova Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobar dan, novi sam na forumu pa nisam baš pretjerano tražio ima li već kakav topic slične problematike. ako ima, molim da mi oprostite.

naime, trebao bih pomoć vas dizajnera. trebao bih napisati u photoshopu/illustratoru/indesignu nešto na kineskom (nije bitno, samo da se vidi da su kineski znakovi) ali to mi nikako ne uspijeva pa bih vas zamolio da mi kažete princip. posljednji put kad sam instalirao neki kineski font na kompu photoshop mi se neprestano rušio kod paljenja. zato vas molim da odgovorite na slijedeće:

1) koji font koristiti?
2) kako podesiti settingse da mi uistinu prikazuje kineske znakove u PSu, a ne neki zamjenski obični font? (jer vidim da postoje neki fontovi tipa "Kozuka" za koje mislim da su istočnjačke-piktogramske naravi)
3) predložite nešto sami ako imate iskustva s kineskim/japanskim/aramejskim/inim pismom.

hvala unaprijed i pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2008 08:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogu ti samo reci kako se to radi u corelu, pa ako ces to na neki nacin moci primjeniti u programima kojima radis - odlicno.

dakle, u liniji naredbi odaberes Text i onda writing setings - word language i odaberes kineski/japanski ili koji vec. odaberes font koji podrzava te znakove (times, ariel, courier defaultno podrzavaju SVE kodne stranice, a ima ih jos (proguglati radi vise informacija)).
i to ti je to. tada ces imati tj. tada ce ti ispisivati njihove znakove.

tako ja bar radim i sve sljaka. bas nekidan sam imao nesto na arapskom (izludilo me sto moram sve s kontra strane - s desna na lijevo)

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 08.05.2008 01:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Epson kanji ili Morisawa OTF su solidni fontovi za japanski jezik.

Valjda imas instalirano u win podrsku za azijske jezike!?

U PS-u se ne moze pisat pune znakove (bar kod mene ne japanske) pa zato pisem u nekom text editoru pa kopiram u PS.

Upalis text editor, prebacis jezik na recimo japanski, desni klik unutar editora (notepad) i izaberes "open IME". Sad ti tipka u japanskom (hiragana). Utipkaj "hikouki" i nakon toga ne diraj na tipkovnici nista. To ti je sad napisano u hiragani. Ako klikes "space" onda se to prebacuje i kanji (kineski znakovi u japanskom jeziku). Nekad ti automatski to prebaci u odgovarajuce znakove a nekad ti izbaci meni da izaberes odgovarajuce znakove jer vecina znakova ima vise znacenja. Postat cu ti slike ako bude potrebno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group