Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nemam zvuka na sajtu?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 19.06.2008 17:48    Post subject: Nemam zvuka na sajtu? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem je sljedeci. Na web stranicama sve radi OK. Onda je klijent to zelio kao promotivni CD da poklanja. Malo sam prepakovao sajt, bacio na CD sa autorun-om i onda nastaje problem.

U IE nema tona na flash-u koji reprodukuje muziku sa glasom (MP3) dok Flash sa FLV (filmicima normalno radi), a takodje stalno se podize onaj njegov Allow.... i ActiveX za java script.

Napominjem da u Mozilli sve funkcionise. Gdje je problem drugari? Ili neko drugo konstruktivno rjesenje.

Sajt je radjen u html i css (Dreamweaver)

P.S. Znam da bi Najbolje bilo sve odraditi u Flash-u, ali...

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 20.06.2008 01:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj u Flashu pod publish settings promijeniti Local playback security možda pomogne
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 20.06.2008 07:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probao ali problem i dalje ostaje isti, jos uvijek nemam rjesenje. Sranj....

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 20.06.2008 08:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeka_rs wrote:
Probao ali problem i dalje ostaje isti, jos uvijek nemam rjesenje. Sranj....


ima jedna zackoljica s IE... e sada Surprised)) potrazi ma MSDN imas jednu liniju coda koja IE-u govori da moze lokalno vrtiti sajt bez sigurnosih ogranicenja (tak tam trazi) ja sam jednom imao problema s tim, pa sam onda nekako dosao do tog rjesenja....

a sada kako ide ta linijica koda neznam... tj. zaboravih

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 20.06.2008 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jos uvijek stojim na istom - ne mogu pronaci rjesenje

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 20.06.2008 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ko što si napisao , napravi prezentaciju u flashu...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group