Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
LOŠA KVALITETA u Premiereu-ZAŠTO?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maraja



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 6
Location: Požega

PostPosted: 16.04.2008 18:37    Post subject: LOŠA KVALITETA u Premiereu-ZAŠTO? Add user to your forum ignore list Reply with quote

prije sam radila u pinnacleu 10 i kvaliteta koju sam dobila bila je vrhunska- malo bi bilo lošije kada bi spržila direktno na dvd. imai canonovu XM2 kameru i stvarno je odlična.
prešla sam na adobeov production premium i video koji dobijem ima užasnu kvalitetu- probala sam sve moguće kad sam eksportala u AM encoder, ali na TV-u su mi one grozne crtice kod pomaka, kod prijelaza slika se pretvara u kockice, a o samoj kvalitet slike da ne govorim- kao da sam stavila blur (inače se na izvornu sliku možeš porezat koliko je oštro). što da radim????
jel mi može netko reći kakve da postavke napravim jer mi treba profesionalna slika-HITNO.
već kasnim s isporukom projekta
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
spacestrudel



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 13
Location: Čakovec

PostPosted: 21.04.2008 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zvuči ko da je kriv encoder. Meni se to dešava pri odabiru krivog codeca i upravo se ista stvar dešava. Ako ti nije kasno napiši koje postavke koristiš.
Back to top
View user's profile Send private message
maraja



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 6
Location: Požega

PostPosted: 21.04.2008 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa napravila sam u pinnacleu na kraju cijeli projekt, naravno da sam kasnila s isporukom. već sam mislila da mi se nitko nece javiti-
video je capturiran u pinnacleu jer mi nesto steka u premieru kad usnimavam- mini DV, PAL standard, AVI format.
u premieru sve to lijepo izgleda- idem u AME i tamo napravim ove postavke (negdje sam procitala da je tako najbolje):

format: mpeg2-DVD
PAL high quality
qualiti podesim na 5
fps= 25
field= upper
bitrate encoding: VBR- 1 pass
TARGET BITRATE: postavim tako dok mi ne pokaže da zauzima oko 4,5 GB -> jel to OK? nisam baš da se razumijem u to
M frames=3, a N fr=12

AUDIO:
pcm, 16 bit, 48 kHz

MULTIPLEXING: none

označim i deinterlace

to traje dosta dugo....
slika koju dobijem na monitoru je savršena

onda učitam sve u encore kao asset- zatim napravim timeline itd.
i kada gradi projekt ponovno radi transcoding- jel to uvijek tako ili...
mislim da je tu problem- kad stavim da dvd slika jako trese i nije za gledati. često mi se pojavljuje neka PGC error
jel zan netko što o tome

inače video je oko 1 h i 15 min- najviše- toliko mi stane u pinnacleu na dvd s najvećom kvalitetom

hvala na svakoj pomoći
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
spacestrudel



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 13
Location: Čakovec

PostPosted: 23.04.2008 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nažalost nisam tolko upoznat s procesom da ti pomognem, pretpostavljam da kužiš više od mene pa ti ne mogu pomoći.
Back to top
View user's profile Send private message
CVIJETjeROSNO



Joined: 11 May 2008
Posts: 3

PostPosted: 11.05.2008 17:39    Post subject: adobe Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja svaki video koji radim radim u premjeri.
fildove je vrlo jednostavno izbjeci. i ja sam ih imao kada sam bio na pocetku.
mislim da enkoderi nisu potrebni samo rekompresujuci sliku kvare joj kvalitet.
ko premjere je fazon da na pocetku pravljenja dokumenta pogodis peformanse kamere, mislim kako je snimljeno tako da kasnije nema onih fildova ili resica na rubovima.
oni se mogu izbiti tako ali ima i jos nacina. filterima kod samog izbacivanja materijala na dvd i td.
Back to top
View user's profile Send private message
CVIJETjeROSNO



Joined: 11 May 2008
Posts: 3

PostPosted: 11.05.2008 17:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i da pusti pancle to je uzas.
ima i drugih programa koji se slazu jedan sa drugim adoba je zakon vjeruj mi
Back to top
View user's profile Send private message
CVIJETjeROSNO



Joined: 11 May 2008
Posts: 3

PostPosted: 11.05.2008 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je lako za napraviti
samo ima ja jos pitanja sta radis
u procesu pravljenaja
Back to top
View user's profile Send private message
maraja



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 6
Location: Požega

PostPosted: 23.05.2008 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam ja da je adobe zakon, sad kad sam skuzila sta se sve moze, osjecam se vrlo nesretno zbog toga sto ne mogu dobiti dobru kvalitetu.
ne znam je li mozda problem u tome sto nemam video karticu u kompu. stvarno ne mogu dokucit sta bi moglo biti , jer i kad eksportam potpuno neobradjen video, slika takodjer bude očajna (neprestano trse, i jako je razvodnjena)- to mi se s istim video ne događa u pinnacleu.

ajde molim vas da mi netko pomogne, jer mi stvarno treba profi kvaliteta.

i da sta trebam s postavkama kamere kad usnimavam? stavim pal-avi-25fps... ili?

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group