Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dobar VS Los Dizajn

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2008 10:32    Post subject: Dobar VS Los Dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji su za vas primjeri dobrog a koji loseg dizajna u hrvatskoj. Sto je za vas totalni promasaj a sto bi mogli pohvaliti.
Pitam to jer me bas zanimaju misljenja od pravih dizajnera Razz
nadam se da nije pre glupa tema
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 26.06.2008 17:33    Post subject: Re: Dobar VS Los Dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

route2 wrote:
Koji su za vas primjeri dobrog a koji loseg dizajna u hrvatskoj. Sto je za vas totalni promasaj a sto bi mogli pohvaliti.
Pitam to jer me bas zanimaju misljenja od pravih dizajnera Razz
nadam se da nije pre glupa tema


zašto samo "u hrvatskoj" ?

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2008 11:17    Post subject: Re: Dobar VS Los Dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jabba wrote:
route2 wrote:
Koji su za vas primjeri dobrog a koji loseg dizajna u hrvatskoj. Sto je za vas totalni promasaj a sto bi mogli pohvaliti.
Pitam to jer me bas zanimaju misljenja od pravih dizajnera Razz
nadam se da nije pre glupa tema


zašto samo "u hrvatskoj" ?


pa posto zivimo u hrvatskoj zanimalo me bas hrvatsko misljenje o hrvatskom dizajnu...
evo tema je vec pogledana oko 200 puta a niko nista ne napise.. kaj sam nes krivo rekao ili predlozio ili kaj Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2008 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lose si postavio pitanje.
Tema uopce nije glupa, ali pitanje jest.
Koji dizajn? Graficki? Industrijski?

Za pocetak, malo je design-a u samom uzasnom hrvatskom prijevodu; "dizajn".
Zatim, pravog design-a je u Hrvatskoj zapravo jako malo. Ja osobno vecinu ovoga sto autori web stranica nazivaju dizajnom, a zapravo je najcesce hrpa 1000 puta preokrenutih layouta, uopce ne bih nazvao dizajnom. No u danasnjem drustvu i to spada u domenu subjektivnih dojmova.

Ima i dobrih primjera i pravih designera. Cak designer umjetnika. Ali ne znam koga bih ti sad spomenuo...

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2008 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adambar wrote:
Lose si postavio pitanje.
Tema uopce nije glupa, ali pitanje jest.
Koji dizajn? Graficki? Industrijski?

Za pocetak, malo je design-a u samom uzasnom hrvatskom prijevodu; "dizajn".
Zatim, pravog design-a je u Hrvatskoj zapravo jako malo. Ja osobno vecinu ovoga sto autori web stranica nazivaju dizajnom, a zapravo je najcesce hrpa 1000 puta preokrenutih layouta, uopce ne bih nazvao dizajnom. No u danasnjem drustvu i to spada u domenu subjektivnih dojmova.

Ima i dobrih primjera i pravih designera. Cak designer umjetnika. Ali ne znam koga bih ti sad spomenuo...


imas pravo postavio sam pitanje krivo. konkretno sam mislio graficki dizajn, tj logotipi . npr. : Kraš, Podravka, Dukat , Ledo, karlovacko ozujsko pan, Nova tv , Hrt, Z1 , otv Very Happy ... uglavnom svega cega se mozete sjetiti. ali bas VASA misljenja. tipa zasto se vama ne svidja , kako bi Vi mozda napravili to ...
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2008 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ti bi sad cijelu studiju...

Po meni je jedan od najkvalitetnijih dizajnerskih studija u Hrvatskoj upravo ona Ljubičićeva studija nacionalnog identiteta. Sigurno ima najkvalitetniji background. Naravno, dobre stvari u Hrvatskoj ne prolaze ili ne prolaze uopce, pa sve sto je ostalo od te ideje su zapravo derivati i plagijati. Izuzev nekoliko segemnata koje je sam Ljubičić dotjerao do kraja. Kao npr. nekadasnji HRT...i dosta stvari baziranih na sahovnici. Njegovih...

Bruket&Zinic ponekad naprave vrhunske stvari, ali meni osobno idu na zivce zbog politickih i ekonomskih implikacija.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 27.06.2008 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobar dizajn

Lijepa boca, cool oblik, fora izgled, baš predobar filing držati novu bocu u ruci

Loš dizajn
i

Ništa novoga, piva ko piva. Pogotovo Q-pack koji je presocijalan. Što se tiće ovih staklenih, veliki zajeb su napravili s forom da je razlika u visini između karlovačkog i žuje nekoliko milimetara te zbog toga se moraju striktno razdvajati po gajbama. Pravi pain in the ass distributerima cuge po birtijama...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 27.06.2008 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobar dizajn

Ulola sapuni

dizajn : Elevator, Split

Sinjorina smokva dzem

dizajn : studio Cuculic, Zagreb

I sapuni i dzem imaju gro konkurencije, tako da se ulola i sinjorina nekonvencijalnim
pristupom oblikovanja ambalaze isticu na policama. Osobno kupujem i jedan i drugi
proizvod.. privukla me naravno ambalaza, ali da je proizvod bio koma tesko da bih
proizvod kupila jos koji put...

A aromatica i sms pucaju na konvencijalni pristup: neinventivno, dosadno i stereotipno..
Boris d blejd je elaborirao u jednoj emisiji Pola ure kulture da je inspiracija za etiketu
dzemova bilo :tko je imao prste u mom dzemu..ili tome slicno i na kraju je rezultat ova
etiketa...otisci prstiju na etiketi...e pa rezultat je lejm Rolling Eyes Sto se tiche kvalitete proizvoda...
pojma nemam, bili mi gadni pa ih nisam kupila Twisted Evil




Losh dizajn


Aromatica sapuni

dizajn: ?

Sms dzem

dizajn : Studio international, Zagreb


I da mainstream proizvodi su ovdje da ih kupuje mainstream masa, marketinski "strucnjaci"
odlucuju sto che "babe od 50" kupovati, a sto ne... njah...lobotomija

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 27.06.2008 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nedavno sam stavio u visitor's news
http://www.smashingmagazine.com/2008/06/02/beautiful-and-expressive-packaging-design/
Nije hrvatski ali definitivno može...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 27.06.2008 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

baš sam malo proguglao, što se tiče hrvatskog dizajna,...

http://www.studio-international.com/
hrt, optima, sms, jedni od meni najbolje napravljenih hrvatskih logoa, ako neke vec nisu zamijenili...

i bruketa&zinic imaju dosta dobre neke stvari

al niti jedan od tih studija tj solo dizajnera ili wtf nema svoju pravu stranicu na kojoj ces moc nes vidjet, kolko ja vidim iz prilozenog Mad b&z u izradi, ovaj studio-internešnl neide nikamo dalje :p

ah....

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 27.06.2008 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jabba wrote:
baš sam malo proguglao, što se tiče hrvatskog dizajna,...

http://www.studio-international.com/
hrt, optima, sms, jedni od meni najbolje napravljenih hrvatskih logoa, ako neke vec nisu zamijenili...

i bruketa&zinic imaju dosta dobre neke stvari

al niti jedan od tih studija tj solo dizajnera ili wtf nema svoju pravu stranicu na kojoj ces moc nes vidjet, kolko ja vidim iz prilozenog Mad b&z u izradi, ovaj studio-internešnl neide nikamo dalje :p

ah....



Pogledaj ovdje :

http://dizajn.hr/#pretrazivanje
Imas i Bruketu i Borisa d blejda... i jos puno zanimljivijih likova Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group