Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Sportnet.hr

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marin_SMD



Joined: 15 May 2008
Posts: 3

PostPosted: 15.05.2008 17:00    Post subject: Sportnet.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav ekipi na forumu, evo nakon dugo vremena i puno znoja osvanuo je i novi Sportnet.hr, pa bacite pogled malo i nemojte biti previše grubi. Very Happy

Sportnet.hr

Osim potpuno novog dizajna na siteu je odrađen ogroman posao i u samoj strukturi, primjerice statistika Hrvatske nogometne lige automatski se vodi iz svake odigrane utakmice, posebne stranice svakog kluba prve lige sa statistikom, svaki igrač ima svoju stranicu i svoju osobnu statistiku itd. Ima puno toga za istražiti, teško je sve vidjeti na prvi pogled.

Ima još par stvari koje treba malo doraditi, a dosta se toga još priprema tijekom ovog mjeseca.

Hvala svima koji odvoje malo vremena za test i odgovor.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 15.05.2008 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svakako je značajan pomak i poboljšanje u odnosu na prošlu verziju.

evo par primjedbi:

1. što se tiče tipografije, čemu toliko različitih fontova? ima ih barem 4 različita. s te strane, ne doima se profi.
2. pusti malo naslove tj. ispise vijesti da "dišu" tj. slobodno ostavi malo već okomiti razmak tj. prored između njih jer time značajno dobivaš na preglednosti, uočljvije je, lakše za čitati i nedoima se natrpano kao sada, a ti time ne gubiš značajno na prostoru.
3. meni osobno, a vjerujem da nisam jedini, ove sitne kose štrafte u headeru koje se protežu preko pola ekrana na rezolucijama s 768 px visine (koje su većinske) nisu nimalo simpatične... jednostavno bodu u oko, pogotovo dok se skrola.

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Obelix



Joined: 03 May 2007
Posts: 22

PostPosted: 15.05.2008 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo offtopic ako smijem: jel se ove kobasice od ID attributa, koje viđam i na drugim web stranicama, mogu zamjeniti id-evima po svom izboru ili ih ASP zbog nekog razloga uvijek rewrite-a u taj dugački oblik?

_________________
If you can't make a mistake, you can't make anything.
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 16.05.2008 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobar sadržaj i funkcije pravo, al dizajn i nije nešto za portal tipa sportnet.hr mislim da vam treba moderniji dizajn/dizajner

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Marin_SMD



Joined: 15 May 2008
Posts: 3

PostPosted: 16.05.2008 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yozzzo wrote:
svakako je značajan pomak i poboljšanje u odnosu na prošlu verziju.

evo par primjedbi:

1. što se tiče tipografije, čemu toliko različitih fontova? ima ih barem 4 različita. s te strane, ne doima se profi.
2. pusti malo naslove tj. ispise vijesti da "dišu" tj. slobodno ostavi malo već okomiti razmak tj. prored između njih jer time značajno dobivaš na preglednosti, uočljvije je, lakše za čitati i nedoima se natrpano kao sada, a ti time ne gubiš značajno na prostoru.
3. meni osobno, a vjerujem da nisam jedini, ove sitne kose štrafte u headeru koje se protežu preko pola ekrana na rezolucijama s 768 px visine (koje su većinske) nisu nimalo simpatične... jednostavno bodu u oko, pogotovo dok se skrola.


Hvala yozzzo na konstruktivnoj kritici. Onaj stari Sportnet što se tiče izgleda nije bio moje djelo i nerado ga se uopće prisjećam, ali silom prilika bio je takav kakav je bio. Bilo pa prošlo, srećom.

1. Što se različitih fontova tiče, pretpostavljam da misliš na veličine fontove, budući da se svuda koristi samo Tahoma, ali ovisno o potrebi (naslov, tekst, vezane vijesti) moralo je biti nekoliko različitih veličina. Ne možeš ne istaknuti naslov, a ne možeš baš imati ni tekst u nekom malom fontu, smatrali smo da je potrebno imati čitak tekst i jasan naslov i ovo nam je bilo zadovoljavajuće rješenje.

2. Razmak između redaka teksta je dosta veći nego što je bio na starom siteu, a i font je veći pa se barem meni čini da se tekstovi sada čitaju bez problema. Razmaci među naslovima vijesti možda su mogli biti veći, no htjeli smo na naslovnici prikazati određen broj vijesti, budući da dnevno objavimo oko 50 vijesti i one brzo cirkuliraju.

3. Ovdje ne znam što bih odgovorio, vjerojatno se radi o subjektivnom dojmu budući da nisam od nikoga drugoga dobio sličnu primjedbu. Confused Isto tako, moram reći da kod sebe ne vidim taj problem sa skrolanjem, možda se on javlja kod rezolucije 1024x768, ali opet nitko mi to nije spomenuo dosad.

Hvala još jednom na kritici, nadam se da će još netko dodati koju riječ i da neće ostati samo na ovih par postova. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Marin_SMD



Joined: 15 May 2008
Posts: 3

PostPosted: 16.05.2008 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fun.ky wrote:
Dobar sadržaj i funkcije pravo, al dizajn i nije nešto za portal tipa sportnet.hr mislim da vam treba moderniji dizajn/dizajner


Baš ti hvala! Laughing Zahvaljujem također na kritici, iako bih naravno volio da si to malo pojasnio, ovako teško može proći pod konstruktivnu kritiku. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group