Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomoć oko kompa

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 30.06.2008 18:08    Post subject: Pomoć oko kompa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, namjeravam kupovati računalo, međutim, nisam se dugo 'bavio' sa hardwareom (imam athlon 1600+ xp). Da li netko ima volje složiti nekakav komp do 7000 kuna (bez monitora) i koji bi monitor bio najbolji za 2000 kuna. Koristi se fotosop, corel, da bude cim brze, uvijek imam brdo programa otvoreno, hehe Smile dakle, neki best buy ako netko ima volje, neka pomogne... hvala! Ili je bolje kupiti laptop? Nije da mi nešto ekstra treba laptop, samo pitam Smile

I da, koliko otprilike vrijedi ovo:
amd athlon 1600+xp
768 mb rama
40gb disk + 80gb disk
monitor samsung 17" 795df
ati radeon 7500
relativno nova pržilica - sony Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 01.07.2008 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aj F1, F1 Smile

edit: nesto sam pokusao sam, trazio po forumima, pa recite dal valja Smile

PU INTEL Core2Duo E8400 BOX, s. 775, 3.00GHz, 6MB c., FSB 1333MHz, 64 bit, DualCore
MBO GIGABYTE EP35-DS3R, iP35, DDR2, zvuk, G-LAN, S-ATA, PCI-E, s. 775
Kućište SHARKOON Avenger Economy-Edition, MIDI, crno, bez PS
VGA PCI-E SAPPHIRE ATI RADEON HD 4850, 512MB DDR3, DVI, HDTV
Napajanje 500W, SHARKOON SHA550-12A, ATX2 v2.2
DVD±RW SAMSUNG SH-S223F, 22x, crna, SATA, LightScribe, Dual layer, DVD-RAM, bulk
HDD 320.0 GB SAMSUNG, SATA, 16MB c., 7200 okr/min, za desktop
2XRAM PC-6400, 2 GB, KINGMAX, DDR2 800 MH.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 01.07.2008 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo ti je sve Ok više manje, jedino bi ti toplo preporučao da si uzmeš memoriju od OCZ DDR 2 na 800 http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_8000_2gb_platinum_edition, radi stvarno savršeno i pouzdano za ok cijenu. Uzmeš si 2x2gb, iako win xp iskorištava max 3gb, dobro je uzet ako se misliš šaltat na Vistu kasnije kada je budu pokrpali dovoljno. Very Happy

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2008 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Generalno je sve OK, samo mislim da bi to moglo i za manje od 7k, ali nisam siguran.

Defintivno vise RAMa. Ovako kao sto je Nyo rekao barem 2x2GB. Barem. Iako za Photosop i Corel ne mora biti nabrijana memorija. Kingmax zadovoljava u solidno hladjenom kucistu .

Na hladjenje treba posebno paziti, a narocito ako zelis da bude tiho. Ovo kuciste koje ti spominjes u Economy varijanti nema ventove, ali je super fleksibilno za slaganje dobrog hladjenja. Imam ga i sam i u kombinaciji sa 3X12cm zalman venta i potenciometra funkcionira super.

Sharkoon napjanje nisam nikad imao. Pazi da ne bude glasno. Inace preporucam Corsair.

Ja bih uzeo Seagate Barracudu 2X250 iz jedne od ove dvije zadnje serije. Imaju jednu plocu, brzi su, necujni i pouzdani. N amojem temp ni nakon visesatnog full lodad ne prelazi 37C. Mislim da nema bitne razlike u cijeni.

BTW Vista (preporucljivo x64) vec dugo radi bez greske. Ja je koristim za profesionalne CAD apliakcije cca 1.5g. Tamo negdje do jeseni 2007. je jos bilo problema za bugovima i driverima ali od tada, a narocito od SP1 stvar radi savrseno. XP se ne moze mjeriti s Vistom, ponajvise zbog super memory managmenta i multi-core podrske. Ekipa koja za CAD i 3D koristi x64 Vistu, zna o cemu pricam. Takodjer, nema vise deinstalacije sustava nakon pola godine samo zato sto se XP zagusi. Vista se ne gusi, vec postaje brza unutar 1-2 mjeseca koristenja, a onda stagnira. Sama ta cinjenica dovoljna je za prelazak. Musica ima, i to na podrucju network managmenta, ali koji OS nema!?

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2008 23:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj ti je prijedlog da odeš recimo na forum od Linksa. Tamo visi ekipa koja fakat revno prati hardware ponudu, a imam dojam da rado daju savjete za kupovinu.

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 02.07.2008 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima!
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group